Column: Met het mes tussen de tanden
Suriname staat aan de start van de laatste FIFA-window in de Concacaf-regio in het kader van WK-kwalificatie, nog altijd op de eerste plaats in groep A. Met nog meetmomenten tegen El Salvador thuis in Paramaribo en tegen Guatemala in Guatemala, doet Suriname nog volop mee in de strijd om een ticket voor het Wereldkampioenschap. Aanvankelijk werd Natio door ingewijden gezien als de minst gevaarlijke in deze groep, vooral gelet op de plaats die Suriname innam op de FIFA-ranglijst. Het was erg gênant te horen hoe respectloos exponenten van de tegenstanders over Natio spraken aan het begin van het traject en in aanloop naar de Gold Cup. Zonder schroom werd Natio als underdog bestempeld en menigeen stak hun geringschatting niet onder stoelen of banken. Hoewel Natio reeds tijdens de Gold Cup signalen van groei gaf, bleven de resultaten toen helaas uit en kwamen Costa Rica en Mexico met de schrik vrij.
Ondertussen werd gestaag verder gebouwd aan het team en vanaf de eerste wedstrijddag van de laatste fase, heeft het team objectief bekeken niet teleurgesteld. Panama was van plan Natio te bestormen, maar moest gaandeweg van strijdplan veranderen toen bleek dat Natio zijn mannetje kon staan. Geleidelijk maakte overmoed plaats voor respect en ontstond er een heuse wedstrijd waarbij er over en weer doelrijpe kansen werden gecreëerd. Na het laatste fluitsignaal waren ploegen het erover eens dat de overwinning op gezette tijden voor beide partijen mogelijk was en waren beiden tevreden met een punt. Na de krachtmeting tegen Panama maakte onderschatting plaats voor vrees, hetgeen resulteerde in ontoelaatbare handelingen van gastheer El Salvador. Ook de Guatemalteken kregen een andere kijk op Natio en speelden op bezoek in Paramaribo vanuit een gesloten verdediging, loerend op de counter.
Het behoeft geen betoog dat de regio nu anders kijkt naar Natio en geen enkel middel onbenut zal laten om Suriname de pas naar het WK af te snijden. Met deze twee wedstrijden voor de boeg kan Natio zich geen misstap veroorloven, omdat elk puntverlies erg kostbaar zou kunnen zijn. De aanstaande krachtmetingen zullen als finales benaderd moeten worden en het maken van doelpunten is dringender dan ooit. Het versterken van de aanvalslinie geeft hoop op een hoger rendement bij de afronding, echter moet de verdediging niet verwaarloosd worden. Van deze tegenstanders is bekend dat ze het van snelle tegenaanvallen moeten hebben, dus moet Natio ervoor zorgen zoveel mogelijk balbezit te hebben en de kansen af te maken.
