Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
De ministers van Buitenlandse Zaken van Suriname en Nederland hebben hun eerste bilaterale overleg gehouden, waarbij concrete werkafspraken zijn gemaakt en verdere samenwerking is ingezet. Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking en zijn Nederlandse ambtgenoot Tom Berendsen spraken elkaar in een digitaal overleg. Dit gesprek volgde op het eerdere contact tussen president Jennifer Simons en de Nederlandse minister-president Rob Jetten.
Tijdens het overleg werden onderwerpen die eerder op regeringsniveau aan bod kwamen verder uitgediept. Volgens minister Bouva wordt momenteel gewerkt aan een bilaterale overeenkomst tussen beide landen. Ook is afgesproken dat de bewindslieden elkaar later dit jaar persoonlijk zullen ontmoeten, meldt BIS.
De internationale ontwikkelingen vormden een belangrijk onderdeel van het gesprek. Beide ministers spraken hun bezorgdheid uit over de wereldwijde situatie en de mogelijke gevolgen voor hun samenlevingen. Bouva gaf aan dat Suriname maatregelen treft om de impact te beheersen, waaronder de instelling van een crisisteam door de president en het hanteren van een ‘price cap’ om brandstofprijzen stabiel te houden.
Van Nederlandse zijde werd meegedeeld dat de goedkeuringsprocedure voor visumvrijstelling voor houders van diplomatieke en dienstpaspoorten is afgerond. Afgesproken is om verder te werken aan aanvullende regelingen die het verkeer tussen beide landen moeten vergemakkelijken.
Verder werd gesproken over de situatie in de regio. Bouva belichtte de rol van Suriname binnen Caricom en ging in op de betrokkenheid bij ontwikkelingen in onder meer Cuba, Haïti en Venezuela. Ook kwamen samenwerkingsinitiatieven zoals het Makandra-programma en het fonds voor het slavernijverleden aan de orde.
Beide bewindslieden hebben afgesproken de dialoog voort te zetten en nog vóór de formele politieke consultaties opnieuw samen te komen, met het oog op verdere verdieping van de samenwerking op politiek, sociaaleconomisch en regionaal niveau.
Gisteren
- Concept-staatsbesluiten tegen kinderarbeid stap dichter bij invoering
- Onderwijscongres met 25 internationale experts moet leiden tot tienjarige visie
- Het nut van sociale media: waakzaamheid kan levens redden
- Adhin bij rouwzitting Santokhi: Politiek moet buigen voor het mens-zijn
- Miljoenen stemmen in India bij aanvang serie deelstaatverkiezingen
- AKMOS slaat alarm over trage bouwvergunningen en vraagt ingrijpen overheid
- China verwerpt Taiwanese onafhankelijkheid tijdens bezoek oppositieleider
- Woning door vermoedelijke kortsluiting in vlammen opgegaan
- Ex-international Aloema eist ingrijpen bij nationaliteitscrisis Natio-spelers
- Wisselvallig weer met verspreide buien
- Khamenei: 'Teheran heeft de wereld verbaasd'
- Column: De oorlog die wij zien en de strijd die wij niet begrijpen
- Politieke onenigheid legt behandeling rechterlijke macht stil
Eergisteren
- Wegomlegging rond Politie Academie vanwege parade nieuwe korpschef
- Politieagent dodelijk getroffen bij gewapende overval in Lawagebied
- Agenten betwisten noodzaak wapen in zaak tegen advocaat Veira
- Trump dreigt met 50% invoerheffingen op landen die Iran bewapenen
- SLM schort vaste vluchten naar Barbados op, inzet voortaan seizoensgebonden
- Kort geding nabestaanden 8 decembermoorden: miljoenenclaim tegen Staat
- Geen gastekort, nieuwe lading cilinders verwacht in mei
- Overheid kampt met personeelstekort: vraag loopt op tot honderden functies
- Hoger beroep in zaak ‘Pakittow’ uitgesteld tot juli
- Iran presenteert 10-puntenplan voor beëindiging oorlog met VS en Israël
- Bepalen onderwijsagenda is een Surinaams voorrecht
- Toenemende kans op middagbuien
- Acties universiteitspersoneel opgeschort na overleg met vicepresident
- Wereld reageert op 'brutale' Israëlische aanvallen op Libanon na VS-Iran staakt-het-vuren
- Column: Sportpaspoort affaire
- Kleurrijke start 61e Avondvierdaagse: bijna 5.000 deelnemers op pad
- Vier jaar celstraf geëist tegen ex-directeur FAI voor fraude