Karin Refos dient kandidatenlijst in voor lid KKF-bestuur
Refos heeft zich met vier kandidaatleden en vier plaatsvervangende leden aangemeld voor deelname aan de verkiezingen. Aanvankelijk was zij door voorzitter Henk Naarendorp gevraagd om zich kandidaat te stellen op een concensuslijst. Refos zegt aan Starnieuws dat het uiteindelijk op niks is uitgelopen. Ook Naarendorp is overigens geen kandidaat meer voor een tweede termijn van vier jaar. Andere personen die zich ook kandidaat zouden stellen, hebben zich op het laatste moment teruggetrokken.
Er spelen heel veel belangen bij de KKF. Behalve dat er geen vrouwen in de Kamer zitten, heeft het er veel van dat politieke belangen worden gediend. De KKF is er voor het bedrijfsleven. Het bestuur heeft ook diverse stichtingen opgericht onder de paraplu van KKF waar weinig van bekend is bij de bedrijven. Refos vindt dat er meer transparantie moet komen. De wet waarop KKF is gestoeld, is van 1960. Deze is aan wijziging toe. De handelingsonbekwaamheid van de vrouw is in de jaren tachtig opgeheven, maar dit blijkt niet goed doorgedrongen te zijn bij de KKF-leiding.
Refos zegt dat toen zij op een handelsmissie met de KKF in Indonesië was, zij ontdekte dat er geen vrouwen zijn in de leiding. Zij heeft toen besloten hier iets aan te doen. "Zo ben ik met de 'Ook Zij-campagne' begonnen en dat heeft succes opgeleverd in de politiek. Ik heb geen politieke ambitie, maar wil wel via het bedrijfsleven invloed uitoefenen in de ontwikkeling van het land. Vandaar dat ik mij kandidaat heb gesteld", legt Refos uit. Op haar lijst komen vier mannen en vier vrouwen voor. De ingediende lijsten worden gecontroleerd. Alleen in de branche waar er twee lijsten is ingediend, zal er in december een verkiezing worden gehouden. De rest van de kandidaten zal bij enkele kandidaatstelling gekozen worden.
Vandaag
Gisteren
- Trefossa-avond belicht documentair erfgoed als fundament Surinaamse identiteit
- Landcruiser brandt volledig uit bij woning aan Hendrikstraat
- Overvaller met schotwond aangehouden na mislukte beroving juwelierszaak
- Reumatoloog Dosoe. Reuma is chronisch, maar hoe we ermee leven, kunnen we wél veranderen
- Olieprijzen stabiel ondanks spanningen in Iran en Venezuela
- Aantal verkeersdoden in 2025 fors gedaald, jonge weggebruikers grootste risicogroep
- Dossier houtexport 6: OM en LVV oneens over aangifte houtzaak: alleen tegen Jeva geregistreerd
- China waarschuwt VS: Gebruik geen andere landen als voorwendsel voor Groenlandbeleid
- De Surinaamse Effectenbeurs: terugblik op 2025
- Dossier houtexport 5 - Advocaat Staat: rechter veroordeelt Suriname tot het plegen misdrijf
- Wisselvallig weerbeeld houdt aan
- Trump waarschuwt voor oliecrisis; suggereert deal Cuba - VS
- Column: De wereld draait om handel, maar de mens blijft gevangen in conflict
- Dossier houtexport 4: Aangifte in houtzaak niet aangenomen na overleg met OM
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 906
- Bestuurder aangehouden met drugs na vlucht bij politiecontrole
- Panka benadrukt gezamenlijke aanpak voor duurzame groei toerisme
- Gewapende overval bij supermarkt in Jarikaba: vrouw gekneveld en beroofd
- Guyana wijst bemiddeling VS over grensgeschil met Venezuela resoluut af
- Brand verwoest magazijn kinderhuis Nos Kasita, schade enorm
- Iran dreigt terug te slaan als de VS aanvalt
- Na quickscan: tijd voor vertrouwen, stabiliteit en respect voor de leraar
- ExxonMobil noemt Venezuela 'niet investeerbaar'
- Bouva: Diplomatie moet tastbare resultaten opleveren voor Suriname
- Zon, bewolking en regen
- Het Venezolaanse leger heeft de sleutel tot de toekomst van het land in handen
- Universiteitsinstituut Kinderrechten lanceert folder bescherming van kinderen
- Dossier houtexport 3: Waarom het vonnis in houtdossier ernstige vragen oproept...