Dat de laatste loodjes het zwaarst wegen is een waarheid als een koe. Misstappen zijn in deze cruciale fase uit den boze, omdat elke misstap een gemiste kans op WK-deelname zou kunnen betekenen. Alle actoren moeten ervan doordrongen zijn dat deze unieke kans niet onbenut mag blijven. Vooral de supporters moeten ervoor waken zich te misdragen, want dat zou een flinke streep door de rekening kunnen zijn. Zorg ervoor dat er geen onsportieve handelingen (intimiderende spreekkoren en baldadigheden) worden verricht die ertoe kunnen leiden dat Natio in de problemen komt. De focus mag niet verlegd worden naar randzaken, want dat zou een domper kunnen leggen op deze mooie ontwikkeling die het Surinaamse voetbal doormaakt. Wat de tegenstander ook doet, het doel mag niet uit het oog verloren worden. Met het mes tussen de tanden moet Natio deze laatste tegenstanders te lijf om de toegang tot het WK te realiseren.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
20:48
Aardbeving van 6.0 bij Barbados ook in Suriname gevoeld
-
20:26
Derde helft WK 2026: Hoe Frankrijk het grootste talentenaanbod in het voetbal creëerde
-
18:34
Dc's dienen begrotingen voor 2027 in bij minister Huur
-
16:37
Remmen voertuig dodelijke aanrijding Johannes Mungrastraat functioneerden wel
-
14:43
Notities uit de behandelkamer; De specialist is onderweg
-
12:49
Guyana ziet met enorme oliewinsten van Iran-oorlog de groeidruk toenemen
-
11:05
Politie onderzoekt molotovaanval op gebouw Forensische Opsporing
-
10:50
VSB waarschuwt voor kloof tussen anti-witwasbeleid en uitvoering
-
08:52
De prijs van politieke benoemingen
-
06:54
VSB: Comptabiliteitswet cruciaal voor transparantie en verantwoord financieel beheer
-
04:56
Bewolkte dag afgewisseld met buien in vrijwel alle districten
-
02:58
Lula: VS-maatregel ondermijnt Braziliaanse strijd tegen misdaad
-
01:03
Parlement en regering vinden elkaar: Comptabiliteitswet krijgt tweejarige overgangsperiode
-
00:00
Regering verdedigt lening van US$ 1,8 miljard: groot deel gebruikt voor oude schulden
Gisteren
- Veel politiek, weinig vooruitgang
- Matawai Traditioneel Gezag en planetGOLD Suriname in gesprek over duurzame goudwinning
- Derde helft WK 2026: Team Brazilië barst van talent, moet zich bewijzen
- Vermiste bootpassagier dood aangetroffen nabij Stoelmanseiland
- Ruim 500 kilo kwik gestolen van terrein politiebureau Geyersvlijt
- Interpol weigert OM wederom opsporingsverzoek tegen Hoefdraad
- President Simons onderscheidt Surinaamse wetenschapper Rudi van Els in Brazilië
- Brazilië ondersteunt Suriname met 100.000 vaccins en malariamedicatie
- Overpeinzingen olie-inkomsten en impact op Inheemse gemeenschappen in Corantijngebied
- Cubaanse leerlingen op school: ‘Ze doen alleen mee met rekenen’
- Menstruatieproducten verminderen school- en werkverzuim onder vrouwen en meisjes
- Houtproductie daalt licht in 2025; Sipaliwini blijft grootste productiegebied
- Regen- en onweersbuien afgewisseld met bewolking en zon
- Iran en VS bereiken voorlopig akkoord over verlenging staakt-het-vuren
- Column: Wat taal vertelt over Suriname
- Suriname en Brazilië verdiepen samenwerking op diverse gebieden
- Exclusieve WK-2026-rechten voor STVS kosten US$ 450.000
Eergisteren
- Verdachte ziet gevangenisstraf als kans om af te kicken van drugs
- Derde helft WK 2026: Boeiende teams, nieuwe spelers
- 9 maanden regering: kritiek mag, maar niet selectief
- Arbeidsgeschil over loon uitzendkracht belandt bij Hof van Justitie
- Hoge prijzen beproeven offerbereidheid tijdens Ied-ul-Adha
- Simons in overleg met Lula over economie, veiligheid en infrastructuur
- PALU: Verklaringen ex-ministers roepen vragen op over functioneren bestuur
- Acht jaar cel geëist tegen vader die zesjarige dochter misbruikte
- Modernisering Rechterlijke macht: Disciplinaire Raad
- Suriname kijkt naar Braziliaans Bolsa Família-model voor hervorming sociaal systeem
- Dodelijk verkeersongeval na botsing met sleepwagen
- Perioden van regen en kans op onweer
- Viraal fenomeen redt 'Trump'-buffel van slacht in Bangladesh
- Ook tijdens Offerfeest staat voedselveiligheid centraal
- Column: Kampioenschap Broki onverdiend?
- 99 procent van de Cubanen in Suriname werkt illegaal (1)