Column: Voor het voetlicht
Sinds als gevolg van de Covid-19 pandemie grote sportcompetities stilliggen, hebben sportliefhebbers niet zoveel om van te genieten. Hun favoriete sporters komen niet in actie. Er is geen spannende competitie en sportvrienden kunnen ook niet gezellig met elkaar over de verschillende spannende match-ups praten. Toch zien we dat er geen week voorbij gaat of de internationale sportpers zorgt ervoor dat de topsporters op de een of andere manier belicht worden. Hierdoor blijft de binding tussen de sporters en de supporters bestaan. Nu zou iemand kunnen redeneren dat die professionals een hele organisatie achter zich hebben, die ervoor zorgt dat er steeds weer nieuws over hen doorsijpelt naar de pers. Die sportjournalisten aldaar hoeven niet zoveel te doen om nieuws over de topsporters te vergaren. In Suriname zijn de meeste sporters wel een Facebookpagina, maar hebben geen management om de informatie up-to-date te houden.
Het zou beter zijn als de sportjournalisten hier te lande de Surinaamse sporters die onder beperkte omstandigheden sporten, zouden belichten. Nu alle competities stilliggen, is het de gelegenheid bij uitstek om onze sporters voor het voetlicht te plaatsen. Zelfs de kleinsten onder ons die dol zijn op voetballen, weten wie Lionel Messi is, maar ik durf te stellen dat er zelfs volwassen Surinamers zijn die nooit hebben gehoord van voetballer Ronaldo Kemble, taekwandoka Tosh van Dijk of worstelaar Fernando Tsang. Hoe zou dat komen? Presteren ze zo slecht? Nee, integendeel. Ronaldo is zo goed dat hij bij de nationale selectie van Suriname zit. Tosh heeft meerdere internationale meetmomenten gehad voor Suriname, maar er is zo weinig over hem bekend. Ook Fernando Tsang heeft bewezen dat hij van wanten weet, want hij is worstelkampioen van Suriname. Zonder anderen tekort te doen, houd ik het even op deze drie sporters, maar ik zou nog heel lang door kunnen gaan om lokale sporters op te noemen. Of wie zijn de korfballers die voor Suriname het Pan-Amerikaanse kampioenschap in de wacht hebben gesleept? Hoe heten ze? Welke binding hebben ze met Suriname? Waarom hebben ze besloten voor Suriname uit te komen? En ga zo maar door.
Velen klagen dat er niets te beleven is in deze verplichte rustperiode voor de sport, maar het kan anders. Er is genoeg te doen voor sportjournalisten. Laat het Surinaamse publiek kennis maken met alle sporters, vooral de kampioenen, degenen die bij de nationale selecties zitten en de opkomende talenten. Surinamers moeten ook hun eigen sporters kennen.
Mireille Hoepel
Mireille Hoepel
Vandaag
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden