DSB keert SRD 200 miljoen dividend uit na winst van SRD 698 miljoen
De Surinaamsche Bank N.V. (DSB) heeft het boekjaar 2023 afgesloten met een nettowinst van SRD 697,8 miljoen. Voor het eerst in negen jaar keert de bank dividend uit aan haar aandeelhouders: in totaal SRD 200 miljoen. Deze sterke prestatie onderstreept de veerkracht en stabiliteit van de bank, ondanks aanhoudende economische uitdagingen en het hyperinflatoire klimaat in Suriname.
De inflatie over 2023 bedroeg 32,6%, waarmee Suriname voor het derde opeenvolgende jaar voldoet aan de criteria voor hyperinflatie volgens de internationale boekhoudstandaarden (IAS 29). DSB heeft haar jaarrekening hierop aangepast, wat de transparantie en betrouwbaarheid van de financiële verslaggeving versterkt.
Het jaarverslag 2023 – de vierde jaarrekening binnen zestien maanden – bevestigt DSBs inzet voor transparante rapportages. Het eigen vermogen groeide tot SRD 3,1 miljard, en de solvabiliteitsratio steeg naar 24,2%, waarmee de bank ruimschoots voldoet aan de kapitaaleisen van de Centrale Bank van Suriname.
Focus op klantgroei
In 2023 heeft DSB sterke commerciële prestaties geleverd. De bank verwelkomde nieuwe klanten en vergrootte haar marktaandeel, vooral binnen het segment hypotheken en zakelijke leningen. De introductie van nieuwe digitale betaaloplossingen en verbeterde onboardingprocessen leidden tot een hogere conversie en klanttevredenheid.DSB zag een aanzienlijke stijging in mobiel- en internetbankieren, mede dankzij de succesvolle lancering van een vernieuwde mobiele app en verbeterde gebruikerservaring. Deze digitale transformatie zorgde niet alleen voor meer gemak voor klanten, maar ook voor lagere servicekosten.
Binnen corporate banking groeide de kredietverlening aan het midden- en kleinbedrijf, mede door gerichte marktbenadering en een verbeterd klantbedieningsmodel. DSB speelde ook een proactieve rol in het voorbereiden van het bedrijfsleven op de verwachte economische impuls vanuit de opkomende olie- en gassector.
Een belangrijke ontwikkeling was de vrijval van SRD 457 miljoen aan kredietvoorzieningen, dankzij verbeterd risicobeheer en herstel van de kredietportefeuille. Dit versterkte niet alleen het resultaat, maar bevestigde ook het vertrouwen in de kwaliteit van de uitstaande leningen.
De bank heeft haar strategisch plan voor 2024–2028 gelanceerd, met de nadruk op duurzame groei, klantgerichtheid en operationele efficiëntie. In dit kader begeleidde DSB onder meer de succesvolle plaatsing van de Staatsolie-obligaties ter waarde van US$ 515 miljoen. Daarnaast biedt de bank haar klanten sinds kort de mogelijkheid om de Online Banking App te gebruiken zonder dataverbruik.
Met deze koers positioneert DSB zich als een toekomstbestendige, klantgerichte en winstgevende bank, die actief inspeelt op maatschappelijke ontwikkelingen, ESG-trends en internationale standaarden.
Vandaag
-
20:59
Rishano Santokhi na twee weken vrijgelaten, zaak loopt door
-
20:55
Centrale Bank tevreden over afhandeling geldtransportzaak 2018
-
18:58
Regering stelt crisisteam in om gevolgen oliecrisis op te vangen
-
17:36
Gewapende beroving op man aan de Grensweg
-
16:44
China biedt Taiwanezen energiezekerheid aan in ruil voor 'vreedzame hereniging'
-
14:42
NMA traint personeel voor betere milieuregels en controle
-
12:45
VS breidt $15.000-visumborgstellingsprogramma uit
-
10:47
Narcoticabrigade vernietigt grote hoeveelheid drugs in Para
-
08:45
De berg heeft een muis gebaard!
-
06:43
Seafoodfestival moet sector en horeca dichter bij elkaar brengen
-
04:46
Een warme dag en licht wisselvallig weer
-
02:51
Argentinië stapt officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie, volgt VS in breuk
-
00:54
Suriname en Nederland willen samenwerking verdiepen na eerste gesprek Simons en Jetten
-
00:03
President grijpt in bij stijgende brandstofprijzen, price cap afgesproken
Gisteren
- Bestuur OWMCP valt over uitlatingen vakbond
- VN waarschuwt voor recordhonger en groeiend menselijk leed
- Vreedzaam dient initiatiefwet in voor modernisering voedselwetgeving
- OM Nederland: Boete banken bepaald door ernst en omvang zaak
- Somohardjo: Parlement krijgt geen kans om te spreken over rechtsstaat
- Beslag van €5 miljoen komt vrij na schikking DSB in geldzendingzaak
- Banken betalen boetes in geldtransportzaak uit 2018
- Hakrin Bank treft schikking in geldzendingskwestie Nederland uit 2018
- Gewapende woningoverval op bejaarde vrouw in Verlengde Keizerstraat
- Golfstaten onder zware druk door oorlog met Iran: recessierisico groeit
- Parmessar: Verder overleg inzichten wetten rechterlijke macht
- Gajadien vraagt duidelijkheid over wijziging Raad van Toezicht Centrale Bank
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Kharg-eiland: Iran's 'onaanraakbare' olieslagader onder vuur
- Column: Zes plus partijen, vier wetten en veel zijden handschoenen
- DNA vraagt aandacht voor acute problemen rijstboeren in Nickerie
Eergisteren
- Paus Leo roept media op om het lijden van de oorlog te laten zien
- Baasaron lanceert ‘SRD Check’ om prijsopdrijving tegen te gaan
- DNA-vergadering verdaagd voor verder overleg wetsvoorstellen rechterlijke macht
- Minstens 600.000 extra aan lokale kip op de markt medio dit jaar
- EU-leiders wijzen militaire betrokkenheid in Straat van Hormuz af
- Vakbond OW MCP vraagt snelle ingreep van ministerie RO
- Zeventien dagen van escalatie in de VS-Israël-Iran oorlog
- Centrale banken heroverwegen renteverlagingen vrees voor nieuwe inflatie
- LVV traint beginners in pluimveehouderij om productie in Suriname te verhogen
- Wisselvallige start van de week met zon en lokale buien
- Paus richt zich rechtstreeks tot verantwoordelijken voor oorlog Midden-Oosten
- Column: De ziel die zich reinigt terwijl de wereld beweegt
- Gajadien positief over college van bestuur OM, maar kritisch op termijn pg