Column: Het volk straft op 25 mei...
Als de regering niet als de donder en bliksem overgaat om geld vrij te maken om trenzen, kanalen en rioleringen schoon te maken, om sluizen en pompgemalen te doen functioneren, dan zal de straf van het volk op 25 mei 2025 zwaar zijn. Minister Riad Nurmohamed had zijn straf uitgesproken, want het volk moest een les leren over het niet ondersteunen van slecht beleid. Daarom had hij bewust de trenzen en kanalen niet opgehaald. Pas als men verzuipt en ziektes oploopt omdat gebieden lang blank staan, zal men begrijpen hoe voortaan te stemmen.
Drie jaar geleden, toen de boel weer verzopen was en velen schade hebben geleden, legde Noer haarfijn uit wat er allemaal gedaan moet worden om wateroverlast aan te pakken. Hij beloofde zijn beste beentje voor te zetten en het ontwateringsprobleem integraal en systematisch aan te pakken. Er zijn hierover extra middelen vrijgemaakt om pijn van het volk te verlichten.
De vorige week was het weer raak. Een wolkbreuk die van dinsdag tot woensdag duurde. De trenzen liepen vol, het water kon niet weg, het was vloed, straten, huizen, zakenpanden en landbouwpercelen stonden weer blank. Het heeft teveel geregend. Het overtollige water is langer dan 24 uur blijven staan met alle schadelijke gevolgen, vooral voor de landbouwarealen. Het is al te merken dat groenten weer in prijs stijgen. En de moestuintjes van velen zijn onder water gelopen door de zware regens.

Bij zoveel regen is het logisch dat er wateroverlast ontstaat. Maar wat wel erg is, is dat de minister hetzelfde verhaal van drie jaar geleden nu weer vertelt. Heel veel trenzen zijn begroeid met hoog wied, sluizen en pompgemalen functioneren nog steeds niet. Rioleringen en afvoerlozingen zijn niet in orde. Sommige trenzen zijn jaren niet opgehaald. Er vindt geen regelmatig onderhoud plaats.
De minister legt uit dat bedragen op de begroting zijn opgebracht, maar dat het geld niet vrijgemaakt wordt door zijn collega Stanley. De Nationale Assemblee heeft een week geleden vragen gesteld, maar ze wordt allang niet meer serieus genomen. De antwoorden laten lang op zich wachten en er zijn geen consequenties. Iedereen is alweer in verkiezingsmodus. In december - na het orkaanseizoen - zijn enkele pompgemalen en sluizen pas in werking. Intussen mag de boel verzuipen en de schade is voor het volk. Na vier jaar kan niet de vorige regering de schuld in de schoenen worden geschoven. Als niet als de bliksem het ontwateringssysteem aangepakt wordt, zal het volk deze regering ook afstraffen.
Nita Ramcharan
Vandaag
-
04:55
Onweersbuien vroeg in de ochtend
-
02:57
Argentinië: Kansen én risico’s voor Peronisten en Milei na uitsluiting Cristina Kirchner
-
01:33
Somohardjo: PL wijst overname dienstauto’s af, wij dienen het volk
-
00:59
Column: Op koers
-
00:00
VES-voorzitter: Koersstijging politiek steekspel; geen economische marktwerking
Gisteren
- NDP waarschuwt voor op de valreep overheidscontracten
- OM waarschuwt: Fysieke uitvoer van meer dan US$ 10.000 blijft strafbaar
- VN: Recordaantal mensen ontheemd door geweld in Haïti
- Gajadien: Regering moet besluit overkopen staatsvoertuigen terugdraaien
- Uitgelekte missives president Santokhi leiden tot felle kritiek
- OM eist 8 jaar cel en geldboetes tegen 9 verdachten in cocaïnezaak SLM
- OKB-lid Jadnanansing: Het was een moeilijke uitdaging
- Hooggerechtshof bevestigt celstraf voor Cristina Kirchner wegens staatsfraude
- Ondernemer bij thuiskomst overmeesterd en mishandeld in woning
- NDP over nieuw tijdperk: Samen bouwen aan Suriname
- Onweersbuien houden nog aan
- Hassankhan benadrukt eerlijk verloop verkiezingen ondanks bezwaren VHP
- 93.545 stemmen en 18 zetels: NDP bovenaan bij officiële bekendmaking
- VHP verliest 21.346 stemmen bij deze verkiezingen
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorronde
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; wachten op OKB
Eergisteren
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning
- Brunswijk moet aftreden vóór presidentsstemming!
- CHS maakt officiële verkiezingsuitslag bekend: zetelverdeling onveranderd
- Levenslang voor Kasi: serieverkrachter en moordenaar veroordeeld
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek, maar de feiten blijven onaangenaam
- Nieuwe beroepsgroep moet overheidstoezicht professionaliseren
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint maar een marathon
- Nieuwe escalatie: VS zet mariniers in bij protesten Los Angeles
- Een paar uur zon, dan weer regen en onweer
- Parmessar: VHP-protest is stemmingmakerij
- Zelfs met ABOP kan VHP geen meerderheid afdwingen
- Column: Het is genoeg geweest; Aan het werk, voor land en volk!
- Verkiezingsautoriteiten verwerpen alle bezwaren van VHP