Hakrinbank lijdt SRD 184 miljoen verlies in 2021
De Hakrinbank heeft in boekjaar 2021 een verlies geleden van SRD 184 miljoen na aftrek van belasting. Dit verlies komt door de toepassing van ‘hyperinflation accounting’, die op grond van IFRS standaarden moet worden toegepast. Dit moet wanneer in de drie jaren vóór balansdatum, de inflatie cumulatief boven 100% uitkomt.
De Hakrinbank heeft op donderdag tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders haar cijfers gepresenteerd over het boekjaar 2021. De vertraging van de jaarrekening is volgens de bank te wijten aan onder andere de naweeën van Covdi-19 en het feit dat er voor het eerst rekening is gehouden met het aspect hyperinflatie bij de opmaak van de jaarrekening.
Los van de effecten van ‘hyperinflation accounting’ in de jaarrekening, heeft de bank in 2021 SRD 75 miljoen aan kredietvoorzieningen moeten treffen in de marktomstandigheid die gekenmerkt werd door Covid-19 en economische krimp. In 2021 is de Hakrinbank zoveel mogelijk doorgegaan met het faciliteren van klanten in hun kredietbehoefte en heeft niet gekozen voor uitzetting van middelen in de hoger renderende OMO-beleggingen van de Centrale Bank van Suriname om zodoende haar klanten duurzaam te kunnen ondersteunen in hun groei.
In 2021 heeft de bank met haar digitale mobile wallet Mopé, grote stappen gemaakt in digitalisering en zegt een wezenlijke bijdrage te hebben geleverd aan ‘financial inclusion’. De Hakrinbank is zich bewust van de Sustainable Development Goal (SDG) 10: ‘ongelijkheid verminderen’. Bankieren moet toegankelijk zijn voor elke Surinamer. Hierom heeft Hakrinbank in 2021 geïnvesteerd in nieuwe functionaliteiten van Mopé, die de toegankelijkheid en het gebruik vergroten. Zo werd onder andere de Mopé Debit Card gekoppeld aan de Mopé app, waardoor gebruikers zonder bankrekening ook POS-betalingen kunnen verrichten bij alle POS-apparaten in Suriname en indien gewenst geld
kunnen pinnen bij alle ATM’s in Suriname.
kunnen pinnen bij alle ATM’s in Suriname.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Eergisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem