President Jennifer Simons tijdens de regeringspersconferentie.
President Jennifer Simons heeft tijdens de eerste regeringspersconferentie vandaag benadrukt dat de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) alleen gered kan worden als de politieke bemoeienis met het bedrijf wordt beëindigd. Volgens haar is de invloed van de politiek een van de belangrijkste oorzaken van de problemen bij de nationale carrier.

“De enige manier om de SLM te redden is om het los te knippen van de politiek. Verschillende omstandigheden hebben geleid tot de huidige situatie, maar politiek is een grote factor geweest. Politiek roert te veel in de SLM. Zaken als IPB, vrije vracht en andere privileges hebben binnen het bedrijf een rol gespeeld. Als we verder willen met de SLM, moeten we dat achterwege laten,” stelde de president.

Nieuwe koers: transparantie en professionalisering
Simons gaf aan dat de regering bezig is met een traject om het bestuur van staatsbedrijven te professionaliseren. Daarbij wordt gewerkt aan het instellen van duidelijke criteria voor commissarissen en bestuurders. “We zijn heel eerlijk: vaak worden raden van commissarissen door politieke partijen ingevuld. Voor de grotere bedrijven stellen we nu eisen waaraan kandidaten moeten voldoen. Het is belangrijk om ook onafhankelijke mensen te vinden die samen met anderen het werk professioneel kunnen uitvoeren,” zei Simons.

Zo werd er reeds een advertentie geplaatst voor de functie van onder andere president-commissaris bij SLM. Een soortgelijke procedure zal worden gevolgd bij de werving van een nieuwe directeur. “Het leven van het bedrijf hangt ervan af. Als er een nieuwe directeur moet komen, dan moet dat de beste persoon zijn. Daar gaan we naar op zoek,” benadrukte de president.