NPS-voorzitter Rusland: Werken met de NDP is voor groter belang
NPS voorzitter Gregory Rusland heeft zaterdagavond tijdens een dankdienst van de Nationale Partij Suriname (NPS) gezegd dat het vormen van een coalitie en regering met de Nationale Democratische Partij (NDP) gebeurt in het belang van het grotere geheel. Rusland reageerde, zonder namen te noemen, ook op uitspraken van erevoorzitter en oud-president Ronald Venetiaan, die op radio ABC de door Rusland ondertekende intentieverklaring en mogelijke coalitievorming met de NDP ten zeerste heeft afgekeurd. Venetiaan voerde als belangrijkste reden aan dat de NPS niet zou moeten samenwerken met de NDP vanwege de Decembermoorden in 1982 en het streven naar amnestie voor de daders van die misdaden.
Rusland sprak in aanloop naar het congres van de groene partij, dat zondag wordt gehouden. Daar zal hij alle structuren van de NPS - die zijn opgeroepen het congres bij te wonen - verslag doen van de gevoerde gesprekken over de vorming van een nieuwe coalitie en regering. Deze gesprekken worden geleid door de NDP, die op basis van de voorlopige verkiezingsuitslag de meeste zetels (18) heeft behaald. Andere partijen zijn de NPS, ABOP, BEP, A20 en de Pertjajah Luhur. Het congres zal bepalen of de voorgenomen samenwerking wordt goedgekeurd.

Rusland benadrukte dat besluiten binnen de NPS op democratische wijze worden genomen door de partijstructuren en dat deze gerespecteerd moeten worden. "Je zit in een democratische partij; die partij is niet van jou," zei Rusland veelbetekenend. Hij riep alle NPS’ers op zich te scharen achter het besluit van de structuren en zich te gedragen als echte partijleden. “De NPS heeft een belangrijke bijdrage te leveren aan de ontwikkeling van het land in deze cruciale fase,” hield hij zijn partijgenoten voor. Volgens hem heeft de groene partij hard gewerkt, maar niet het gewenste resultaat behaald bij de verkiezingen. “Maar desondanks zien we dat de NPS in een goede positie is terechtgekomen.”
Rusland legde uit dat hij ook in 2015, toen de NDP 26 zetels behaalde en de NPS niet nodig had, door toenmalig NDP-voorzitter Desi Bouterse benaderd werd om samen een coalitie en regering te vormen. De NPS kon toen eisen wat zij wilde, "the sky was the limit", en andere partijen stonden te springen om zo’n aanbod. Rusland gaf toen aan dat hij het voorstel zou voorleggen aan de structuren van de NPS. Aan Bouterse zou hij gezegd hebben dat hij weliswaar overleg zou voeren, maar op voorhand wist dat de NPS onder de toenmalige omstandigheden niet akkoord zou gaan met samenwerking met de NDP. Zich hiervan bewust, besloot Rusland in tweede instantie de partijstructuren niet meer te raadplegen en af te zien van een coalitie met de NDP.

De partijvoorzitter vroeg zijn leden wie er nu in de oppositie wil gaan zitten. Uit de reacties bleek dat de NPS’ers daar weinig voor voelen. Volgens Rusland zijn er op basis van de voorlopige verkiezingsuitslag twee opties: samenwerken met de VHP of met de NDP. "Kiezen voor de VHP zit er niet in. Het is dezelfde president en dezelfde vicepresident die we de afgelopen vijf jaar hebben gehad. Hoe gaan wij ons daarbij aansluiten, terwijl we twee jaar geleden uit die coalitie zijn gestapt? Na no man wroko toch?" zei hij. Rusland stelt te weten waar de NPS vandaan komt. “Ik als voorzitter ken mijn verantwoordelijkheden binnen de NPS en wij zullen onder geen enkele omstandigheid bepaalde zaken accepteren. Onze principes blijven overeind, zoals altijd het geval is geweest.”
Vandaag
-
21:00
Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
-
19:14
Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
-
19:05
MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
-
17:10
De waarheid achter de mooie woorden!
-
15:16
Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
-
13:30
Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
-
11:47
Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
-
10:46
Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
-
09:50
Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
-
08:46
Zunder: Recht en waarheid maken vrij
-
06:52
Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
-
04:55
Warme dag met kans op buien
-
02:57
Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
-
00:59
Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
-
00:00
Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Gisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 896
- Bromfietser (14) overlijdt na botsing tegen vangrail
- Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
- Eerste lichting verpleeghulpen klaar voor inzet in zorgsector
- Suriname stuurt hulp en betuigt medeleven na verwoesting door orkaan Melissa
- €15.000 beloning voor tip over verdachten moord Sherwin Peterhof
- Man verdronken in kreek te Para
- Lijk aangespoeld aan waterkant van Domburg
- Moshiro voor COP30 in Suriname
- Egypte opent grootste museum ter wereld gewijd aan één beschaving
- Auto volledig van binnen uitgebrand aan de Kropkoolstraat
- HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
- Warm weer afgewisseld met buien
- Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
- Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
- Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
- Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging