Illustratie: Een deel van de NORCECA kalender.
Bron: norceca.net
De Surinaamse Volleybalbond (SUVOBO) mag namens het regionaal overkoepelend volleybal orgaan voor Noord- Centraal America en het Caribisch gebied (NORCECA) als gastland optreden van een Beach volleybaltoernooi. Het hosten van deze activiteit waar verschillende landen aan zullen participeren is een opsteker voor Suriname in het algemeen, maar in het bijzonder voor beoefenaren en liefhebbers van deze tak van sport. Als gastland heb je de gelegenheid om op verschillende terreinen te profiteren van kennisoverdracht en de media-aandacht voor zo een toernooi. Daarnaast is het de gelegenheid bij uitstek om jongeren te enthousiasmeren voor de sport en sponsoren aan boord te krijgen voor nationale activiteiten.
 
Opvallend is dat het te hosten toernooi het onderdeel beachvolley betreft, terwijl er geen lokale beachvolleybalcompetitie bestaat. Het jammerlijke is dat de toewijzing reeds geruime tijd bekend was, maar dat er niet tijdig is begonnen met de voorbereiding. Hoewel Suriname dus wel vertegenwoordigd zal zijn, is het zeer de vraag wat het competitief gehalte van de lokale deelnemers zal zijn. Bonden doen er goed aan om meerjarenplannen op te stellen die aansluiten op de internationale agenda en stappen zetten om vertegenwoordigingen zo kwalitatief mogelijk te laten zijn. Als publiek is het leuk om sporters van andere landen van nabij mee te maken, maar het geeft een glans aan de deelname als er ook wedstrijden worden gewonnen.

Juist als host moet je heel goed voorbereid zijn en door je prestaties laten zien waarom sponsors zich moeten committeren aan betreffende sport. Om de media erbij te betrekken zou er een persmoment moeten zijn waarin zaken goed uit de doeken worden gedaan, zodat de mediahuizen hun deel kunnen doen om het publiek te informeren. Daarnaast kunnen reclamespotjes via bekende kanalen en een goed gebruik van sociale media, een zodanige hype creëren waardoor de activiteit druk bezocht wordt. Activiteiten die veel bezoekers trekken zijn niet alleen aantrekkelijk voor commerciële bedrijven, maar ook voor micro ondernemers die snuisterijen aan de man brengen. Door vroegtijdig gewag te maken van een te hosten internationaal evenement, kan deze groep er op creatieve manier op inspelen en zo meeliften.

Mits goed aangepakt, kan het hosten van een toernooi met internationale allure, de populariteit van de sport hier te lande laten toenemen. Het is te hopen dat de verenigingen gereed zijn om een mogelijke toestroom van geïnteresseerden op te vangen en verder te begeleiden, zodat er een groei van de sport wordt gerealiseerd. Gezien beachvolley minder opstartkosten heeft, zou dit een uitgelezen kans zijn geweest om de sport naar de districten te brengen door in meerdere districten speellocaties gereed te maken. Het Surinaams Olympisch Comité zou hierin een rol kunnen vervullen door te zorgen voor mobiele tribunes, die uitgeleend worden (of verhuurd tegen een kostendekkend tarief) aan bonden die internationale toernooien hosten. 

Mireille Hoepel