Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
Naast Welzijn werden ook de toenmalige secretaris M.T. en penningmeester R.B. gehoord. De drie bleven erbij dat zij als dagelijks bestuur van het fonds toestemming hadden van het hoofdbestuur om de aankopen te doen. Volgens de verdachten zou er sprake zijn geweest van een compliance-kwestie, waarbij de Centrale Bank van Suriname hen er herhaaldelijk op had gewezen dat het fonds een groot percentage liquide middelen op buitenlandse banken had, die ingezet konden worden voor beleggingen, onder meer in vastgoed.
Dinsdag werden ook drie getuigen gehoord, onder wie twee bestuursleden van het hoofdbestuur en de eigenaar van het Altona-project. Eén van de bestuursleden verklaarde dat er nimmer volmacht was verleend aan het dagelijks bestuur om de percelen aan te kopen. Tijdens vergaderingen was wel gesproken over de mogelijkheden, maar volgens de getuige zou het dagelijks bestuur terugkomen met nadere informatie. In plaats daarvan werd in december 2015 de aankoop van de 500 percelen geformaliseerd, met een uittreksel van notulen waarin het hoofdbestuur zogezegd toestemming had gegeven. Dit uittreksel zou bovendien niet zijn ondertekend.
Welzijn wordt ervan beschuldigd de notulen te hebben vervalst, maar hij ontkende dit. Volgens hem zou juist een ander bestuurslid wijzigingen in het document hebben aangebracht. Op een vraag van zijn raadsvrouw of hij ooit notulen heeft vervalst, antwoordde hij met een wedervraag: “Waarom zou ik dat doen?”
De getuige P.S., eigenaar van het Altona-project, verklaarde dat hij aanvankelijk een prijs van 20.000 euro per perceel had gevraagd. Na onderhandelingen zou dit zijn verlaagd naar 18.500 euro per perceel, wat neerkomt op een totaalbedrag van 9,25 miljoen euro. Er werd echter een onderhandse koopakte opgesteld voor een bedrag van 6 miljoen euro. Volgens P.S. gebeurde dit om de overdrachtskosten voor het pensioenfonds te verlagen. Hij gaf aan dat deze werkwijze niet ongebruikelijk is in de vastgoedsector.
Volgens de getuige moest hij uiteindelijk wel het volledige bedrag van 9,25 miljoen euro ontvangen, maar dit zou in eerste instantie niet zijn gebeurd. In de overeenkomst was ook vastgelegd dat P.S. zou zorgen voor de nutsvoorzieningen op het project, maar die zijn tot nu toe niet gerealiseerd. “Wij zijn er nu mee bezig”, verklaarde hij tegenover de kantonrechter.
Het Openbaar Ministerie zal eind april met het strafvoorstel komen.
Gisteren
- SV Broki kampioen van de Suriname Major League, maar hoe eerlijk is het systeem?
- Starnieuws komt met WK-special 'Derde Helft WK 2026'
- Stay in School Project van start met steun van Republic Bank
- Caribbean Court of Justice veroordeelt Suriname in zaak Ramsamooj
- Wanneer cijfers zonder context misleiden
- Regering zoekt nieuwe economische kansen via Brazilië en Dominicaanse Republiek
- Jonge landbouwers in Nickerie kiezen steeds meer voor andere landbouwgewassen, naast rijst
- Adhin: commissievergaderingen DNA in principe openbaar, tenzij geheimhouding nodig is
- Analyse: 1 jaar 'Simons-Suriname': slecht huwelijksseizoen
- Wisselvallig weer met kans op buien
- China stuurt astronaut op jaarlange ruimtemissie, wil maanlanding in 2030
- Bewoners Houttuin tekenen fel protest aan tegen geplande opslag radioactief materiaal
- Column: Systeemverandering begint met onze eigen keuze
- Broki wint na strafschoppen thriller van Robinhood en is SML-kampioen
- Één jaar later groeit de vraag waar de systeemverandering blijft
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 925
- Straatverlichting langs weg naar Matta officieel in gebruik genomen
- Corruptie is geen incident, maar een systeem dat wij hebben leren verdragen
- Overeenkomst tussen Cevihas en Sail moet continuïteit bedrijven versterken
- Hadj 2026: Pelgrims ondanks oorlog en hitte naar Mekka
- Autobestuurder rijdt in op politieagent; verdachte voortvluchtig
- Oeganda bevestigt drie nieuwe ebolagevallen; verhoogd risico voor tien andere Afrikaanse landen
- Het volk blijft in de wurggreep van populisme en patronage
- Zelfdoding onder jongeren in Amerika stijgt sterk en blijft derde doodsoorzaak
- Natte zondag verwacht met stevige buien
- VS voert militaire oefening uit boven Caracas
- Kinderen beschermen vraagt meer dan regels alleen
- Hoefdraad verdedigt handelen rond SPSB en gebruik staatsmiddelen