Starnieuws doet geen live verslag meer vanuit Ocer
Journalisten hebben zich in Ocer te houden aan de regels van de Nationale Democratische Partij (NDP). Er moet respectvol verslag gedaan worden over erevoorzitter Desi Bouterse. Dit geldt voor de singi neti die nu gehouden wordt en ook voor de uitvaart die zaterdag plaatsvindt. Buiten het partijcentrum zijn journalisten vrij in hoe ze verslag willen doen. Woorden als 'moordenaar' en 'veroordeelde' zijn verboden in Ocer. Deze restrictie is opgelegd aan journalisten.
Raynell Enfield, secretaris van het Informatie en Propaganda Instituut van de NDP, zegt dat toegang is gegeven aan journalisten "voor onze locaties waarbij wij garant staan voor de veiligheid van de pers. Bij het bezigen van deze woorden kunnen wij niet instaan voor de veiligheid van de pers." Enfield stelt dat de gemoederen verhit kunnen raken en "wij zorgen voor de rust en veiligheid".
"Hier in Ocer is hij onze vader, de nationale volksleider", benadrukt Enfield. Hij merkt op dat het nimmer de bedoeling is de pers te beperken. "We willen gewoon garant staan voor een ordelijk en goed verloop, waarbij wij ons verlies in alle rust kunnen verwerken".
Starnieuws heeft besloten om principiële reden geen live verslag te doen vanuit Ocer. De voorwaarden die journalisten ter plekke te horen kregen, zijn niet vooraf besproken. Dit terwijl wel gevraagd is aan de media om zich te accrediteren. Er kunnen geen instructies worden geaccepteerd op welke manier journalisten hun werk moeten doen. Dit komt neer op pure censuur. Starnieuws zal verslag blijven doen van de ceremoniën omdat het publiek geïnformeerd dient te worden, maar accepteert de voorwaarden van de NDP niet. Censuur kan nimmer worden getolereerd.
Vandaag
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid