Diaspora Instituut Curaçao gelanceerd
President Chan Santokhi heeft het belang van de Surinaamse diasporagemeenschap benadrukt voor het versterken van de banden tussen Suriname en Curaçao. In gesprekken met premier Gilmar Pisas, gouverneur Lucille George-Wout en leden van de Surinaamse gemeenschap werd de cruciale rol van de diaspora onderstreept voor de verdere ontwikkeling van beide landen.
Tijdens deze gelegenheid dinsdag in het Renaissance Wind Creek Curaçao Resort, werd ook het Diaspora Instituut Curaçao officieel gelanceerd. Dit instituut zal fungeren als het centrale aanspreekpunt voor de diaspora op Curaçao en zal de banden versterken met Suriname door nauw samen te werken met het Diaspora Instituut Suriname. Met deze samenwerking worden nieuwe kansen gecreëerd om de diaspora in beide landen actief te betrekken bij de verdere ontwikkeling van hun geboorteland en de banden tussen de gemeenschappen te verdiepen, bericht de Communicatiedienst Suriname.
Bij de ontmoeting met de Surinaamse gemeenschap op Curaçao, sprak president Santokhi over de sterke historische en culturele banden tussen Suriname en de Caribische regio. “De diaspora vormt een brug tussen onze twee landen. Hun betrokkenheid, inzet en investeringen kunnen een grote bijdrage leveren aan de ontwikkeling van Suriname, vooral op gebieden zoals onderwijs, gezondheidszorg en handel”, merkte het staatshoofd op.
Ook minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin, onderstreepte het belang van de diaspora: “Het succes van onze internationale samenwerking hangt sterk af van de actieve participatie van de Surinaamse gemeenschap in het buitenland. De kennis en ervaring die zij hier opdoen, kunnen van onschatbare waarde zijn voor de groei van Suriname”.
Premier Gilmar Pisas van Curaçao sprak zijn waardering uit voor de Surinaamse gemeenschap op het eiland en bevestigde dat de band met Suriname verder zal worden versterkt. “De banden tussen onze volkeren zijn diep geworteld in de geschiedenis. Samen kunnen we de toekomst vormgeven en nieuwe samenwerkingsmogelijkheden verkennen”.
De betrokkenheid van de diaspora werd verder genoemd als een katalysator voor investeringen in de Surinaamse economie, met name in opkomende sectoren zoals olie- en gasproductie, landbouw en toerisme. “Onze diaspora heeft niet alleen een emotionele band met Suriname, maar ook de middelen en het netwerk om te helpen bij het versterken van onze economie”, benadrukte president Santokhi.
Vandaag
-
09:30
Suzhou: een reis door tijd, tuin en traditie
-
07:27
Prewien Ramadhin draagt taken over aan nieuwe directeur e-Government
-
06:52
NDP: Regering bereikt mijlpaal van 2 maanden: 60 dagen zonder corruptie
-
05:04
Afwisselend weer met verspreide buien
-
03:33
Afscheid met staatseer van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Djwalapersad
-
02:36
Trump: VS heeft tweede Venezolaanse drugsboot aangevallen, drie doden
-
00:59
Column: Twee maanden aan de macht – geen toverstok, wel oude patronen
-
00:00
VHP-fractieleider Gajadien: Schijn van stabiliteit, realiteit van onzekerheid
Gisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana