China ondersteunt Tushi Processing met uitbouw sappenfabriek
Leerlingen van verschillende scholen in Nickerie zijn ijverig bezig met het verwerken van sap op een ISO-gecertificeerde manier. De Chinese zaakgelastigde Zhenhua Liu en onderneemster Natasha Greenidge zijn onder de indruk van het enthousiasme en de vaardigheden van de leerlingen die zich inzetten voor duurzame productie. Met financiële steun van de Chinese ambassade zijn de faciliteiten van Tushi Processing Company N.V. gerenoveerd en de verwerkingscapaciteit is verbeterd. Nu kan er meer fruit opgekocht worden van de lokale boeren om deze tot sap te verwerken.
Greenidge is ingenomen met de ondersteuning van de Chinese ambassade, en benadrukt de positieve impact op de lokale gemeenschap. De leerlingen zijn enthousiast over de kans om praktijkervaring op te doen en hun kennis van duurzame productiemethoden te vergroten. Het bedrijf heeft een schenking van US$ 50.000 gekregen, waarvan US$ 5.000 is bestemd voor sappen voor schoolkinderen.

Tushi Processing Company is als eerste in aanmerking gekomen voor de schenking in een reeks van projecten die mogelijk is gemaakt door het programma 'Juice Revitalize: Empowering Local Agriproduce and Enhancing Child Nutrition in Suriname'. De ambassade ondersteunt kleine ondernemers die te maken hebben met uitdagingen op de concurrerende markt. Door deze steun in de rug krijgen zij de kans om hun processen te optimaliseren en innovatieve strategieën toe te passen.
Greenidge zegt jarenlang met lede ogen te hebben toegezien hoe fruit en groenten worden weggegooid, simpelweg omdat ze niet verkocht zijn. "Het is frustrerend om te zien hoeveel voedsel verloren gaat, terwijl er zoveel vraag is naar verse producten," zegt ze. "Dit project biedt een kans om niet alleen onze bedrijven te ondersteunen, maar ook om verspilling tegen te gaan."
Een inspirerend voorbeeld van deze inspanningen is NAC, dat in 2019 begon met de opkoop van zuurzakken. Deze werden verwerkt tot pulp voor de productie van sap. Na de succesvolle opkoop van zuurzakken door NAC ontstond er een groeiende behoefte om uit te breiden. Greenidge zocht advies bij de retailsector en klopte ook aan bij de regering via het adviesteam van de president. "We hebben gekeken naar mogelijkheden om mijn al groeiende business op een duurzame manier te ontwikkelen," legt ze uit.

De onderneemster begon met twee kleine vriezers, maar al snel groeide haar bekendheid en daarmee de vraag naar haar producten. De capaciteit van de vriezers was niet meer toereikend voor de hoeveelheid fruit die ze aangeleverd kreeg. Samen met haar moeder ging ze de polders in om fruit te kopen, en haar vader had een stand waar iedereen fruit voor haar bracht. Zij kreeg alle steun van de gemeenschap.
Greenidge diende een project in bij NOFA om in aanmerking te komen voor een lening met een aantrekkelijke ruimte. Nadat uiteindelijk aan alle formaliteiten voldaan was, heeft zij met het geld een grote vriezer kunnen kopen. Zij bleef met hulp van anderen naar mogelijkheden zoeken om het product te verbeteren en het bedrijf uit te breiden. Zo werd met succes aangeklopt bij de Chinese ambassade. Ondanks haar succes heeft ze besloten niet te stoppen met investeringen; haar focus ligt nu op het realiseren van een grote loods en de benodigde logistieke middelen. Zij is ook begonnen met de aanplant van haar eigen fruit, waaronder markoesa.
Door Tushi Processing Company te ondersteunen, hoopt de Chinese ambassade dat de kinderen uit de omgeving de benodigde vitaminen binnenkrijgen. Met een deel van het geld dat geschonken is aan het bedrijf heeft de ambassade gevraagd om aan alle schoolkinderen een flesje sap te geven. Er zijn waardebonnen uitgedeeld tijdens de opening van de nieuwe faciliteiten. De delegaties van de ambassade, Kabinet van de President en het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking hebben een kijkje genomen op het markoesaveld.
Diplomaat Liu benadrukt de missie om de banden tussen Suriname en China te versterken, niet alleen in theorie, maar ook in de praktijk. Hij citeerde president Xi Jinping: "Groene bergen zijn even kostbaar als bergen van goud," en onderstreept daarmee de waarde van duurzame ontwikkeling en milieubehoud. "Dit is slechts het begin van ons bezoek aan Nickerie. We verwachten dat er ook deuren zullen opengaan voor andere ondernemers. Met deze initiatieven wordt een nieuwe stap gezet in de samenwerking tussen Suriname en China, met het oog op duurzame ontwikkeling en sociale vooruitgang."
Vandaag
-
14:44
Defect voertuig vliegt in brand onder woning
-
12:43
Beschouwingen rondom het nieuwe BW
-
10:45
President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
-
08:47
In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
-
06:51
RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
-
04:54
Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
-
02:56
Gezellig druk bij heropende Waterkant
-
00:58
Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
-
00:00
Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Gisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem
Eergisteren
- Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
- Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
- De kracht van positief denken
- Kindje verdronken in privé zwembad
- DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
- NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
- Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
- Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
- President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
- Warm en droog weer
- Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
- Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
- Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
- Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
- Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede