Mathoera, Sharman: Afwezigheid duidelijk signaal
Sharman stelde een maand geleden dat de VHP medewerking zou kunnen verlenen om de president in de Assemblee te kiezen, op basis van de verkiezingsresultaten. “Wat ik toen vond is ook gebeurd, al was ik niet lijfelijk aanwezig.” Hij zegt achter het VHP standpunt te staan: de erkenning van de wil van het volk van Suriname. “Het volk heeft de politieke macht tot uiting gebracht in een meerderheid voor de NDP en diens kandidaten voor president en vicepresident.” De keuze van vijf fysiek aanwezig en vier afwezig is ingegeven doordat de meerderheid wel op de NDP, en dus op Bouterse heeft gestemd en een minderheid, een aanzienlijk deel van de kiezers niet voor de NDP en diens kandidaten heeft gekozen. “Wij zijn niet voorbij gegaan aan de gevoelens van de kiezers, die op V7 en VHP hebben gestemd”, zegt Mathoera.
Politieke volwassenheid
De VHP’ers vinden dat hun partij zich aan haar woord heeft gehouden en consistent heeft gehandeld. Er is een nationale opstelling gedemonstreerd en de politieke democratie is gerespecteerd. Het VHP standpunt is tot uiting gekomen in de medewerking voor een snelle formatie aan een regering, het niet stellen van kandidaten en deels fysiek aanwezig te zijn.
“Dat wij vanuit de oppositie hebben meegewerkt aan de verkiezing, is het etaleren van een stukje politieke volwassenheid”, zegt Sharman. Persoonlijke en partijbelangen zijn ondergeschikt gemaakt aan nationaal belang, terwijl wij ook gedurfd hebben om dat wat niet goed is, te benoemen en een duidelijk signaal te geven. De parlementariërs benadrukken respect te hebben voor de president van het land. “Daarom ben ik na de verkiezing gewoon weer in de zaal komen zitten”, geeft Mathoera aan.
Constructieve opstelling
Mathoera zegt achter haar woorden te staan, zoals geuit tijdens de VHP verkiezingscampagnes. Ze heeft toen gewezen op Bouterses positieve maatregelen in landsbelang. In één adem wees ze ook steeds “op de minder prettige dingen, die de samenleving geschokt hebben en waarvan sommige nog steeds om oplossing vragen.” De parlementariër blijft erbij dat er slecht financieel economisch beleid is gevoerd en de president een krachtig optreden heeft nagelaten.
“Ik ben van oordeel, dat we als Surinamers, zaken die verkeerd of niet in het belang van het land zijn, moeten durven benoemen en bespreken.” Tegelijkertijd, erkent Mathoera de plicht en verantwoordelijkheid om de bijdrage te leveren aan de groei en bloei van Suriname vanuit elke rol. Zij verduidelijkt dat de constructieve opstelling van de VHP, zal bestaan uit het gevraagd/ongevraagd ondersteunen van beleid in belang van land en volk. “Wanneer er zaken niet in dit belang zijn, zullen wij onze stem nadrukkelijk laten horen. Indien nodig zullen wij ook onze visie presenteren over hoe het wel zou moeten zijn.”
Vandaag
-
04:55
Wisselvallige dag met opnieuw buien
-
03:17
Trump-Xi top: Taiwan-waarschuwing en energieoverleg
-
01:33
Regering zet extra machines en crisisaanpak in tegen wateroverlast
-
00:59
Column: Vrije meningsuiting ook voor impopulaire meningen
-
00:00
Pg wijst uitnodiging DNA-commissie af: extra toelichting alleen schriftelijk
Gisteren
- Nieuwe RvC Centrale Bank moet toezien op financieel beleid en economische stabiliteit
- Surinaamse afgestudeerden krijgen internationale training voor offshore-sector
- Taiwan en Straat van Hormuz domineren cruciale top in Beijing
- Kantonrechter wijst ontslagverzoek EBS tegen vakbondsleider Hellings af
- Johnny Kasdjo toegelaten tot DNA: focus op verantwoordelijkheid en daadkracht
- Protesten in Havana escaleren door stroomuitval en brandstoftekort
- Inbraak bij commissariaat Para: twee kluizen verdwenen
- China en VS zoeken balans tussen competitie en samenwerking
- Laat Paramaribo weer opbloeien – vernieuwing en nostalgie
- Nieuw trainingsprogramma helpt werkende ouders bij ontwikkeling jonge kinderen
- Zware onweersbuien en kans op wateroverlast verwacht
- Olieprijzen licht omhoog in afwachting van Trump-Xi top
- Column: Grote verliezer en lachende derde
- Johnny Kasdjo wordt vandaag tot DNA toegelaten namens VHP
Eergisteren
- BOG voert vrijdag bespuitingen uit in Blauwgrond tegen Chikungunya
- STVS verwerft exclusieve uitzendrechten WK 2026 voor Suriname
- Volksgezondheid: risico op hantavirus in Suriname momenteel zeer laag
- OPEC verlaagt voorspelling voor wereldwijde groei olieconsumptie in 2026
- OWRO werkt aan ontwatering getroffen gebieden; kampt met tekort aan middelen
- Cultuurdragers zien Heritage Month als stap naar meer nationale eenheid
- Monorath: Elektrische voertuigen moeten eindelijk wettelijk geregeld worden
- Gewapende roofoverval op appartementencomplex: drie verdachten aangehouden
- Parmessar terug in DNA na ziekenhuisopname wegens chikungunya
- Lokale productie versterkt voedselzekerheid binnenland
- Wisselvallig weer met kans op stevige onweersbuien
- Kunnen China en de VS samen een 'G2' vormen?
- Desinformatie over HIV schaadt de volksgezondheid
- Ryan Abrahams officieel benoemd bij TAS, maar functie gaat naar Scheek