Overeenkomst tussen regering en Ravaksur plus getekend
De regering en Ravaksur Plus hebben maandagavond een overeenkomst getekend over de loononderhandelingen die de afgelopen zes maanden is gevoerd. Per 1 juli is de verhoging op het loon 15%. Op 1 januari komt 5% verhoging erbij. De koopkrachtversterking van SRD 3.500 netto wordt in het salaris geïncorporeerd per 1 januari, na de verhoging van de 5%. Voor de verhoging van dit jaar hangt er een prijskaartje van SRD 835 miljoen. Volgend jaar wordt het bedrag ruim SRD 2.5 miljard.
De koopkrachtversterking wordt gecontinueerd van augustus tot en met december. De terugwerkende kracht van de bezoldigingsverhoging over de maanden juli, augustus en september wordt uitbetaald in de maanden oktober, november en december. De pensioenuitkeringen zullen worden aangepast op basis van de nieuwe loonreeksen. Er zal nog overleg gevoerd worden over het alsnog toekennen van de koopkrachtversterking van SRD 3.500 die niet is uitbetaald in juli.

President Chan Santokhi merkte op dat de overeenkomst het vertrouwen weerspiegeld tussen regering en vakbeweging. Er is ruim zes maanden onderhandeld. Met de veiligheidsbonden is er ook akkoord over de principe-overeenkomst die met Ravaksur plus is overeengekomen. Aangezien de bonden ook de andere zaken die overeengekomen zijn wilden meenemen in de overeenkomst wordt er een bijlage opgesteld. De bedoeling is dat deze nog vandaag wordt getekend. Ook hoopt de president overeenstemming te bereiken over de energietarieven. Volgens hem zullen deze lager uitvallen dan aanvankelijk geprojecteerd. De verdere gesprekken om te komen tot afronding zijn nog gaande op het Kabinet van de President.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 870
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Sabaku-project
- Doorrijdende fietser overlijdt na aanrijding
- Mediation en NBW
- OBBS stelt ultimatum: staking schoolvervoer dreigt op 8 mei
- Brazilië: Oud-president Bolsonaro uit het ziekenhuis
- VSB dringt aan op versterking instituties bij invoering Nieuw BW
- Herinneringen aan Jules Albert Wijdenbosch
- Bee: Parmessar geeft verkeerd beeld van gemaakte afspraken
- Sheinbaum: 'Nee president Trump, ons grondgebied is onschendbaar...'
- De industrialisatiepolitiek van SU (2)
- Bewolkte ochtend met kans op onweersbuien
- Tiener steekt stiefvader neer na mishandeling van moeder
- NPS-voorzitter hekelt verdraaiing van feiten richting verkiezingen
- Inbraak bij CBB: Twee bewakers aangehouden, daders voortvluchtig
- Oppositie: Regering bang om met de billen bloot te moeten
Eergisteren
- Ontwatering Esther Stichting aangepakt na noodsignaal
- Protest Stichting Lelydorp 2000 en omwonenden tegen bouw op ‘Groene Strook’
- SVB-verkiezingen: De antwoorden zijn in de huidige SVB-statuten te vinden
- Peruaans marineschip botst tegen olieplatform in de Amazonerivier
- SVB laat FIFA-dwang zwaarder wegen dan vonnis rechter
- Stemming en inhoud
- 'Ongeëvenaard' tegenslangengif gemaakt
- Regering investeert in inclusie, infrastructuur en rechtszekerheid
- Gajadien: Scherpe woorden, maar geen spijt
- Ook op deze zaterdag onweersbuien
- VS bestempelt machtige Haïtiaanse bende als transnationale terroristengroep
- Suriname zet met beleidsplan IOM stap naar gereguleerd migratiebeleid
- RVI-programma gelanceerd: Staatsraad plaatst juridische kanttekeningen