Haïtiaanse bendes rekruteren meer kindsoldaten
De groep, die wereldwijd opkomt voor mensenrechten, zei dat ze met zes kinderen had gesproken die onlangs betrokken waren bij bendes. Ze zeiden allemaal dat ze wilden vertrekken en zich hadden aangesloten omdat ze honger hadden en bendes vaak de enige bron van voedsel, onderdak of geld waren.
Jongens worden vaak gebruikt als informanten, getraind om wapens en munitie te gebruiken en worden ingezet bij gevechten met de politie, aldus HRW. Het noemde het geval van een jongen genaamd Michel, een wees die zes jaar geleden werd gerekruteerd toen hij 8 was en op straat leefde en een geladen Kalasjnikov kreeg.
Meisjes worden verkracht en gedwongen om te koken en schoon te maken voor bendeleden, aldus het rapport, en vaak worden ze weggegooid als ze zwanger worden.
De machtige bendes van Haïti hebben hun invloed de afgelopen jaren uitgebreid, terwijl staatsinstellingen zijn verlamd door een gebrek aan fondsen en politieke crises. Bendes controleren nu het gebied waar 2,7 miljoen mensen wonen, waaronder een half miljoen kinderen. Naarmate ze groter werden, hebben de bendes de rekrutering van kinderen opgevoerd, aldus HRW.
Volgens schattingen van de Verenigde Naties zijn ongeveer een derde van de bendeleden kinderen. De VN waarschuwde ook dat jongens worden gebruikt voor moorden en om instellingen aan te vallen, en dat meisjes worden gedwongen tot uitbuitende seksuele relaties en in het volle daglicht worden vermoord als ze weigeren dit te doen.
HRW zei dat de criminele groepen steeds vaker populaire sociale media-apps gebruiken om rekruten aan te trekken.
De leider van de Village de Dieu-bende is bijvoorbeeld een rapper en publiceert goed gelikte muziekvideo's van zijn soldaten. Het rapport zei dat hij een gespecialiseerde eenheid heeft om kinderen te trainen in het omgaan met wapens en het opzetten van controleposten.
De VN keurde een jaar geleden het verzoek van Haïti goed voor een veiligheidsmissie om de politie van het Caribische land te helpen de bendes te bestrijden, maar tot nu toe is de missie slechts gedeeltelijk uitgevoerd.
HRW drong er bij de regering van Haïti en andere landen op aan om meer middelen te verstrekken aan veiligheidstroepen, ervoor te zorgen dat kinderen kunnen eten en naar school kunnen gaan, en rekruten te revalideren.
Vandaag
-
14:50
Shanghai: een bruisende mix van geschiedenis, innovatie en cultuur
-
13:17
Robert Vishnudatt: “Nodeloze poeha over belastingontduiking”
-
12:55
MAS scherpt districtscommissarissen aan voor betere handhaving scheepvaartwetgeving
-
10:53
China International Import Expo breekt records en sluit succesvol af
-
08:59
Deviezencommissie betreurt vertekend beeld geschetst door minister Monorath
-
06:52
Verdediging Danielle Veira wijst op inconsistentie verklaringen Rodney Cairo
-
04:54
Regen en onweer voorspeld voor woensdag 12 november
-
02:56
COP30: Inheemse volken zoeken hun stem te midden van uitdagingen
-
00:58
Suriname ontvangt hoge militaire delegatie; geen informatie gevoeligheden
-
00:00
Suriname neemt afscheid van Venetiaan: Als RRV gekomen als RRV vertrokken
Gisteren
- Woensdag uitgeroepen tot dag van nationale rouw
- PAHO - alert: America's verliezen status mazelenvrije regio
- OWOS roept Bemiddelingsraad in bij vastgelopen cao-onderhandelingen met EBS
- Commissie 50 jaar Srefidensi geeft startsein Vlaggenparadeproject op O.S. 2 Geyersvlijt
- Man met autopech mishandeld en beroofd aan Slangenhoutstraat
- Gemoedelijke en ontspannen sfeer bij afscheid Venetiaan in Kathedrale Basiliek
- De wereldwijde status van de DEMOCRATIE
- Gewapende overval in woning aan Bergzuurzakstraat: vrouw raakt gewond
- Suriname pleit voor versterking CELAC-EU-partnerschap
- Iedereen in Suriname wordt geacht de wet te kennen
- COP30: VN waarschuwt voor miljoenen ontheemden door klimaatverandering
- Veel bewolking met wat regenbuien in de middag
- Van keizerlijk symbool tot persoonlijke creatie: de magie van het zegelsnijden
- Column: Hij droeg zijn eigen jas
- Minister Monorath onder vuur om onrechtmatig ontvangen gelden van Deviezencommissie
Eergisteren
- Oom mishandelt nichtje na liefdesbreuk
- 8-jarige jongen ernstig gewond bij aanrijding op Afobakkaweg
- Politie Latour houdt verdachte aan voor seksueel misbruik van jeugdige
- Staatsolie schenkt Stichting Matoekoe moderne werkruimte voor pupillen
- Amerikaanse Senaat zet stap naar einde recordsluiting overheid
- Grote stroomstoring legt pijnpunten bij EBS bloot
- Algemene Politieke Beschouwingen starten met eerbetoon aan Venetiaan
- Surinaamse diplomaten van het eerste uur
- Verdachte na acht maanden aangehouden voor zware mishandeling
- Scholier steekt klasgenoot neer na ruzie op school in Lelydorp
- Wisselvallig weer vandaag met bewolking, zon en regen
- Grote belangstelling voor Real Estate Day van Hakrinbank
- Column: De kracht van eenvoud in leiderschap
- Van woorden naar daden: partijen zetten toon voor politieke beschouwingen