De Pikin Saron-zaak in hoger beroep is woensdag niet inhoudelijk behandeld. Advocaat Murwin Dubois diende bij het Hof van Justitie een verzoek in tot voorlopige invrijheidstelling van zijn cliënten, met speciale aandacht voor Rodney M. Deze raakte tijdens de rellen in zijn been gewond en loopt sindsdien met een kruk. Volgens de advocaat is zijn fysieke situatie verergerd, omdat zijn kruk drie weken geleden van hem is afgenomen. Het Hof van Justitie wees het verzoek af.

Jonathan A., Joshua H., Guilliano Z., Rodney M. en Martin M. werden op 18 januari 2025 door rechter Duncan Nanhoe veroordeeld tot acht jaar cel voor onder meer poging tot moord, zware mishandeling met voorbedachte rade, diefstal met geweld en brandstichting tijdens de rellen in Pikin Saron op 2 mei 2023. Een andere verdachte, Mitchel Bergmans, was eerder al op vrije voeten gesteld na het uitzitten van zijn onvoorwaardelijke celstraf van vijf maanden.

Dubois erkende dat het ongebruikelijk is in dit stadium van het proces een verzoek tot opschorting van de gevangenhouding te doen, maar stelde dat zijn cliënten – met name Rodney M. – zwaar lijden onder de omstandigheden in Santo Boma. Het hof wees het verzoek af. “De samenleving zal het niet begrijpen als deze verdachten nu in vrijheid worden gesteld,” aldus een van de rechters.

Het hof liet weten dat de zaak volledig opnieuw wordt onderzocht. De volgende zitting staat gepland op 18 augustus.