Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
Goud steeg dinsdag naar de grootste dagelijkse winst sinds 2008, na een enorme uitverkoop van twee dagen die werd veroorzaakt door de benoeming van Kevin Warsh tot de volgende voorzitter van de Federal Reserve door president Donald Trump, een sterkere dollar en winstnemingen.
"De inflatie blijft ruim boven de doelstelling, de schulden nemen toe en beleggers blijven edelmetalen zien als een manier om hun portefeuille te diversifiëren en minder afhankelijk te zijn van aandelen, obligaties en fiatvaluta", aldus Bart Melek, hoofd grondstoffenstrategie bij TD Securities.
UBS en JP Morgan verwachten dat de goudprijs tegen het einde van het jaar $6.200-$6.300 zal bereiken, terwijl Deutsche Bank de goudprijs dit jaar op $6.000 schat. Citi handhaafde zijn basisscenario voor 2026 en verwacht een gemiddelde prijs van $5.000 in het eerste kwartaal.
De spotprijs van goud steeg vanmorgen met 5,4% tot $4.915 per troy ounce.
Alle ogen op fysieke markt
Goud en zilver bereikten op 29 januari recordhoogtes van respectievelijk $5.594,8 en $121,6, alvorens terug te vallen. De daling van 9,8% van goud op vrijdag was de grootste dagelijkse daling in 43 jaar, volgens de gegevens van LSEG.
Analisten zien de daling als een gezonde correctie.
"De fysieke markt zal cruciaal zijn voor het bepalen van de bodem, met name na Chinees Nieuwjaar", aldus Standard Chartered-analist Suki Cooper, verwijzend naar de nieuwjaarsvakantie in China, de grootste consumentenmarkt ter wereld, die medio februari plaatsvindt.
De investeringsvraag, onder andere vanuit de detailhandel, is een cruciale factor geworden achter de stijging van de goudprijs, aangezien andere sectoren - de vraag naar sieraden en aankopen door centrale banken - zijn gestagneerd.
"We verwachten dat de prijzen volatiel zullen blijven, ook al blijven de omstandigheden gunstig voor verdere aanzienlijke prijsstijgingen dit jaar", aldus Philip Newman, directeur bij adviesbureau Metals Focus. De goudprijs zou de grens van $5.500 kunnen overschrijden, voegde hij eraan toe.
De volatiliteit is nog groter bij zilver, dat is gedaald ten opzichte van het recordhoogtepunt van $121,6 per ounce op donderdag, vanwege de kleinere omvang van de markt. De rally in januari werd aangevoerd door momentumhandel en grote instromen van particuliere beleggers.
Zilver stond laatst 9,3% hoger op $86,8.
Nu de angst voor Amerikaanse importheffingen na de herziening van kritieke mineralen medio januari afneemt en de krapte in het aanbod in Londen afneemt, heeft zilver een belangrijke drijfveer voor de winsten van vorig jaar verloren, aldus analisten van Mitsubishi.
De daling van zilver ten opzichte van de recordhoogte is echter positief voor de vooruitzichten voor industrieel gebruik, omdat het de extreme druk op de marges van zonne-energieproducenten heeft weggenomen, aldus analisten.
Vandaag
-
10:48
WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
-
08:51
Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
-
06:53
Recensie: Democratische leeservaring
-
04:55
Wisselvallig en overwegend nat weer
-
02:57
Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
-
00:59
Column: Aftellen
-
00:00
Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid