De 58-jarige Colombiaan Jorge Eliccer Ariza Ortega, die als verdachte vastzat in het omvangrijke onderzoek naar een illegale landingsbaan en een in aanbouw zijnde semi-onderzeeër bij Witagron, is op mysterieuze wijze verdwenen uit het cellenhuis van Politie Centrum. De politie heeft een intern onderzoek ingesteld en verhoort de politieambtenaren die tijdens de nachtdienst belast waren met de bewaking.

De verdwijning werd vanochtend ontdekt tijdens de dienstoverdracht. Hoe de verdachte het cellenhuis heeft kunnen verlaten, is nog onduidelijk. De politie onderzoekt of sprake is van een ontsnapping en hoe die mogelijk heeft kunnen plaatsvinden.

Ariza Ortega werd aangehouden in het onderzoek naar een crimineel netwerk dat in verband wordt gebracht met een clandestiene landingsbaan en een in aanbouw zijnde semi-onderzeeër in het gebied van Witagron. Tijdens het onderzoek werden onder meer vliegtuigbrandstof (avgas), wapens en materialen voor de bouw van de semi-onderzeeër aangetroffen.

Na de inval op de locatie sloegen meerdere verdachten op de vlucht. Inmiddels zijn in het onderzoek negen personen aangehouden. De opsporing van overige betrokkenen wordt voortgezet.

Bij zoekacties in het gebied troffen opsporingsdiensten eerder acht vaten vliegtuigbrandstof van elk 200 liter aan. Ook werden vuurwapens in beslag genomen. Een Venezolaanse verdachte, die zich volgens het onderzoek enkele dagen in het bos had schuilgehouden en vermoedelijk betrokken was bij de bouw van de semi-onderzeeër, kon later alsnog worden aangehouden.

De politie onderzoekt nu niet alleen de verdwijning van Ariza Ortega, maar ook of de beveiligingsprocedures in het cellenhuis zijn nageleefd en of er sprake is geweest van nalatigheid of andere tekortkomingen. In dat kader worden de politieambtenaren die tijdens de nachtdienst verantwoordelijk waren voor de bewaking verhoord.

De opsporing naar de voortvluchtige Colombiaan is inmiddels in gang gezet.