Adhin: Ze zijn bezig met ons; alertheid geboden
"Ze zijn bezig met ons," zei ex-vicepresident, NDP-ondervoorzitter tevens Assembleelid maandagavond in partijcentrum Ocer. Hij is groots verwelkomd door partijgenoten, nadat hij vrijgelaten werd op de negende dag van zijn arrestatie. Ondervoorzitter Ramon Abrahams zei dat de partij niet slaapt. Er wordt uitverkoop gehouden van het land en de natuurlijke hulpbronnen. NDP-fractieleider Rabin Parmessar deelde mee dat hij harde informatie heeft dat drie Assembleeleden van de partij op de 'hitlijst' staan. Alertheid is geboden volgens hem.
Adhin deelde mee dat het niet waar is dat hij op vrijdag 13 november zich moest aanmelden bij de politie. Hij heeft een oproep gekregen om zich op maandag 16 november aan te melden. Zijn advocaten hadden daarvoor een brief geschreven met de vraag in welke hoedanigheid hij zich moest aanmelden. Toen hij maandag niet verscheen, is hij opgehaald door de politie. In enkele uren is hij in verzekering gesteld. Adhin merkte op dat de strijd doorgaat, zolang er armoede is in het land, de kloof tussen arm en rijk groot is en de natuurlijke hulpbronnen van het land in gevaar zijn. De strijd zal worden opgevoerd omdat mensen het heel moeilijk hebben.
Parmessar zei dat de fractie meteen geprotesteerd heeft toen bleek dat Adhin van zijn vrijheid werd beroofd. Dit is niet volgens de procedure gegaan, heeft de fractie meteen aangegeven in een verklaring in De Nationale Assemblee. Hij vindt het erg dat aan de vooravond van de onafhankelijkheid dit alles wordt meegemaakt. Een vooraanstaande politicus is beroofd van zijn vrijheid. Hij riep de partijgenoten op om waakzaam te blijven. Morgen zal Adhin actief zijn op de televisie, deelde Parmessar mee.
Abrahams zei dat niet toegestaan zal worden dat de onafhankelijkheid van het land in het geding wordt gebracht "door een bepaalde groep in de regering". Volgens hem wordt het land verkocht aan het buitenland. Hij hield zijn gehoor voor dat maandag partijvoorzitter Desi Bouterse ook naar het gerecht moet. Er komen instructies naar de partijgenoten over wat de komende dagen zal gebeuren. "De NDP slaapt niet. U bent gewaarschuwd", merkte Abrahams op.
Vandaag
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo