Venetiaan: Nu geen zegeningen maar 'fuka's' tellen
Venetiaan voerde aan dat hij gewezen had op dat de contra van zegeningen fuka's zijn. "A fuka fu fururumans, inderdaad die e teki regering. A fuka fu drugsman di e kon fu regeer a kondre, openlijk of baka scherm, maar den stuur." Venetiaan merkte op dat de drugsmensen geen functie willen, maar invloed. Hij vindt het erg dat het onderwijs, vooral in het binnenland, kapot is gemaakt. "Mi ben sori taki yu libi no de ini anu fu tiriman. Mi no ben taki teri yu zegeningen wan, mi ben warschow", voerde de ex-president aan. Nu moet hij het omdraaien. "Teri den fuka nanga san ye libi tide. Luku den bun. Teri den hebi san a regering poti kon gi yu nanga den comparant fu den." Hij hoopt dat over vijf jaar weer gezegd kan worden "tel de zegeningen".

Ex-president tevens ere-voorzitter van de NPS, Ronald Venetiaan.
NPS-voorzitter Rusland zei dat NPS 73 jaar is en bewezen heeft waar ze voor staat. De partij heeft het land vaker door moeilijke fasen geloosd. De NPS is volgens hem hard nodig in deze tijd. Na 25 mei moet zo snel mogelijk De nieuwe Nationale Assemblee aan de slag en er moet zo snel mogelijk een regering gevormd worden. Verwijzend naar de IDOS-peiling zei Rusland dat de oppositie de verkiezingen zal winnen. Hij hoopt dat het volk de NPS voldoende zetels geeft om de leiding te nemen.
De uitgaven van het land zijn door deze regering begroot op SRD 15 miljard en de inkomsten zijn SRD 6 miljard. De regering dicht de gaten met leningen. Een van de eerste zaken die aangepakt moet worden is om met de schuldeisers te praten en de schulden te herschikken. Er moet veel meer verdiend worden om te kunnen investeren in de productiesector. Op dit moment is het land een 'broko kondre', waar mensen armoede lijden. Hier moet een einde aan komen. Kinderen moeten weer een toekomst hebben. Er moet weer hoop komen in het land. Een minister die voor de rechter moet verschijnen, wordt beschermd door de coalitie. Dit is een verkeerd signaal, benadrukte Rusland. "De NPS is ready om de grote problemen op te lossen", deelde Rusland mee.
Vandaag
Gisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid
Eergisteren
- Armoedecirkel: politieke armoede houdt maatschappelijke armoede in stand
- Colombia: Militair toestel crasht, 34 doden
- Luchthavenbeheer mikt op groei: 1 miljoen reizigers en nieuwe terminal
- Bewaker van achteren overvallen en beroofd op straat
- Paramaribo: onbetaalbaar?
- Trump stelt aanvallen op Iran uit na 'erg goede gesprekken'; Teheran ontkent
- VHP-fractie wil spoedvergadering over mondiale crisis, staatsfinanciën en bescherming volk
- Pokigron vraagt aandacht minister Noersalim voor cassaveziekte
- New York: Passagiersvliegtuig botst op brandweerwagen, beide piloten dood
- DNA bespreekt vervolging ex-ministers en wetten rechterlijke macht
- Wisselvallig weer met verspreide buien
- Israël onderschat mogelijk Iraanse militaire capaciteiten
- Column: De vogel en de lente die niet wijkt
- LVV-minister Noersalim wil lokale producten voor schoolvoeding