Indonesië stopt zoektocht slachtoffers Lion-Air-crash
"We kunnen nergens meer zoeken en we hebben geen lichamen van slachtoffers meer gevonden", vertelde Muhammad Syaugi, het hoofd van het nationale zoek- en reddingsbureau (Basarnas) aan de media. "We zullen onze activiteiten beperken tot monitoring."
Het bijna nieuwe Boeing Co. 737 MAX passagiersvliegtuig stortte de zee in, slechts enkele minuten nadat het was opgestegen in Jakarta op weg naar het eiland Bangka in de buurt van Sumatra. Syaugi zei dat 196 lijkzakken met menselijke resten waren teruggevonden en 77 slachtoffers zijn geïdentificeerd na forensisch onderzoek.
De autoriteiten hebben gegevens gedownload van één van de zwarte dozen die vorige week is gevonden, de vluchtdata recorder. Er wordt nog gezocht naar de cockpit voicerecorder.
Soearjanto Tjahjono, het hoofd van de commissie voor transportveiligheid (KNKT), zei dat het vinden van de voicerecorder van groot belang zou zijn voor om achter de oorzaak van de crash te komen.
"Uit de black box-gegevens weten we ongeveer 70-80 procent van wat er is gebeurd, maar 100 procent de oorzaak van het ongeluk te snappen... het is nodig dat we weten wat het gesprek in de cockpit van het vliegtuig was", zei hij. Tjahjono weigerde uit te weiden over wat de vluchtdata recorder had onthuld.
KNKT heeft een pinger locator en een schip dat modder op kan zuigen ingezet bij de zoektocht naar de voicerecorder. Er zijn al op afstand bedienbare onderwatervoertuigen uitgerust met camera’s bezig met de speurtocht.
Tjahjono zei dat hij bezorgd is dat de cockpit voicerecorder mogelijk beschadigd is tijdens de crash. KNKT heeft nog geen "ping" -geluiden gedetecteerd die de locatie zouden aangeven, zoals was gebeurd met de eerste zwarte doos.
Tjahjono zei dat de autoriteiten op zoek waren naar 15 vliegtuigonderdelen, waaronder een "angle of attack" -sensor op het vliegtuig, die de vliegtuigcomputers helpt te begrijpen of het vliegtuig stabiel is. Onderzoekers hebben gezegd dat één van deze sensoren onjuiste gegevens had verstrekt.
KNKT vertelde woensdag aan Reuters dat er een probleem was met de sensor op de vorige vlucht van het gedoemde vliegtuig van het eiland Bali naar Jakarta. Eén sensor was op Bali vervangen.
Vandaag
-
07:08
Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
-
05:10
Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
-
03:12
Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
-
01:14
KPS rouwt om omgekomen agent
-
00:38
525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
-
00:00
Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Gisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Eergisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’