Chinese ambassadeur blikt tevreden terug op dienstperiode
De scheidende Chinese ambassadeur Han Jing is ervan overtuigd dat hij een positieve bijdrage heeft geleverd
aan de versterking van de betrekkingen tussen zijn land en Suriname. “De
afgelopen jaren hebben de twee landen genoten van levendige interacties
tussen de regeringen, parlementen, politieke partijen, het leger en
lokale provincies, met toenemende wederzijdse bezoeken en verdieping van
de uitwisselingen over bestuur. In april van dit jaar bracht het
historische staatsbezoek van president Santokhi aan China het bilaterale
politieke wederzijdse vertrouwen naar een nieuw hoogtepunt,” zei hij donderdag tijdens een afscheidsreceptie in Royal Torarica, waarbij hij zijn driejarig termijn afsluit.
De diplomaat benadrukte dat het een strategische keuze is van beide landen om een nauwer partnerschap op te bouwen. “Het is een gezamenlijke wens om bredere samenwerking te realiseren, vooral op praktisch gebied.” Hij wees erop dat er tijdens zijn driejarige ambtstermijn niet alleen grote ontwikkelingsprojecten zijn uitgevoerd, maar ook veel kleine projecten die het levensonderhoud van de bevolking ten goede komen. “Ik ben de tel kwijtgeraakt van de verhalen die door verschillende mensen zijn verteld over de voordelen van de samenwerking tussen China en Suriname.” De diplomaat herinnert zich echter wel dat er vorig jaar meer dan driehonderd Surinaamse functionarissen en experts deelnamen aan trainingsprogramma’s in China op gebieden als gezondheidszorg, landbouw, infrastructuur, rampenpreventie, minerale hulpbronnen, onderwijs en bestuur.
“Kijkend naar de toekomst zal China groot belang blijven hechten aan de ontwikkeling van de betrekkingen tussen China en Suriname.” Jing gaf aan dat China zal blijven samenwerken met Suriname om de belangrijke consensus die onze leiders hebben bereikt volledig uit te voeren, de praktische samenwerking op diverse terreinen te verdiepen, de intermenselijke samenwerking en culturele uitwisselingen uit te breiden, een stabiel en verreikend strategisch samenwerkingspartnerschap tussen onze twee landen te bevorderen, en een nieuw hoofdstuk in onze vriendschap te schrijven. “Ik zal altijd een voorstander en promotor zijn van de vriendschap tussen China en Suriname en zal mij voor deze zaak blijven inzetten.”
President Chan Santokhi heeft de ambassadeur recentelijk benoemd tot Grootofficier in de Ereorde van de Palm, meldt de Communicatiedienst Suriname. Het staatshoofd merkte in zijn toespraak op dat de steun van de bilaterale partners, waaronder China, van cruciaal belang zijn voor het bereiken van de resultaten die we vandaag de dag zien. “Ik stel het ook op prijs dat u uw reflecties over het economische en sociale herstel van Suriname onder leiding van deze regering hebt gedeeld. De maatregelen om de economie weer gezond te maken, zijn vooral voor de bevolking niet gemakkelijk geweest.” Santokhi sprak waardering uit voor het “baanbrekend” werk welke Jing heeft verricht om de bilaterale relatie tussen beiden landen verder te laten bloeien. “De beslissing om jou, als drager van de Grootofficier, te eren in de ereorde van de Palm was passend als erkenning voor uw werk hier in Suriname.”
Vandaag
-
18:38
Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
-
16:37
Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
-
14:34
Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
-
12:32
Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
-
10:30
COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
-
08:28
Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
-
06:50
President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
-
04:49
Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
-
02:54
Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
-
00:58
Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
-
00:00
Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht
Gisteren
- Aandacht voor de gezondheid van de man tijdens Movember**
- Medisch symposium focust op aanpak chronische nierschade
- Minister Soeropawiro: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard
- Man vuurt schoten af op echtgenote
- Een tijdloos Tibet: het verhaal van het Potala Palace
- Rovers slaan toe nabij Technische School
- Cuba kampt met golf van door muggen overgebrachte ziekten
- Hoogbejaarde vrouw worstelt met indringers in haar woning
- Regionale dialoog moet cacao-industrie nieuw leven inblazen
- Overval met geweldpleging bij auto-onderdelenzaak; twee verdachten aangehouden
- Column: Vochtige ogen
- Zonnige zaterdag, het blijft droog
- VS kondigt ‘Southern Spear’-missie aan nabij Zuid-Amerika
- Groeiende behoefte betaalbare en duurzame stroomoplossingen
Eergisteren
- Suriname verkent lidmaatschap Ontwikkelingsbank CAF
- Visserijsector onder zware druk door illegale praktijken en hoge kosten
- Winkelier overvallen door drie gewapende criminelen
- Bronto Somohardjo: Generationele corruptie is het echte virus in Suriname
- Simons kondigt verscherpte voorwaarden aan voor gronduitgifte
- De Chinalco-controverse: tussen waarheid en gezag
- Suriname en Chili verdiepen economische en politieke samenwerking
- Ex-minister Kuldipsingh noemt uitspraken in DNA over dubbele salaris misleidend
- Advocaat vraagt vrijspraak voor doodslag; OM eist 10 jaar gevangenisstraf
- Zonnige vrijdag, het blijft droog
- Amerikaanse vliegdekschip nabij Venezuela: signaal van macht
- Column: De schuld van de boodschapper
- Staatsolie keurt commercieel veld voor gasontdekking Sloanea-1 in Blok 52 goed