Column: Bedeltoer
De Surinaamse Voetbalbond (SVB) heeft de noodklok geluid, omdat zij naar haar zeggen onvoldoende financiële middelen heeft om alle kwalificatiewedstrijden af te werken. Het zou dus gewoon kunnen dat Natio de laatste horde van de kwalificatie wegens gebrek aan financiën niet kan nemen, terwijl Suriname aan kop gaat in groep F, met twee overwinningen uit evenveel wedstrijden. Gezien de omstandigheid dat plaatsing voor de komende editie van de WK eindronde vanwege de afwezigheid van de Concacaf-reuzen VS, Canada en Mexico, voor Natio de gelegenheid bij uitstek is om acte de présence te geven, moet deze kans met beide handen worden aangegrepen.
De eerste reactie van velen op deze noodkreet was niet mals, omdat het standpunt van bondswege op de inzameling onder bondscoach Gorré, nog vers in het geheugen ligt. De eerste bondscoach die Natio Nieuwe Stijl onder zijn hoede had, werd door dit bondsbestuur op de vingers getikt toen hij middelen inzamelde om de kosten te dekken die plaatsing voor de eindronde in Qatar mogelijk moesten maken. Het kan zijn dat de toenmalige bondscoach zijn boekje te buiten was gegaan, maar duidelijk was wel dat hij zich bewust was van de noodzaak van fondsenwerving. Het bestuur zou deze taak serieus opgepakt moeten hebben, zodat er nu geen onzekerheid hoefde te zijn omtrent het al dan niet voltooien van de kwalificatiereeks door Natio.
Positiviteit is in deze echter een dringende noodzaak, want de tijd is niet onze bondgenoot. Natuurlijk mag er gezegd worden dat het bestuur in deze blijk geeft van incompetentie, maar de tijd die verspild wordt door af te geven op het bestuur, zou kunnen worden besteed aan het uitwerken van voorstellen om middelen te vergaren, zodat Natio de resterende kwalificatiewedstrijden zonder problemen kan afwerken. Voor nu zou het beter zijn om een fonds op te richten dat beheerd wordt door betrouwbare mensen die geen verantwoording verschuldigd zijn aan het bestuur, zodat individuen en bedrijven met een gerust hart geld kunnen doneren en zo de te spelen wedstrijden mogelijk maken.
Het bestuur zal zwaar moeten bezuinigen op uitgaven en alle middelen die binnenkomen van de FIFA moeten aanwenden, om ervoor te zorgen dat de te spelen kwalificatiewedstrijden niet in gedrang komen. Daarnaast zal het bestuur 'bedelbrieven' moeten sturen om naast de bekende donateurs, nieuwe donateurs binnen te halen. Voorts moet het bestuur werken aan transparantie, zodat de manier waarop de middelen besteed worden, voor een ieder duidelijk is, want niemand is bereid om onvoorwaardelijk te geven. Alle actoren moeten zich bewust zijn van deze unieke kans op plaatsing en alle zeilen bijzetten om het gestelde doel te bereiken. Het is nu of nooit.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
10:50
Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
-
08:48
Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
-
06:51
Natio en Suriname verdienen een groter publiek
-
04:54
Overwegend warm en droog weer
-
02:57
Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
-
00:59
Column: 'Voetbal is net een oorlog'
-
00:00
VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal
Gisteren
- Stichting Gaape Denki biedt jeugd Devisbuiten perspectief
- Een eigen toegankelijke Hoge Raad: breek uit het afhankelijkheidsdenken
- Wereldbank en Suriname versterken samenwerking in cruciale transitieperiode
- Nieuw Koeltechnisch Centrum geopend: Suriname versterkt strijd voor ozonbescherming
- Wereldbank bespreekt lopende programma’s met Natuurlijke Hulpbronnen
- Voorkom martelgang van leraren door digitalisering
- Rijstboeren eisen eerlijke prijs: minister Noersalim belooft snelle actie
- Politie kondigt verkeersmaatregelen aan oefeningen parade/defilé
- Fly All Ways hekelt stilzwijgen NAC na botsing op Zanderij
- Zonnige en hete dag
- VN waarschuwt voor verergerende voedselcrises wereldwijd
- 36 jaar stilstand in decentralisatie: tijd voor een realistische vernieuwing
- Somohardjo wil overtreding Wet op Staatsschuld in DNA bespreken
Eergisteren
- 750 jongeren actief met Krin Kondre – president steekt handen uit de mouwen
- Biza belooft versterkt genderbeleid en samenwerking met maatschappelijke organisaties
- Sieraden en grote sommen contant geld buitgemaakt
- Man ingesloten voor stalking, bedreiging en verspreiding intiem materiaal
- In herinnering aan Marijke Indradebie Djwalapersad
- Twee woningen verwoest door brand aan de Oseisistraat
- Veerdienst Albina-St.Laurent opnieuw stilgelegd: reizigers en handelaren gedupeerd
- VS plaatst Colombia op lijst van drugsfalen, Petro reageert fel
- Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
- Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
- NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
- Afwisselend weer met verspreide buien
- Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
- Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
- Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
- VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid