Ramdin naar Guyana; belangrijke onderwerpen op agenda
Visvergunningen, investeringen, de grenskwestie ontwikkeling van de gassector zijn onderwerpen die Suriname en Guyana zullen bespreken met elkaar. Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is met een delegatie naar Guyana voor het jaarlijkse ministeriële overleg in het kader van het Strategic Dialogue and Cooperation Platform (SDCP). Dit platform, dat is opgezet door de presidenten van Suriname en Guyana, heeft als doel de bilaterale samenwerking op verschillende niveaus te versterken. Het overleg zal zich richten op het bevorderen van samenwerking op diverse strategische gebieden.
“Dit jaarlijkse overleg is een belangrijk moment om onze gezamenlijke vooruitgang te evalueren en knelpunten aan te pakken. We zullen belangrijke thema’s zoals visvergunningen, grenskwesties en handel bespreken, maar ook nieuwe kansen verkennen voor verdere samenwerking op het gebied van energie en investeringen”, merkt minister Ramdin op. Tijdens het bezoek zullen werkgroepen in gesprek gaan over onder andere landbouw, politieke relaties, energie, handel en investeringen.
Een belangrijk punt op de agenda is de kwestie van de visvergunningen, die al geruime tijd een discussiepunt vormt. “We zullen onze visie op de visvergunningen met de Guyanese autoriteiten delen, met het oog op een constructieve oplossing die zowel Suriname als Guyana ten goede komt”, voegt de minister toe.
Daarnaast zal de grenskwestie tussen Suriname en Guyana worden besproken, evenals regionale vraagstukken zoals het territoriale geschil tussen Guyana en Venezuela. Ook de situatie in Haïti staat op de agenda. Minister Ramdin benadrukt het belang van gezamenlijke diplomatieke inspanningen. “Het is cruciaal dat we als regio samenwerken om oplossingen te vinden voor uitdagingen die ons allen aangaan.”
Een belangrijk onderdeel van het bezoek is het stimuleren van investeringen tussen de twee landen. In dit kader zal de delegatie ook gesprekken voeren met de Guyana Business Chamber, waarbij president Chan Santokhi virtueel aanwezig zal zijn. “We willen zoveel mogelijk investeringen bevorderen in beide landen. Dit biedt kansen voor economische groei en een verdere versterking van onze bilaterale banden”, zegt de bewindsman.
Daarnaast staan er gesprekken gepland met vicepresident Bharrat Jagdeo over gasontwikkeling, waarbij ook de directeur van Staatsolie, Annand Jagesar, en zijn team betrokken zullen zijn. “De mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van gasontwikkeling zijn veelbelovend. We willen van elkaar leren en samen stappen zetten richting een duurzame energieontwikkeling”, laat Ramdin optekenen in een persbericht. Het bezoek markeert opnieuw de sterke banden tussen Suriname en Guyana en onderstreept de gedeelde ambitie om samen te werken aan economische en politieke vooruitgang.
Vandaag
Gisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op locale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem
Eergisteren
- Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
- Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
- De kracht van positief denken
- Kindje verdronken in privé zwembad
- DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
- NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
- Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
- Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
- President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
- Warm en droog weer
- Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
- Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
- Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
- Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
- Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede