NDP pleit voor eerherstel; belang samenwerken benadrukt
Wat zijn wij een rijk land en dat komt weer tot uitdrukking op deze dag van 9 augustus wanneer wij cultuur en historie door de internationaal uitgeroepen Dag van de Inheemse Volkeren en de herdenking van de dag waarop de Javaanse immigratie begon ook nog op 1 dag mogen vieren.
Het mag duidelijk zijn net zoals blanken oorspronkelijk de inheemsen van en in Europa zijn, de Chinezen de Inheemsen van China, de Hindostanen van India, de Afrikanen van Afrika zo zijn de Indianen oorspronkelijk van en in Amerika (Noord en Zuid-Amerika) geboren en getogen waaronder in Suriname. Zo is ons land dan ook begonnen met de Indianen als Inheemsen.
Onze partij schreef laatstelijk in haar 1 juli boodschap ook al hierover maar dan over het door Nederland als dieren tentoonstellen van 29 Surinamers. Het betrof een groep van 29 landgenoten bestaande uit 15 Inheemse-Surinamers, 13 Afro-Surinamers en 1 Hindostaanse-Surinamer. Wij wachten nog steeds op de excuses van Nederland hiervoor en nemen deze Dag der Inheemsen ook te baat om dit wederom onder de aandacht van ons volk te brengen.
Het is daarom zeker ook een eer voor de Surinaamse-Javanen dat de dag waarop ze hier als contractarbeiders zijn aangekomen samenvalt met de dag der oorspronkelijke bewoners en dat deze dag zo gezamenlijk herdacht kan worden. Ons land is het enige land op het westelijk halfrond welke gezegend is met de aanwezigheid van de Javanen die van 1890-1930 als contractarbeiders naar hier kwamen. Zonder echt onderzoek gedaan te hebben zou evenwel gesteld kunnen worden dat de Surinaamse-Javanen de meest geïntegreerde groep in ons land is.
Dit zien wij aan de vele huwelijken met personen van andere etniciteiten, de verschillende geloofsovertuigingen die er binnen de groep zijn en in de politiek waarbij zeer vele Surinaamse-Javanen allang niet meer etnisch stemmen doch eerst nagaan welke partij het best is om het land (hun land Suriname) tot ontwikkeling te brengen. Zo zijn ze helemaal geïntegreerd in de samenleving waarvan ze het land en de taal niet kenden en hebben de Javanen het samen met de inheemsen als oorspronkelijke bewoners en alle andere groepen die ook naar hier zijn gebracht tot hun land, hun Suriname gemaakt waar ook zij zeer trots op zijn en elke dag weer vanuit verschillende posities bijdragen om het tot ontwikkeling te brengen.
De geschiedenis van ons land is verder in grote lijnen bekend en is een samenstelling en vaak ook samensmelting van de Afrikanen, Chinezen, Hindostanen, Javanen en overigen. De Nationale Democratische Partij heeft in het verleden en tot vandaag altijd moeite gemaakt om alle Surinamers bijeen te brengen en zo af te stappen van de verdeel en heerspolitiek van de Nederlanders welke in de hele wereld bekend staat als “apartheid” en door de oude en jammer genoeg tegenwoordig ook nieuwe politieke leiders wordt overgenomen om het volk te verdelen om zo van het land te kunnen roven en een beleid van friends & family te voeren.
Het moet verder gezegd zijn dat doordat alleen Nederlanders zich met apartheid bezighielden de hele wereld nu het Nederlands woord apartheid kent. Wij mogen trots zijn dat onze erevoorzitter zich vanaf dag 1 heeft ingezet om hiervan af te komen en de Surinamers de ogen te openen en ons erop te wijzen dat wij alleen door gezamenlijk te werken welzijn zullen realiseren. In ieder geval is het duidelijk dat als je leider wilt zijn in dit land je er elke dag op zult moeten wijzen dat wij samen moeten werken anders zullen wij zoals we nu weer ervaren, een land hebben waarin wij niet kunnen leven.
In deze geest van samenwerking en wederzijds respect roept de Nationale Democratische Partij alle Surinamers op om samen te blijven werken aan de toekomst van ons land. Alleen door onze gedeelde geschiedenis te erkennen en van elkaar te leren, kunnen we een welvarende en inclusieve samenleving opbouwen. Laten we trots zijn op onze diversiteit en de kracht die deze ons biedt. De viering van zowel de Dag van de Inheemse Volkeren als de herdenking van de Javaanse immigratie op dezelfde dag benadrukt de unieke mix van culturen die Suriname rijk is. Samen kunnen we ervoor zorgen dat de waarden van gelijkheid, rechtvaardigheid en samenwerking centraal blijven staan in de ontwikkeling van ons land.
Vandaag
-
10:45
Aviankoi: Minister Tsang probeert mij te criminaliseren
-
08:47
De volkswil: een stille executie van reputaties
-
06:51
Subsidie aan EBS doet begroting stijgen met SRD 1,6 miljard
-
04:54
Vandaag voornamelijk zonnig
-
02:56
Traditionele leiders en president Simons zoeken eensgezindheid grondenbescherming
-
00:58
Ophef in DNA over teruggeroepen VHP-diplomaten op staatskosten
-
00:00
DNA eist integrale doorlichting ministeries en staatsbedrijven op corruptie
Gisteren
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen
- Gepensioneerden Centrale Bank klagen over achterblijvende pensioenuitkeringen
- Numerus fixus Geneeskunde: Roep om transparantie en meer opleidingsplekken
- Arbeidsinspectie tekent bezwaar aan tegen ontslag OWOS-voorzitter Hellings
- Bezoldiging directeur Algemene Zaken gecorrigeerd: directeurschaal, niet onderminister
- Tsang: 30 dienstauto’s bij ex-president; DNA-lid heeft SRD 185.000 gratis getankt
- VS-ambassadeur bij president Simons: focus op investeringen, onderwijs en veiligheid
- Uitbetaald, niet afgebouwd: Noersalim onderzoekt stallen- en brugproject
- Kan Putin Trump overhalen met economische voorstellen in Alaska?
- Bee belooft uitbetaling verkiezingswerkers uiterlijk in december
- Reactie op 'Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen'
- Temperatuur begint te stijgen, onweer blijft aanhouden
- Investeringsgolf positioneert Suriname als oliehotspot
- Column: Één pot nat politiek
- Staatsschuld per eind mei SRD 139 miljard
Eergisteren
- Onderhandelingen over plasticverdrag lopen uit; landen hopen op late doorbraak
- OM: Boetes tot SRD 3.000 bij te laat inleveren nummerbewijs
- Baasaron: prijsdruk verlichten, handel digitaliseren en KMO’s financieren
- Rusland beperkt WhatsApp-gesprekken wegens weigering informatie te delen
- Abdoel krijgt brede steun als vicevoorzitter Staatsraad
- Ontwikkelingspotentieel ter aanscherping buitenlands beleid
- Uitspraak voorganger in zedenzaak op 19 augustus
- Tsang: Ik kan mij mislopen van IDB-financiering project Van ’t Hogerhuysstraat niet permitteren
- Pokie legt corruptie- en fraudegevoelig sociaal systeem overheid bloot
- Tsang stopt gratis tanken; start onderzoek naar misbruik dienstvoertuigen
- Onweersbuien in de middag en laat in de avond
- Monorath: SRD 312 miljoen aan oude rekeningen; projecten in gevaar
- Twaalf politieagenten veroordeeld voor mishandeling arrestanten in cellenhuis Geyersvlijt
- Column: Laatste horde
- Chandai directeur Algemene Zaken; vergoeding op niveau onderminister