Zijn klanttevredenheid en service besmette woorden voor Telesur?
Waar klanten uit Nederland hun simkaart nog kunnen gebruiken tot ultimo oktober, wordt bij de Surinaamse klanten direct de dienstverlening beëindigd. Als klant moet je direct de simkaart inleveren en krijg je een nieuw nummer aangeboden dat onbekend, is. Kortom, niemand van je familie, vrienden, kennissen of zakenrelaties kan je meer bereiken. Op de gestelde vraag wat Telesur met de ingenomen TMN simkaart doet, kan door de branchemedewerker geen antwoord worden gegeven. Op zowat alle gestelde vragen volgt hetzelfde antwoord: we voeren de opdrachten van de directie uit. Los van de abrupte beëindiging van de dienstverlening, berooft Telesur op dat moment ook de klanten van hun aangeschafte simkaart. U leest het goed, voor de simkaart is indertijd betaald en dus eigendom van de klant.
Alsof die gewetenloze beëindiging de normaalste zaak van de wereld is voor Telesur, krijgt de klant daarna de volgende dolksteek in de rug. Het beltegoed op de TMN simkaart wordt overgezet naar het nieuwe nummer en dat duurt ongeveer twee weken. Telesur berooft de klant daar wederom van haar eigendom, zijnde het reeds betaalde beltegoed. Er kan gedurende de transitieperiode op geen enkele andere wijze worden tegemoetgekomen aan het recht op beltegoed door de klant. Ondanks dat de medewerker via de telefoon het actueel resterende saldo controleert, kan dat niet worden bijgeschreven of gerestitueerd. De klant moet verplicht opnieuw beltegoed aanschaffen, terwijl het juist Telesur is die een wanprestatie pleegt.
De derde criminele daad van Telesur is dat ze niet kan aangeven welk beltegoed in SRD zal worden bijgeschreven op het nieuwe nummer. Het beltegoed op mijn TMN simkaart is in EUR. “Mogelijk dat de dagkoers van twee weken in de toekomst zal worden gehanteerd” probeert de medewerker me gerust te stellen. Zoals velen weten stijgt de koers dagelijks, soms zelfs met 2 SRD. In mijn optiek zou de dagkoers van de CBvS per datum beëindiging dienstverlening moeten worden gehanteerd, waardoor het inzichtelijk is voor de klant welk bedrag in SRD zal worden gecrediteerd.
Ongeveer een jaar geleden had ik een soortgelijk artikel geschreven over de malafide praktijken van Telesur. Dat deze wandaden de Telecommunicatie Autoriteit Suriname (TAS) niet zijn opgevallen is een groot raadsel. Daarnaast ga je vanuit dat de RvC van een staatsbedrijf ook de belangen van de consumenten bewaakt of in ieder geval inzichtelijk heeft en waar nodig corrigerend handelt. Blijkbaar liggen de Controleurs van het ministerie van Transport, Communicatie & Toerisme ook te snurken, want vanuit hun zijde is het jarenlang stil gebleven.
Alom is wederom duidelijk geworden dat de begrippen Klanttevredenheid en Service voor een bedrijf als Telesur vies smaken in de mond. Ook herhalen malafide praktijken zich regelmatig binnen het staatsbedrijf, welke oogluikend worden toegestaan door de toezichthouders. Is de grip van het kartel Telesur inmiddels zo diep doordrongen binnen de samenleving dat ze de graad van een criminele organisatie hebben geëvenaard?
Robert Vishnudatt
Vandaag
-
15:23
Suriname vanuit de kappersstoel belicht
-
13:27
ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
-
11:42
Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
-
11:19
Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
-
10:50
NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
-
08:52
Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
-
06:54
De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
-
04:58
Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
-
03:03
Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
-
01:31
VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
-
00:37
Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
-
00:00
Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag
Gisteren
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld Milieudag
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale vooruitgang
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze kracht
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte dag
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A.A.
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-dienstverlening
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname
- Onweersbuien blijven aanhouden
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid
- Column: Een appel te schillen
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd
Eergisteren
- Suriname in de schijnwerpers: tragikomedie van deze week (16)
- Pikin Slee ontwikkelt duurzaam model voor Maripa-olieproductie
- VHP behaalt meeste stemmen in Commewijne
- Nieuwe generatie pelotonscommandanten versterkt leger
- Ouderkamers in ziekenhuizen: nabijheid als medicijn
- Jeugdige bromfietser komt om bij frontale aanrijding
- Een fragiele coalitie met grote verantwoordelijkheid
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadj in brandende zon
- Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht
- Het oude politiek syndroom: Olie en Gas
- Uitslag ressortraden vandaag bekend in 2 districten (update)
- Nog meer onweersbuien voorspeld
- Val kabinet-Schoof zet Nederland op weg naar nieuwe verkiezingen
- Column: Regeringsformatie, de NPS en onze mensenrechten
- Karin Refos: "Pertinente leugen dat ik sloop heb voortgezet"