Ligdagtarieven en andere diensten worden verhoogd
Minister Amar Ramadhin en NZR-voorzitter Dayasankar Mathoera hebben op een persconferentie donderdag, breedvoerig uitgelegd over de gespreksresultaten. 's Lands Hospitaal, Sint Vincentius Ziekenhuis en het Diakonessenhuis hadden gedreigd met een opnamestop voor patiënten van het SZF. Ze waren het onder andere zat dat de ligdagtarieven, tarieven van het lab, radiologie, operatiekamer, high care afdelingen ondanks afspraken maar niet werden aangepast. Een ander probleem is dat het SZF laat en onvolledig uitbetaalt. Ook worden er geen aparte budgetten vrijgemaakt voor de aankoop van medicijnen en medische verbruiksartikelen.
Besloten is op de regeringsraad vergadering om de geldstromen van de zorg te verminderen en korter te maken. Voortaan zal "de financieringslijn lopen via het SZF met meer garanties van Financiën." Hierdoor moeten de administratieve en bureaucratische drempels wegvallen. De verlate betalingen hebben voor heel wat irritaties gezorgd en protestacties en stakingen ontketend bij het ziekenhuispersoneel. Schuldeisers en leveranciers hebben ook acties ondernomen door de late of weggebleven uitbetalingen.
Een ander besluit om zoveel mogelijk kosten te dekken is dat diverse tarieven verhoogd gaan worden. Mathoera somt op: "Per oktober van het lab en radiologie. Per 1 januari wordt het ligdagtarief van 3e klasse semi all-out met alle out kosten aangepast, de tarieven voor de high care afdelingen, de OK tarieven, de toeslagen op de eerste en tweede klasse ligging, de tarieven van het partuspakket voor de 3e, 2e en 1e klasse."
De ligdatarieven stijgen met gemiddeld 113 procent deelt Mathoera mee: "Bij het Academisch Ziekenhuis Paramaribo gaat het van SRD 1.970 naar SRD 4.200. De andere ziekenhuizen gaan van SRD 1.688 naar SRD 3.600. Lijkt een grote sprong maar in de verhoging zitten al die compensaties. We zijn wel nog niet op het gewenste niveau." Met de aanpassingen van tarieven gaan de ziekenhuizen nu dus zelf de operationele kosten, crediteuren en de toelagen van kleding, prestaties, vakantiegeld, overbrugging, 25% CLO looncorrectie zelf betalen.
Ramadhin heeft uitgelegd hoe de verhogingen tot stand zijn gekomen: "De reeds bestaande kapitale injecties worden nu verwerkt in de ligdagtarieven en de prijzen van andere diensten. Er komt daarbovenop nog eens SRD 300 miljoen. "Dat wordt niet gegeven aan ziekenhuizen maar wordt ook verwerkt in de ligdagtarieven en andere tarieven," benadrukt hij. "Dit stelt de ziekenhuizen in staat om beter uit de voeten te komen en het ministerie om de begroting veel beter te gaan organiseren." Benadrukt is dat de besluiten verder uitgewerkt gaan worden. De verhogingen zijn lang niet genoeg om de honderden miljoen SRDs aan schulden weg te werken.
Vandaag
-
07:31
HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
-
05:34
Warm weer afgewisseld met buien
-
03:56
Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
-
02:28
Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
-
00:33
Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
-
00:00
Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging
Gisteren
- Hakrinbank schenkt SRD 2 miljoen aan Srefidensi-commissie
- President roept universiteit op tot denkkracht en zelfbewustzijn
- Woning zwaar beschadigd door brand aan Djamanweg in Lelydorp
- Suriname en China bespreken duurzame mijnbouw tijdens conferentie in Tianjin
- De rechtsgeldigheid van de benoeming van de procureur-generaal
- Recidivisten aangehouden na gewelddadige diefstal tijdens stroomuitval in Wit Santi
- Naks eert twaalf Surinaamse iconen met kalender en expositie
- Moordverdachte vrouw glipt weg uit cel (update)
- Gas-to-Shore project SU deel 2
- Jaarinflatie stijgt licht naar 10,7 procent in september
- Wisselvallig weer op eerste dag van november
- Journalisten ervaren de pracht en geschiedenis van de Chinese opera
- Ravin Soerdjbalie benoemd tot directeur Bureau Binnenlandse Zaken
- CBvS governor Roemer: Valutamarkt is ‘compleet imperfect’
Eergisteren
- Alles voor macht
- Vader en zoon Mohamed op borgtocht vrij na Amerikaanse uitleveringsaanvraag
- 15 overheidsfunctionarissen getraind in herkenning documentfraude
- Nieuwe stap naar exportgroei met Cost Sharing Grant en gecertificeerde coaches
- Halloween met spanning, stijl en spektakel
- Nieuwe RvC CASAS moet luchtvaarttoezicht versterken en blacklisting EU helpen opheffen
- Defensie neemt verbetering positie veteranen onder de loep
- Oppositieleider Guyana Mohamed gearresteerd op verzoek VS; juridische strijd aangekondigd
- We kopen tijd, maar gebruiken we die ook verstandig?
- Xi roept op tot samenwerking en vrije handel op APEC-top
- Aangifte van poging tot moord SZF-directeur: verdacht materiaal motorkap
- Tenderprocedure verkoop schuldpapier succesvol afgerond
- Orkaan Melissa verwoest Caribische landen, op weg naar Bermuda
- Veel bewolking met kans op regenbuien
- President Simons bezoekt scholen voor kinderen met speciale hulpvraag
- Srefidensi-commissie biedt excuses aan en kondigt verbeterplan aan voor gymnastrade-oefeningen
- Column: Realiteit en waarheid zijn niet populair bij de VHP
- Onderzoek: Cijfers tonen grote instroom Haïtianen, maar weinig werkvergunningen