Derde helft WK 2026: Messi en Argentinië tegen Yamal en Spanje
Argentinië, regerend wereldkampioen, gaat op jacht naar zijn vierde titel en wil geschiedenis schrijven door als eerste land sinds Brazilië in 1958 en 1962 het WK twee keer achter elkaar te winnen. Met 19 doelpunten is Argentinië ook het meest scorende team van het toernooi tot nu toe.

Spanje, Europees kampioen en nummer twee op de FIFA-wereldranglijst, staat bekend om zijn solide verdediging. Met slechts één tegendoelpunt in het hele toernooi zijn zij het best verdedigende team. Het team heeft zich ongeslagen door het toernooi geknokt, met indrukwekkende overwinningen tegen topteams als Frankrijk en Portugal.
Deze finale wordt niet alleen een confrontatie tussen twee voetbalstijlen — het aanvallende spektakel versus het tactische bolwerk — maar ook een ontmoeting tussen het heden en de toekomst van het voetbal. Opmerkelijk is de persoonlijke connectie: Yamal, die als baby op een UNICEF-foto stond met Messi, is nu een van de belangrijkste spelers van Spanje.
De finale vindt plaats in het MetLife Stadium in East Rutherford, New Jersey, met plaats voor 82.500 toeschouwers, en zal worden opgeluisterd met een spectaculaire rustshow in Super Bowl-stijl, met artiesten als Madonna en Justin Bieber.
Prestaties tot nu toe:
Spanje:
Record: 6 overwinningen, 1 gelijkspel, 0 nederlagen
Doelpunten voor: 13
Tegendoelpunten: 1
Groepsfase: 0-0 tegen Kaapverdië, 4-0 tegen Saudi-Arabië, 1-0 tegen Uruguay
Knockoutfase: winst tegen Oostenrijk (3-0), Portugal (1-0), België (2-1), Frankrijk (2-0)
Ongeslagen reeks: 37 wedstrijden, laatste nederlaag in maart 2024 tegen Colombia

Argentinië:
Record: 7 overwinningen, 0 gelijkspelen, 0 nederlagenDoelpunten voor: 19
Tegendoelpunten: 7
Groepsfase: winst tegen Algerije (3-0), Oostenrijk (2-0), Jordanië (3-1)
Knockoutfase: winst tegen Kaapverdië (3-2), Egypte (3-2), Zwitserland (3-1), Engeland (2-1)
Ongeslagen reeks: 13 WK-wedstrijden, laatste nederlaag in 2022 tegen Saudi-Arabië

De finale van het WK 2026-toernooi wordt zondag 19 juli afgewerkt om 16:00 uur in het MetLife Stadium, East Rutherford, New Jersey.
Voor het eerst in de WK-geschiedenis is er een rustshow in Super Bowl-stijl die ongeveer 11 minuten duurt en mogelijk wordt verlengd tot 30 minuten. De Amerikaanse president Donald Trump zal de finale bijwonen en de trofee uitreiken. De finale is daarmee niet alleen een sportevenement maar ook een cultureel spektakel.
De WK-finale tussen Argentinië en Spanje markeert een mijlpaal in de geschiedenis van het mondiale voetbal. Het is een confrontatie tussen twee teams die elk op hun eigen wijze domineren: Argentinië met hun aanvallende flair en onverzettelijkheid, en Spanje met hun tactische discipline en onfeilbare verdediging.

Argentinië’s zoektocht naar een vierde wereldtitel en tweede opeenvolgende zege sinds Brazilië in de jaren ’50 en ’60 onderstreept de kracht van doorzettingsvermogen en passie. Lionel Messi, al een icoon, bevestigt opnieuw zijn status als een van de grootste ooit met zijn rol in het aanvallende geweld van zijn team.
Aan de andere kant toont Spanje waarom zij de Europese en defensieve meesters zijn, met slechts één tegendoelpunt in het hele toernooi en een indrukwekkende ongeslagen reeks van 37 wedstrijden. De jonge Lamine Yamal symboliseert de toekomst van het Spaanse voetbal en de belofte van een nieuwe generatie die het stokje overneemt.

De finale is ook een verhaal van symboliek: van een toevallige ontmoeting op een UNICEF-foto twintig jaar geleden tot een wereldwijde voetbalfinale, waarin heden en toekomst samenkomen. Deze wedstrijd bevestigt dat voetbal meer is dan een sport; het is een universele taal die generaties en continenten verbindt.

