Stichting Lobi: Extra aandacht voor kankerpreventie
Het nastreven van een gezonde levensstijl kan volgens de Wereld Gezondheidsorganisatie daarbij een grote bijdrage leveren. Daartoe wordt aangeraden om regelmatig te bewegen om overgewicht tegen te gaan. Ook het nuttigen van veel fruit en groenten en het vaker laten staan van bewerkte voeding en rood vlees dragen bij aan een gezonde levensstijl.
Als daarnaast ook nog het alcoholgebruik wordt gematigd en men stopt met roken, dan heeft men het abc van een gezonde levensstijl onder de knie en neemt het risico op het krijgen van kanker af.
Voor Lobi, die zich mede inzet op het voorkomen van baarmoederhalskanker, is het erg belangrijk dat vrouwen zich regelmatig laten screenen. Daardoor kunnen vrouwen tijdig erachter komen als er afwijkingen zijn die nader onderzocht en behandeld kunnen worden. Deze afwijkingen hoeven dan niet uit te groeien tot baarmoederhalskanker en onze Surinaamse vrouwen overlijden dan ook niet onnodig aan baarmoederhalskanker.
Het is belangrijk dat de samenleving beseft dat baarmoederhalskanker voorkomen kan worden en dat eenieder daar een bijdrage aan moet leveren. We willen niet dat kinderen hun moeder onnodig kwijtraken en dat gezinnen ontwrichten, omdat vrouwen niet of niet regelmatig komen screenen.
Ook het ontdekken van borstkanker in een vroege fase kan de behandelings- en overlevingskansen van vrouwen (en mannen) vergroten.
Bureau Gemeenschap Projecten als partner
Lobi heeft met ondersteuning van fondsen van het Bureau Gemeenschap Projecten (BGP) van het Ministerie van Financiën en Planning van mei tot en met november 2024 haar preventieve diensten, middels buitendiensten, dichter bij de vrouwen in Saramacca gebracht. Er zijn in totaal 546 vrouwen bereikt, waarvan 511 zijn gescreend op baarmoederhalskanker en bij 442 vrouwen zijn er borstonderzoeken gedaan. In totaal zijn er 953 services verleend aan de vrouwen van Saramacca.
Met ondersteuning van het BGP start Lobi op 4 februari Wereldkankerdag, wederom met baarmoederhalskankerscreening en borstonderzoeken in het district Commewijne. De nadruk zal worden gelegd op het bereiken van vrouwen die niet verzekerd zijn voor wie BGP de kosten zal dragen.
Met behulp van lokale organisaties zoals bijvoorbeeld de sportvereniging Elmar (Ellen Mariënburg) zullen deze groep vrouwen worden gemobiliseerd en geregistreerd. In de komende periode worden meerdere buitendiensten in Commewijne ingepland.
Borstkanker Telethon Oktober 2024 en follow up
In oktober vorig jaar heeft de zangeres Naomi Sastra met haar team en medewerking van ATV een Telethon georganiseerd voor borstkankerbewustzijn, met als slogan "Samen tegen borstkanker – elke bijdrage telt!". Bij deze Telethon zijn er ook bijdragen geweest van Telesur, de First Lady Melissa Santokhi-Seenacherry en andere gelijkgestemden. De verzamelde middelen zijn bestemd voor borstonderzoeken en aan Lobi is gevraagd om hier verder invulling aan te geven.
In het kader van Wereldkankerdag op 4 februari start Lobi daarom op haar hoofdkliniek in Paramaribo met gratis borstonderzoek voor vrouwen die niet verzekerd zijn. Na evaluatie zullen ook de andere poliklinieken in Lelydorp en Nieuw Nickerie worden betrokken.
De eerste screeningsdag is op het Gezondheidscentrum van de RGD-poli te Ellen op 4 februari van 08.00 u. – 13.30 uur.
Nensy Bandhoe
Algemeen Directeur
Stichting Lobi Health Center
Vandaag
-
18:40
Reactie op: ‘tralala’ naar ‘dadaa’ verandering?
-
16:37
Hooglandrijst: Van cultureel erfgoed tot gezond alternatief
-
14:35
Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten minste 2 kilo krijgen
-
12:33
Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid
-
12:00
SLM-vlucht geannuleerd: passagiers en Natio gestrand
-
11:34
Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banken
-
09:38
PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname zorgelijk
-
06:47
De verkiezingen voorbij, hoe verder?
-
05:42
Nog meer regen op deze zaterdag
-
03:45
Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
-
02:57
VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek (update)
-
01:48
Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
-
00:00
Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Gisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag
Eergisteren
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld Milieudag
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale vooruitgang
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze kracht
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte dag
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A.A.
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-dienstverlening
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname
- Onweersbuien blijven aanhouden
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid
- Column: Een appel te schillen
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd