Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen
Na de coalitietop zojuist over feiten rond de gronduitgifte aan de stichting van minister Delano Landvreugd (Binnenlandse Zaken), zei VHP fractieleider Asis Gajadien aan Starnieuws dat wat hem betreft drie ministers de laan uit worden gestuurd. Dat zijn Landvreugd, zijn collega's Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer en Uraiqit Ramsaran die de scepter zwaaide op Sociale Zaken en Volkshuisvesting. "Mijn normen van moraal en ethiek zijn hoog. Maar Asis beslist niet. Na de feiten die gepresenteerd zijn, neemt de president het besluit", merkte Gajadien op.
Tijdens de bespreking op het Kabinet van de President is erkend dat er procedurele fouten zijn gemaakt bij de uitgifte van de grond. Er wordt echter ook gekeken naar de politieke rust in de coalitie. Gajadien verwacht dat de president zal uitkomen met een bericht. Hij merkt op dat er zoveel fouten worden gemaakt met gronduitgifte en zaken moeten worden ingetrokken. Hij zou minister Vorswijk allang de laan uitgestuurd hebben als hij het voor het zeggen had.
Voor het terrein waar het om gaat te Blauwgrond is in 2014 ruim SRD 1 miljoen betaald door de Staat. Omgezet tegen de toen geldende koers gaat het om ongeveer US$ 300.000. Ook deze kwestie zou onderzocht moeten worden. Dan zouden er meer lijken uit de kast komen, om in termen van de president te reageren. Gajadien voert aan dat Ramsaran geen bezwaar had om het terrein ter beschikking te stellen van de stichting van Landvreugd, terwijl de directeur van Sociale Zaken hier tegen was. Op grond daarvan mag hij van de politicus ook de plaat poetsen.
Gajadien vindt dat er een diepgaand onderzoek moet komen naar deze kwestie en dat er daden moeten worden gesteld. Landvreugd die toen advocaat was, had ook beter moeten weten, benadrukt de VHP-topper. Hij benadrukt dat ethiek en moraal belangrijk zijn. Hij is duidelijk niet tevreden over hoe er vanuit de regeringstop wordt omgegaan met deze zaak.
Vandaag
-
10:51
Buitengewone AVA Staatsolie op het laatste moment afgeblazen
-
09:25
Stichting 8 December 1982: Gratie voor onrecht is ondenkbaar
-
07:22
Simons bij aanbieding geloofsbrieven: Suriname heeft iets te bieden aan de wereld
-
05:25
Overwegend warm weer met kans op lokale buien
-
03:27
Hamas draagt 20 Israëlische krijgsgevangenen over aan Israël
-
01:33
Kanhai: Nog geen reactie op gratieverzoek 8 december veroordeelden
-
00:59
Column: Wanneer gaat bij EBS het licht echt aan?
-
00:02
Abrahams kijkt uit naar voorstel gratie veroordeelden 8 december 1982
Gisteren
- Suriname presenteert groene ontwikkelingsstrategie op top in Rome
- Houten woning gaat in vlammen op te Balingsula
- 3-jarig jongetje verdrinkt tijdens badmoment in Kajapatie
- SRK pleit voor VN-verdrag ter bescherming bij rampen
- Boogschutters richten pijlen op de toekomst
- Nationale aanpak tegen nieuwe cassaveziekten
- Trainingen museumwezen moeten kennis verdiepen en verbreden
- NDP herdenkt 80e geboortedag Desi Bouterse: architect van nationale eenheid
- VN waarschuwt voor toenemende risico’s na VS aanvallen in Caribische zee
- Wijnerman woont jaarvergadering IMF/Wereldbank bij
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Wereldleiders in Egypte voor Gaza-top over wapenstilstand en gijzelaarsruil
- Column: Gedeelde verantwoordelijkheid: de lijm van onze toekomst
- SBB wijst verzoek EBS af: bijna 1000 bruinhartpalen in beslag genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 893
- 340 jaar Beraha VeSalom Synagoge: 12-10-1685 – 12-10-2025
- Gezonken boot kan nog niet geborgen worden
- Onze eigen O.S. Maretraite
- Kameroen kiest president: Paul Biya (92) maakt kans op achtste termijn
- VWA en PAHO versterken samenwerking rond welzijn en arbeid
- SEC en overheid bundelen krachten voor Local Content Conference 2025
- Open brief aan president: Wateroverlast, klimaatverandering en noodzaak daadkrachtig beleid
- Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars vanaf maandag
- Zonnige zondag met warme middagtemperaturen
- Drugsdeal op parkeerterrein: oudbekende aangehouden
- Column: De last van de favoriet
- Armand Bipat vervangen als technisch directeur EBS