De geschiedenis tussen Lionel Messi en Lamine Yamal gaat bijna twintig jaar terug. (Foto: Joan Monfort)
Met een ongekend groot toernooi van 48 landen en 104 wedstrijden, verspreid over drie landen, toont deze finale de groei en evolutie van het wereldvoetbal. De spectaculaire rustshow en de aanwezigheid van prominente figuren benadrukken het belang en de impact van het WK als cultureel fenomeen.
Vooruitkijkend naar het WK van 2030, dat zal plaatsvinden in Marokko, Spanje en Portugal, blijft het spannend hoe deze nieuwe generaties zich zullen ontwikkelen en welke nieuwe verhalen en rivaliteiten zich zullen ontvouwen.
Deze WK-finale zal worden herinnerd als een iconische botsing tussen aanval en verdediging, ervaring en jeugd, traditie en vernieuwing — een ware viering van de mooiste sport ter wereld.
Vandaag
-
14:45
Derde helft WK 2026: Messi en Argentinië tegen Yamal en Spanje
-
12:43
Colombiaanse verdachte in semi-onderzeeërzaak verdwenen uit cellenhuis; politiemannen worden verhoord
-
12:18
De Surinaamse Effectenbeurs: ontwikkelingen in het eerste halfjaar van 2026
-
10:14
Bromfietser overleden na aanrijding aan Magentakanaalweg; doorgereden automobilist meldt zich later bij politie
-
09:32
Brede steun voor 'Kaalplukwet'; DNA vraagt aandacht voor rechtsbescherming en uitvoering
-
07:35
Currie: geen examens in vakken waarin leerlingen geen les hebben gehad
-
05:37
Trump verscherpt visumregels voor buitenlandse studenten en journalisten
-
04:41
Zonnig, heet en benauwd; hittestress blijft belangrijkste weerrisico
-
02:43
DNA eist stevigere aanpak veiligheidsproblemen in binnenland
-
00:59
Column: Eén jaar later, waar zijn de contouren van ‘Kenki a systeem'
-
00:00
Veiligheid en resultaten centraal bij terugblik op één jaar regering-Simons
Gisteren
- Twintigste kinderhartchirurgieweken AZP en LUMC: elf succesvolle hartoperaties
- Misiekaba waarschuwt nieuwe arbeidsinspecteurs: ‘Laat u niet omkopen’
- Kinderhartmissie AZP en LUMC maakt steeds complexere operaties in Suriname mogelijk
- Wie de reiger met de slang laat dansen, moet niet klagen over gif
- Vader veroordeeld tot celstraf voor ernstige mishandeling van 13-jarige zoon
- Beijing ontvluchten: Een nieuwe bladzijde voor de jonge generatie in China
- NDP: eerste regeringsjaar in teken van herstel, stabiliteit en samenwerking
- Eén jaar regering-Simons: tussen ambitie en uitvoering
- OM verduidelijkt wettelijke regels rond heenzending na verkeersongevallen
- Warme start van de dag, later lokaal een bui
- Nieuwe peiling toont China en Xi populairder dan de VS en Trump in veel landen
- Column: Waardig debuut Kaapverdië
- VES: Na één jaar regering-Simons: ‘Kenki a Systeem’ is nog vooral een slogan
Eergisteren
- Paramilitaire FIOD: een urgent antwoord op chaos en corruptie
- Private sector wil onafhankelijke Local Content Council voor snellere uitvoering oliebeleid
- Overval op goudkamp: criminelen schieten en gijzelen kokkin
- Derde helft Wk 2026: Argentinië verslaat Engeland en speelt WK-finale tegen Spanje
- Zestien Chinezen op vrije voeten; OM trekt vuurwapenmachtiging bedrijf in
- Nieuwe fase voor relatie Suriname en Frankrijk
- Derde helft WK 2026: Spanje wacht op winnaar Engeland-Argentinië
- Venezuela schakelt over op herstel na aardbevingen
- OM vraagt extra aandacht voor veiligheid van zuigelingen
- Cuba’s stroomnet stort opnieuw in: derde landelijke black-out in 10 dagen
- Zonnige en warme dag, later lokaal kans op een bui langs de kust
- Kennis uit Brazilië moet Inheemse dorpen wapenen tegen cassaveziekte
- Ruim 1.860 kilo drugs verbrand na onderschepping op Surinamerivier
- Somohardjo na verhoor: Ik heb mijn kant van het verhaal verteld