In de strafzaak tegen Danielle Veira, voormalig hoofd van het Directoraat Nationale Veiligheid (DNV), heeft de president van de Krijgsraad, Cynthia Valstein-Montnor, maandag aangegeven dat zij de benadeelde in de zaak, Rodney Cairo, bij de volgende zitting wil horen. Dit is nodig naar aanleiding van nieuwe informatie die zij heeft ontvangen. De Krijgsraad wil het getuigenverhoor zo snel mogelijk laten plaatsvinden, omdat het de bedoeling is de zaak vóór het einde van het jaar af te wikkelen.

Aanvankelijk zou maandag het requisitoir van auditeur-militair Romeo Rampersad plaatsvinden, maar hij verzocht om een kort uitstel vanwege de omvang van de zaak. Dit verzoek werd ingewilligd, waardoor het Openbaar Ministerie zijn requisitoir op de zitting van 18 november zal houden.

Veira wordt ervan verdacht opdracht te hebben gegeven tot de gijzeling van militair Cairo in april 2020. Volgens Veira was Cairo al jaren een ‘person of interest’ voor de dienst vanwege bepaalde handelingen en uitspraken die de nationale veiligheid in gevaar zouden kunnen brengen; die verklaring gaf zij tijdens de zitting van 6 oktober. Zij betwist de beschuldiging dat zij de opdrachtgever van de gijzeling zou zijn geweest. “Ik heb niemand naar meneer Cairo gestuurd. Wat zich in de woning van Cairo heeft afgespeeld, was een misdrijf en daar was ik niet van op de hoogte, ook niet van het gebruik van wapens; anders had ik daarvoor getekend. Ik begreep pas later wat er was gebeurd en dat Cairo was vastgebonden,” verklaarde Veira tijdens die zitting.

Cairo zei in een interview met DTV-Express dat “de enige oplossing zou moeten zijn dat een van ons uit de weg wordt geruimd, want Veira heeft een oorlog gestart en zij moet instaan voor de consequenties.” Volgens de verdediging van Veira — bestaande uit Derrick Veira en John Kraag, die wordt vertegenwoordigd door Cedric Meijnaar - kunnen deze uitspraken van Cairo als een bedreiging worden opgevat. De verdediging is van mening dat Cairo daarom “stevig aan de tand gevoeld moet worden”.