VHP: Offers brengen voor land en volk
Op vrijdag 31 juli, vandaag, vieren moslims wereldwijd Eid Ul Adha of het offerfeest. Helaas, omwille van het coronavirus moeten de moskeeën dichtgehouden worden. De islam is gestoeld op vijf zuilen, waarvan de hadj er één is. Elke moslim die daartoe lichamelijk en financieel in staat is, moet een hadj ondernemen. Ter completering van de hadj wordt op de laatste dag een dier geofferd.
Het offerfeest herinnert ons aan de liefde en gehoorzaamheid van Ibrahim voor Allah. Hij was Allah zo toegewijd dat hij bereid was zijn zoon Ismaël te offeren. Allah zond daarop een schaap dat Ismaëls plaats op het altaar mocht innemen. Het offerfeest moedigt moslims aan om de voorbeelden van profeet Abraham en Ismaël te volgen en bereid te zijn alles te doen wat Allah van hen verlangt.
Het offeren van een dier is een symbolische uitdrukking waarbij een moslim zijn bereidheid verklaart om ook zijn eigen leven in dienst te stellen van God. Het offerfeest leidt tot een spirituele verheffing van de moslim. Het offeren betekent in de islam niet alleen de bereidwilligheid om al je aardse belangen en je begeerten op te offeren omwille van de rechtschapenheid, maar ook onderwerping aan de wil van Allah.
Door het offeren wordt er een sterke, eeuwigdurende en inspirerende traditie getoond van ware levenskracht van geloof, liefde, oprechtheid, gehoorzaamheid en nederigheid aan Allah. Het gaat er niet alleen om een dier te offeren, maar dat je door alle opofferingen een beter mens wordt teneinde je dienstbaar te maken voor je medemens. Moslims moeten armenbelasting betalen, de medemens helpen, goed zijn voor de buren en mensen in nood bijstaan.
Door het coronavirus is ons dagelijks leven drastisch veranderd. Het is pijnlijk dat Covid-19 nu bepaalt dat moslims dit jaar het offerfeest anders moeten vieren dan voorgaande jaren. Het coronavirus raakt ons allemaal, daarom moeten we samen offers brengen voor land en volk. Onze gezondheid staat voorop, derhalve zijn de maatregelen om de verspreiding van het virus af te remmen, noodzakelijk en ingrijpend. Wij vragen het volk begrip op te brengen voor de noodzakelijke maatregelen.
Het is belangrijk dat we alle aanwijzingen van de gezondheidsautoriteiten strikt opvolgen, we hebben maar één doel voor ogen en dat is dat wij samen zo goed mogelijk door deze crisis heen komen en dat de risico’s voor kwetsbare mensen zo klein mogelijk blijven. We moeten Suriname gezond maken.
Vandaag
-
16:41
Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
-
14:43
Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
-
12:45
Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
-
10:47
Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
-
08:50
VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
-
06:52
Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
-
04:54
Warm, vochtig en buien in de middag
-
02:56
Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
-
00:58
De wedijver om verkeersveiligheid
-
00:00
Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Gisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Eergisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal