VHP: Offers brengen voor land en volk
Op vrijdag 31 juli, vandaag, vieren moslims wereldwijd Eid Ul Adha of het offerfeest. Helaas, omwille van het coronavirus moeten de moskeeën dichtgehouden worden. De islam is gestoeld op vijf zuilen, waarvan de hadj er één is. Elke moslim die daartoe lichamelijk en financieel in staat is, moet een hadj ondernemen. Ter completering van de hadj wordt op de laatste dag een dier geofferd.
Het offerfeest herinnert ons aan de liefde en gehoorzaamheid van Ibrahim voor Allah. Hij was Allah zo toegewijd dat hij bereid was zijn zoon Ismaël te offeren. Allah zond daarop een schaap dat Ismaëls plaats op het altaar mocht innemen. Het offerfeest moedigt moslims aan om de voorbeelden van profeet Abraham en Ismaël te volgen en bereid te zijn alles te doen wat Allah van hen verlangt.
Het offeren van een dier is een symbolische uitdrukking waarbij een moslim zijn bereidheid verklaart om ook zijn eigen leven in dienst te stellen van God. Het offerfeest leidt tot een spirituele verheffing van de moslim. Het offeren betekent in de islam niet alleen de bereidwilligheid om al je aardse belangen en je begeerten op te offeren omwille van de rechtschapenheid, maar ook onderwerping aan de wil van Allah.
Door het offeren wordt er een sterke, eeuwigdurende en inspirerende traditie getoond van ware levenskracht van geloof, liefde, oprechtheid, gehoorzaamheid en nederigheid aan Allah. Het gaat er niet alleen om een dier te offeren, maar dat je door alle opofferingen een beter mens wordt teneinde je dienstbaar te maken voor je medemens. Moslims moeten armenbelasting betalen, de medemens helpen, goed zijn voor de buren en mensen in nood bijstaan.
Door het coronavirus is ons dagelijks leven drastisch veranderd. Het is pijnlijk dat Covid-19 nu bepaalt dat moslims dit jaar het offerfeest anders moeten vieren dan voorgaande jaren. Het coronavirus raakt ons allemaal, daarom moeten we samen offers brengen voor land en volk. Onze gezondheid staat voorop, derhalve zijn de maatregelen om de verspreiding van het virus af te remmen, noodzakelijk en ingrijpend. Wij vragen het volk begrip op te brengen voor de noodzakelijke maatregelen.
Het is belangrijk dat we alle aanwijzingen van de gezondheidsautoriteiten strikt opvolgen, we hebben maar één doel voor ogen en dat is dat wij samen zo goed mogelijk door deze crisis heen komen en dat de risico’s voor kwetsbare mensen zo klein mogelijk blijven. We moeten Suriname gezond maken.
Gisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo
Eergisteren
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toekomst
- Politie lanceert online portaal voor verlenging en duplicaat rijbewijs
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoogtepunt
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coalitiepartners
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
- Vandaag veel onweersbuien
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op