Karin Refos dient kandidatenlijst in voor lid KKF-bestuur
Refos heeft zich met vier kandidaatleden en vier plaatsvervangende leden aangemeld voor deelname aan de verkiezingen. Aanvankelijk was zij door voorzitter Henk Naarendorp gevraagd om zich kandidaat te stellen op een concensuslijst. Refos zegt aan Starnieuws dat het uiteindelijk op niks is uitgelopen. Ook Naarendorp is overigens geen kandidaat meer voor een tweede termijn van vier jaar. Andere personen die zich ook kandidaat zouden stellen, hebben zich op het laatste moment teruggetrokken.
Er spelen heel veel belangen bij de KKF. Behalve dat er geen vrouwen in de Kamer zitten, heeft het er veel van dat politieke belangen worden gediend. De KKF is er voor het bedrijfsleven. Het bestuur heeft ook diverse stichtingen opgericht onder de paraplu van KKF waar weinig van bekend is bij de bedrijven. Refos vindt dat er meer transparantie moet komen. De wet waarop KKF is gestoeld, is van 1960. Deze is aan wijziging toe. De handelingsonbekwaamheid van de vrouw is in de jaren tachtig opgeheven, maar dit blijkt niet goed doorgedrongen te zijn bij de KKF-leiding.
Refos zegt dat toen zij op een handelsmissie met de KKF in Indonesië was, zij ontdekte dat er geen vrouwen zijn in de leiding. Zij heeft toen besloten hier iets aan te doen. "Zo ben ik met de 'Ook Zij-campagne' begonnen en dat heeft succes opgeleverd in de politiek. Ik heb geen politieke ambitie, maar wil wel via het bedrijfsleven invloed uitoefenen in de ontwikkeling van het land. Vandaar dat ik mij kandidaat heb gesteld", legt Refos uit. Op haar lijst komen vier mannen en vier vrouwen voor. De ingediende lijsten worden gecontroleerd. Alleen in de branche waar er twee lijsten is ingediend, zal er in december een verkiezing worden gehouden. De rest van de kandidaten zal bij enkele kandidaatstelling gekozen worden.
Gisteren
- Gelijkheid in Suriname, voor veel vrouwen blijft het nog een verre droom
- Kogelinslag ontdekt in woning te Wanica
- Wereldwijde olievraag blijft stijgen ondanks onzekerheden
- Stichting Amor Vitae verrast 200 kinderen met schoolspullen en waardebonnen
- President Simons: Werken en leven als gelijken, vrouwen en mannen samen sterker
- VS erkent vooruitgang Suriname in begrotingstransparantie
- Bankiersvereniging verwelkomt verlaging kasreservepercentage
- Braziliaanse vrouwen slachtoffer van gewapende roofoverval aan Prinsessestraat
- Politiewapen gebruikt bij vechtpartij in recreatieoord
- Politiebond bezorgd over integriteitsschendingen binnen KPS
- Wereldtop over tweestatenoplossing nu steun voor Palestijnse staat groeit
- Warm en zonnig met afnemende bewolking
- Santokhi kondigt terugkeer aan in DNA: Volksbelang blijft centraal
- Tot woede van Israël, Vier grote westerse landen erkennen Palestijnse staat
- Column: De teloorgang van menselijkheid: van dichtbij huis tot wereldwijd
- Simons belooft diaspora versoepeling PSA-wet en benadrukt rol bij ontwikkeling
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 890
- Bouva: Suriname kiest voor dialoog en nationaal belang op VN-top
- Nieuwe golf van geweld in Haïti: doden, ontvoeringen en brandstichting
- Local Content en fiscale rechtvaardigheid
- Technische storing bij La Liberté: levering via watertrucks
- Santokhi: Lachmons boodschap van verbroedering blijft Suriname leiden
- Man zwaargewond na val van het dak
- Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
- Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
- Zonnige ochtend met buien in de middag
- Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
- IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
- Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen