Mathoera, Sharman: Afwezigheid duidelijk signaal
Sharman stelde een maand geleden dat de VHP medewerking zou kunnen verlenen om de president in de Assemblee te kiezen, op basis van de verkiezingsresultaten. “Wat ik toen vond is ook gebeurd, al was ik niet lijfelijk aanwezig.” Hij zegt achter het VHP standpunt te staan: de erkenning van de wil van het volk van Suriname. “Het volk heeft de politieke macht tot uiting gebracht in een meerderheid voor de NDP en diens kandidaten voor president en vicepresident.” De keuze van vijf fysiek aanwezig en vier afwezig is ingegeven doordat de meerderheid wel op de NDP, en dus op Bouterse heeft gestemd en een minderheid, een aanzienlijk deel van de kiezers niet voor de NDP en diens kandidaten heeft gekozen. “Wij zijn niet voorbij gegaan aan de gevoelens van de kiezers, die op V7 en VHP hebben gestemd”, zegt Mathoera.
Politieke volwassenheid
De VHP’ers vinden dat hun partij zich aan haar woord heeft gehouden en consistent heeft gehandeld. Er is een nationale opstelling gedemonstreerd en de politieke democratie is gerespecteerd. Het VHP standpunt is tot uiting gekomen in de medewerking voor een snelle formatie aan een regering, het niet stellen van kandidaten en deels fysiek aanwezig te zijn.
“Dat wij vanuit de oppositie hebben meegewerkt aan de verkiezing, is het etaleren van een stukje politieke volwassenheid”, zegt Sharman. Persoonlijke en partijbelangen zijn ondergeschikt gemaakt aan nationaal belang, terwijl wij ook gedurfd hebben om dat wat niet goed is, te benoemen en een duidelijk signaal te geven. De parlementariërs benadrukken respect te hebben voor de president van het land. “Daarom ben ik na de verkiezing gewoon weer in de zaal komen zitten”, geeft Mathoera aan.
Constructieve opstelling
Mathoera zegt achter haar woorden te staan, zoals geuit tijdens de VHP verkiezingscampagnes. Ze heeft toen gewezen op Bouterses positieve maatregelen in landsbelang. In één adem wees ze ook steeds “op de minder prettige dingen, die de samenleving geschokt hebben en waarvan sommige nog steeds om oplossing vragen.” De parlementariër blijft erbij dat er slecht financieel economisch beleid is gevoerd en de president een krachtig optreden heeft nagelaten.
“Ik ben van oordeel, dat we als Surinamers, zaken die verkeerd of niet in het belang van het land zijn, moeten durven benoemen en bespreken.” Tegelijkertijd, erkent Mathoera de plicht en verantwoordelijkheid om de bijdrage te leveren aan de groei en bloei van Suriname vanuit elke rol. Zij verduidelijkt dat de constructieve opstelling van de VHP, zal bestaan uit het gevraagd/ongevraagd ondersteunen van beleid in belang van land en volk. “Wanneer er zaken niet in dit belang zijn, zullen wij onze stem nadrukkelijk laten horen. Indien nodig zullen wij ook onze visie presenteren over hoe het wel zou moeten zijn.”
Vandaag
Gisteren
- De zaak-Maduro is geen drugszaak — het is een aanval op staatsimmuniteit
- Veertien jongeren ronden Wanica Heroes succesvol af
- Colombia bereidt zich voor op vluchtelingeninstroom
- Cognitieve dissonantie als politieke infrastructuur
- Alberg nieuwe directeur van SAIL: Focus op herstel visverwerking en export
- Parlementaire commissie volgt Caricom-standpunt over Venezuela
- Nederland stopt gezamenlijke anti-drugsacties met VS in Caribisch gebied
- BBS-topman doet aangifte tegen bondsvoorzitter om vermeende beschuldigingen
- LVV: Geen algemeen exportverbod: Suriname mag vis blijven exporteren naar de VS
- Internationale kritiek op ontvoering Maduro tijdens spoedbijeenkomst VN-Veiligheidsraad
- Bewolkt, zonnige perioden en buien
- Galibi al twee weken zonder water en stroom: Alles staat stil, dit is een ramp
- Column: Wie mag een president uit bed lichten?
- Wereldwijde machtsstrijd: Venezuela en Groenland centraal
Eergisteren
- Het gas-to-shoreproject van president Simons
- Veelbelovend voorstel tot oplossing strandt op weigering SVB
- China’s oliebelangen in Venezuela: grote investeerder en belangrijke afnemer
- Vrouw kapt partner met kapmes
- Nicolás Maduro verschijnt kalm in rechtbank New York; pleit onschuldig
- President installeert nieuwe Deviezencommissie voor versterking economisch beleid
- Eerbetoon aan Johan Henri Eliza Ferrier (1910–2010)
- Afgezette Venezolaanse president Maduro voor Amerikaanse rechtbank
- Telting: Geen ruimte voor politieke benoemingen, deskundigheid centraal bij SLM
- Vonnis leidend in zaak Nassylaan 43; partijen trekken verschillende conclusies
- Interim-leider Venezuela zoekt samenwerking met VS na arrestatie Maduro
- Wisselvallig weer verwacht met buien
- Wie is 'tsarina' Delcy Rodriguez, de waarnemend president van Venezuela?
- PRO: Wat de aanval op Venezuela betekent voor kleine staten
- Column: Hoop en verbondenheid in een onzekere wereld
- OPEC houdt productie voorlopig gelijk na spanningen rond Venezuela