Nurmohamed eist via rechter rectificatie van Starnieuws
Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) en de Staat Suriname hebben Starnieuws en hoofdredacteur/columnist Nita Ramcharan voor de rechter gedaagd. De minister vindt dat onjuiste, belastende en beledigende uitspraken zijn gedaan in de column Riad verantwoordelijk uitlekken vertrouwelijke informatie. Hij vindt dat hij ten onrechte wordt verweten c.q. verantwoordelijk wordt gesteld voor het uitlekken van vertrouwelijke informatie over de aanbesteding van het overheidsproject 'Rehabilitatie van de Van 't Hogerhuysstraat en Slangenhoutstraat'. Dit project wordt gefinancierd door de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).
Nurmohamed voert in zijn verzoekschrift aan dat er ongenuanceerde uitspraken zijn gedaan. Het zou gaan om lasterlijke en ongefundeerde stellingen die in het openbaar zijn gedaan en die niet alleen bezwarend en onrespectvol zijn maar die ook zijn goede naam en eer aantasten. Er vindt volgens hem ook opzettelijke reputatie en materiële schade plaats wat onacceptabel is.
De publicaties in Starnieuws zouden de minister nationaal en internationaal in een kwaad daglicht hebben geplaatst, te meer het gaat om een financiering door de IDB. Zijn integriteit zou hierdoor te grabbel zijn gegooid en het is volgens Nurmohamed niet uitgesloten dat de hele financiering van het thans in uitvoering zijnde overheidsproject over vervanging van de brug over het Saramaccakanaal wordt stopgezet.
De minister valt er ook over dat Starnieuws is gesommeerd om het gewraakte bericht binnen drie dagen te rectificeren, maar dat hieraan geen gevolg is gegeven. Integendeel is gesteld dat Starnieuws niet van plan is om zelfs een letter terug te nemen van wat er is gepubliceerd. Het gedrag van de gedaagden is voor de bewindsman onacceptabel en op geen enkele manier goed te spreken.
Nurmohamed voert aan dat hij een voorbeeldig persoon is in de samenleving. Door handelen van Starnieuws en Ramcharan is er een ernstige inbreuk gepleegd op zijn reputatie. Zijn imago als minister is te grabbel gegooid. Hij benadrukt dat het recht op vrije meningsuiting zijn beperking heeft als de verspreiding daarvan een schending van eer en goede naam oplevert. De bewindsman eist publieke verontschuldiging in lokale bladen, Starnieuws en overige nieuwssites.
Gerectificeerd moet worden dat de stelling in het bericht dat Riad verantwoordelijk is voor het uitlekken van vertrouwelijke informatie onjuist, onterecht is en dat deze de goede naam en eer van hem aantasten, alsook zijn privacy. Er is een dwangsom van SRD 300.000 per dag geëist als het medium en Ramcharan in gebreke blijven. Het kortgeding staat gepland voor 22 augustus.
Vandaag
-
05:44
Ook regen en onweer op deze vaderdag
-
03:51
Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg stilgelegd
-
01:59
Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met CHS-uitslagen
-
00:48
Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuwe uitdager
-
00:00
DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en SSX
Gisteren
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacca
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaande ministers
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering
- Strategisch advies voor de aankomende coalitie & de VHP
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in energiesector
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor escalatie groeit
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voelen druk
Eergisteren
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; blijft aangehouden
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg goud
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwalificatie
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden...
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over inhoud missives
- Gewapende overval aan Lalawweg
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politieke gok?
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet kiezen
- Tweede verdachte beroving in warung Fayadjanstraat ontkent betrokkenheid
- Aanhoudende regen en onweer
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbelovende vondsten
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Iran
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstvoertuigen
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies en politieke realiteit