Column: Bedeltoer
De Surinaamse Voetbalbond (SVB) heeft de noodklok geluid, omdat zij naar haar zeggen onvoldoende financiële middelen heeft om alle kwalificatiewedstrijden af te werken. Het zou dus gewoon kunnen dat Natio de laatste horde van de kwalificatie wegens gebrek aan financiën niet kan nemen, terwijl Suriname aan kop gaat in groep F, met twee overwinningen uit evenveel wedstrijden. Gezien de omstandigheid dat plaatsing voor de komende editie van de WK eindronde vanwege de afwezigheid van de Concacaf-reuzen VS, Canada en Mexico, voor Natio de gelegenheid bij uitstek is om acte de présence te geven, moet deze kans met beide handen worden aangegrepen.
De eerste reactie van velen op deze noodkreet was niet mals, omdat het standpunt van bondswege op de inzameling onder bondscoach Gorré, nog vers in het geheugen ligt. De eerste bondscoach die Natio Nieuwe Stijl onder zijn hoede had, werd door dit bondsbestuur op de vingers getikt toen hij middelen inzamelde om de kosten te dekken die plaatsing voor de eindronde in Qatar mogelijk moesten maken. Het kan zijn dat de toenmalige bondscoach zijn boekje te buiten was gegaan, maar duidelijk was wel dat hij zich bewust was van de noodzaak van fondsenwerving. Het bestuur zou deze taak serieus opgepakt moeten hebben, zodat er nu geen onzekerheid hoefde te zijn omtrent het al dan niet voltooien van de kwalificatiereeks door Natio.
Positiviteit is in deze echter een dringende noodzaak, want de tijd is niet onze bondgenoot. Natuurlijk mag er gezegd worden dat het bestuur in deze blijk geeft van incompetentie, maar de tijd die verspild wordt door af te geven op het bestuur, zou kunnen worden besteed aan het uitwerken van voorstellen om middelen te vergaren, zodat Natio de resterende kwalificatiewedstrijden zonder problemen kan afwerken. Voor nu zou het beter zijn om een fonds op te richten dat beheerd wordt door betrouwbare mensen die geen verantwoording verschuldigd zijn aan het bestuur, zodat individuen en bedrijven met een gerust hart geld kunnen doneren en zo de te spelen wedstrijden mogelijk maken.
Het bestuur zal zwaar moeten bezuinigen op uitgaven en alle middelen die binnenkomen van de FIFA moeten aanwenden, om ervoor te zorgen dat de te spelen kwalificatiewedstrijden niet in gedrang komen. Daarnaast zal het bestuur 'bedelbrieven' moeten sturen om naast de bekende donateurs, nieuwe donateurs binnen te halen. Voorts moet het bestuur werken aan transparantie, zodat de manier waarop de middelen besteed worden, voor een ieder duidelijk is, want niemand is bereid om onvoorwaardelijk te geven. Alle actoren moeten zich bewust zijn van deze unieke kans op plaatsing en alle zeilen bijzetten om het gestelde doel te bereiken. Het is nu of nooit.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
14:41
Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
-
12:43
Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
-
10:45
OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
-
08:47
Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
-
06:51
Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
-
04:53
Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
-
02:56
Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
-
00:58
Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
-
00:01
Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Gisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Eergisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg