Jurist Van Dijk-Silos onder vuur: Korpsleiding bereidt juridische actie voor
Van Dijk-Silos stelde in de uitzending van 20 juli dat “een deel van de politie is beland in het cocaïneleger van mensen die zich bezighouden met de Trias Politica en cocaïnehandel.” Volgens haar kan met een dergelijk korps corruptie niet worden bestreden. Ze beschuldigde oud-president Chan Santokhi ervan fascisme binnen het korps te hebben ingevoerd door speciale troepen te plaatsen, die volgens haar intimiderend te werk gingen en wetten overtraden.

“Agenten negeerden wet en recht om mensen te onderdrukken, te bedreigen, te intimideren en zelfs te vermoorden, en er wordt niets tegen gedaan. De politie is misbruikt en de korpschef heeft vrolijk meegewerkt aan die dingen,” citeerde Waterkant.net de uitspraken van Van Dijk-Silos. Ze verklaarde tevens dat zij tijdens haar ministerschap in het kabinet-Bouterse II moedeloos werd van de vele hooggeplaatste politiefunctionarissen die volgens haar deel uitmaakten van de drugsmaffia. In 2016 zou zij voor haar eigen leven hebben gevreesd bij de uitvoering van haar drugsbestrijdingsplan.
Commissarissen Melvin Pinas en Rishi Akkal, leden van de korpsleiding, hebben de uitspraken eveneens verworpen. Zij benadrukten dat deze beschuldigingen niet op waarheid berusten en dat Van Dijk-Silos zich had moeten wenden tot het Openbaar Ministerie als zij kennis had van strafbare feiten. Volgens de korpsleiding groeit het vertrouwen in de politie juist nationaal en internationaal.
Korpschef Isaacs verklaarde dat de samenleving eerst is geïnformeerd voordat juridische stappen worden genomen. Het juridische team van het korps werkt inmiddels aan de voorbereidingen. Isaacs gaf aan dat hij Van Dijk-Silos zowel in zijn huidige functie als in eerdere functies niet persoonlijk heeft ontmoet noch heeft gesproken.
Vandaag
Gisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract
Eergisteren
- Instelling beheersraad centraal bij overleg over Waterkant
- President en VWPU werken aan structurele oplossing
- Twaalf verdachten aangehouden na onderzoek naar gewapende overvallen
- Vaktrainingen geven nieuwe kansen aan inwoners van Albina
- Verdachte die toeristen beroofde nabij Palmentuin, aangehouden
- Reactie op column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- Politieagent onder vuur genomen en beroofd
- Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
- Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
- Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
- Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
- Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
- Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht