VS gesanctioneerde tankers leverden Russische olie aan India
De VS heeft donderdag sancties opgelegd aan maritieme bedrijven en schepen voor het verschepen van Russische olie die boven het prijsplafond van de Groep van Zeven wordt verkocht, terwijl Washington de mazen probeert te dichten in het mechanisme dat is ontworpen om Moskou te straffen voor zijn oorlog in Oekraïne.
De onder Liberiaanse vlag varende schepen die getroffen zijn door sancties zijn de Kazan, Ligovsky Prospect en NS Century, aldus het ministerie van Financiën.
Alle drie de tankers van Aframax-formaat hebben in september Russische Sokol-olie in India gelost, terwijl twee van hen de reis in oktober maakten, zo bleek uit de gegevens.
Op de korte termijn kunnen sancties het aantal schepen dat Russische olie vervoert verminderen en India ertoe aanzetten elders bevoorrading te zoeken, maar het is onwaarschijnlijk dat ze de handel helemaal zullen stopzetten vanwege het lucratieve karakter ervan, zeiden verschillende handelaars die niet bij naam genoemd wilden worden.
Zolang er bereidwillige kopers zijn, zullen verkopers en verladers altijd een manier vinden om de olie te laten stromen, zei een handelaar.
Eén handelaar zei ook dat India mogelijk aanvoer uit de Middellandse Zee en de Noordzee zal zoeken ter vervanging van de Russische Sokol.
NS Century is momenteel op weg om ruwe Sokol-olie op 25 november te lossen in de haven van Vadinar in Gujarat voor Indian Oil Corp, zo blijkt uit gegevens van LSEG en Kpler.
Het IOC koopt Sokol onder een jaarcontract met de Russische oliegigant Rosneft. Een piek in de mondiale prijzen leidde ertoe dat Russische olie werd verkocht boven de door de westerse landen opgelegde prijsplafonds van 60 dollar per vat.
Volgens de website hebben de drie schepen vorig jaar een veiligheidscertificering verkregen van het Indian Register of Shipping (IRClass).
Ligovsky Prospect en Kazan, beheerd door Oil Tanker Management-FZCO, werden op 14 september en 7 mei vorig jaar gecertificeerd, volgens de website van IRClass. NS Century, beheerd door het in Dubai gevestigde Sun Ship management (D) Ltd, werd op 15 september 2022 gecertificeerd.
Verenigingen zoals het in Londen gevestigde Lloyd's Register, het American Bureau of Shipping en IRClass bieden diensten aan, zoals zeewaardigheidscontroles en certificering, die van cruciaal belang zijn voor het veiligstellen van verzekeringen en toegang tot havens.
Ruwe Sokol wordt geproduceerd in het Sakhalin-1-project, dat wordt beheerd door een dochteronderneming van Rosneft na de exit van ExxonMobil.
Voorafgaand aan de sancties en de herstructurering van de eigendom van het project hadden het Indiase ONGC Videsh, de overzeese investeringsafdeling van het staatsbedrijf Oil and Natural Gas Corp en Sakhalin Oil and Gas Development CoV, een consortium van Japanse bedrijven, een aandeel in het project.
Vandaag
-
17:22
Abos eist ontslag procureur-generaal García Paragsingh
-
15:31
Tijd voor een nieuwe denkwijze – niet terug naar het verleden
-
13:33
Balletschool Marlene viert 50 jaar met jubileumvoorstelling ‘The Journey Within’
-
11:36
Suriname biedt mogelijkheid om 7,95% schuldpapier vervroegd te verkopen
-
10:49
Amerikaanse troepenmacht groeit in Caribische regio en bij Venezuela
-
08:50
De beleefde rebel: herinneringen aan Desi Truideman
-
06:52
VS breidt drugsaanvallen uit naar Stille Oceaan
-
04:54
Warme broeierige dag; kans op regen in de middag
-
02:57
Regering kiest Marciano Djanam als nieuwe voorzitter SZF-bestuur
-
00:59
Column: Natio Uma volledig getransformeerd
-
00:00
Staatsolie valt onder nieuw ministerie van Olie, Gas en Milieu
Gisteren
- Aftrek van voorbelasting: hoe zit het nu?
- Grafkelder in Coronie opengebroken; sieraden en geld verdwenen
- Eerste officiële Martial Arts-trainers ontvangen diploma in Suriname
- Museumnacht groeit verder; bezoekers krijgen zelf de hoofdrol
- Zoekactie naar vermiste vissers opgeschort; drenkelingen als ‘vermist’ aangemerkt
- KLM-vlucht wijkt uit naar Cayenne; 'zieke' luchtverkeersleiders weer in de toren
- Recherche Paramaribo arresteert 3 verdachten voor diefstal, verduistering en heling
- Suriname richting 2028: de zon van de olie-zegen; maar wie staat in de schaduw?
- Gajadien pleit bij IPU voor rechtvaardige klimaathulp
- Franse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking met president Simons
- PALU: Nederlandse koning kan voorlopig beter wegblijven
- Overwegend droog weer
- Caricom roept op tot directe verlenging VS HOPE/HELP-wetgeving voor Haïti
- TotalEnergies meldt 23% voortgang olieproject Blok 58 aan president Simons
- Column: Onze kostbare kinderen
- Jager overlijdt na noodlottig schietincident tijdens jacht
- Somohardjo: Grondfraudeonderzoek loopt op volle kracht
Eergisteren
- SREM markeert 45 jaar zorg en erkenning voor Surinaamse ex-militairen
- Tussen mist en muur: Onze uitdaging in de Chinese bergen
- LO-leerkrachten getraind in 3x3 basketbal voor Inter Island School Games 2026
- Suriname nodigt investeerders uit tijdens International Business Conference in Guyana
- Bromfietser komt om bij aanrijding te Bronsweg
- Sanae Takaichi schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke premier van Japan
- Voormalig Franse president Sarkozy begint 5-jarige gevangenisstraf
- Desiré Delano Bouterse en Jennifer Simons: eigen aanpak, gezamenlijke missie
- Divali ver van huis: Licht en hoop in een vreemde stad
- Parmessar: Suriname bewijst dat humanitaire waarden in de praktijk kunnen bestaan
- Bewolking, zon en lokale buien
- Kinderen in Gaza keren terug 'naar school' te midden van ruïne en trauma
- Column: Etnische zuivering is geen vraag; het is taal van oorlog
- STVS-directeur Abisoina ontkracht miskenning Frits Pengel