Misiekaba roept op tot bundeling; NDP kan zich geen verlies permitteren
Kandidaat nummer 3 op de lijst van de NDP, André Misiekaba, heeft de paarse beweging opgeroepen om zich te bundelen en af te rekenen met alle onenigheid binnen de partij. Tijdens een massameeting zondagavond in Para gaf Misiekaba, aan de hand van een historisch overzicht, aan dat telkens wanneer er interne problemen zijn binnen de partij, de NDP de verkiezingen verliest. “Zolang de NDP zich bundelt, zijn wij niet te verslaan. We hebben geen keus: het Surinaamse volk smacht naar verlossing,” zei Misiekaba.
“De enige partij met de juiste ingrediënten, met daadkracht, vaderlandsliefde, nationalisme, en geloof in eigen kunnen, is de NDP. De enige partij die kan zeggen: ‘Bakra basi a keba, na NDP”, zei Misikaba, die op zijn bekende wijze, de menigte aanwakkerde. De NDP kan het zich op de dag van de verkiezingen niet permitteren om te verliezen, maar moet winnen. Niet met slechts 18 zetels, maar met meer. Misschien kan 2015 worden herhaald, toen de partij 26 zetels behaalde. Die grote overwinning kwam alleen doordat de partij toen als eenheid optrad.

“Het zit er weer in. We kunnen meningsverschillen hebben, maar laten we elkaar aankijken, samenkomen, en beseffen dat Sranan gron e kai un.” Hij riep daarom de achterban van de partij op om alle ruzies bij te leggen. “Wij kunnen deze verkiezingen winnen, ma mek we bundro” Volgens kandidaat nummer twee op de lijst tevens ondervoorzitter Ashwin Adhin, is het geen kwestie van of, maar van hoe hard de NDP zal winnen met meer dan 21 zetels.
NDP-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons heeft de aanwezigen in Para voorgehouden dat, wanneer de NDP weer aan de macht komt, een van haar eerste daden zal zijn om alle wettelijke regelingen – zoals in het nieuwe Burgerlijk Wetboek – die het boedelprobleem in Para niet op een juiste manier hebben opgelost, stop te zetten. De partijleider schetste een historisch beeld van hoe de voorouders van de plantage-eigenaren, met hard werken, bloed en zweet, hun plantages hebben gekocht en niet zomaar gekregen. In tegenstelling tot wat de huidige regering denkt, hebben de Para-plantages een enorme culturele waarde. “De staat had eerst met de huidige eigenaren om tafel moeten zitten en juridisch moeten bekijken hoe de gronden in hun bezit konden blijven,” stelde Simons.
Vandaag
-
14:44
Politiek is een keuze, geen roeping van God
-
12:49
Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
-
10:38
ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
-
08:48
Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
-
06:53
OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
-
04:55
Onweer en nog wat laatste regenbuien
-
02:57
Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
-
00:59
Column: Kort door de bocht
-
00:01
Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden