Column: Race van 60 ellenlange dagen en nachten
Op zo een sprankelende show, als een heuse comedian heeft koning Bigi Bravo in Ballroom Prince, het publiek getrakteerd tijdens het congres zondag. Hij was in topvorm en had alle aandacht van zijn achterban. Hij sprong met de microfoon en koninklijke staf bijkans een meter hoog toen hij vertelde dat hij de paarse partij uit de toko toko heeft gehaald. En nu doet die partij zo uit de hoogte. Maar Bigi Bravo is niet bang, want hij heeft zich behalve tot koning ook tot volksleider gekroond, nu DDB niet meer is. Weduwe Ingrid moet van hem zich rustig houden en gaan rouwen in een hoek en moet zich niet bezig houden met de politiek!
Alles is mooi verlopen en de kandidatenlijsten zijn - ondanks teleurstellingen hier en daar - met gejuich en gejoel ontvangen. Een strategische lijst is gepresenteerd die ervoor moet zorgen dat de zetels, zonder te crashen als Pakittow en Pukusjani, binnenvliegen op 25 mei. Bigi Bravo is ervan overtuigd, net als Jenny Simons, Chan Santokhi, Gregory Rusland dat hij als grootste partij uit de bus zal komen. Vanaf vandaag is de politieke boksring 60 dagen wagenwijd open. De ondergrondse aanvallen en de social media zullen nog meer vervuild worden tot onder de slipjes van de vrouwelijke kandidaten.
Het is zo jammer dat NA het congres Vishmohanie Thomas, hoofdredacteur van Suriname Herald geïntimideerd en bedreigd is, waarbij haar telefoon brutaal werd afgepakt en filmbeeld van een gevecht tussen twee mannen om een vrouw is gewist. Dit wet vertrappend gedrag kan niet worden geaccepteerd. Nog erger is dat een DNVer belast met de veiligheid van de vicepresident bij deze ongehoorde daad betrokken is. Alweer een wapendrager... die zich een godheid waant. Gelukkig heeft de koning deze brute actie onomwonden veroordeeld. In elk geval is het politioneel onderzoek gaande en de beelden bevestigen de verklaring van de journalist. Ook heel goed dat juist in deze verkiezingstijd diverse partijen deze aanval op de persvrijheid ferm hebben veroordeeld. Nu moeten de acties - die de president ook heeft aangekondigd - nog volgen. Dus geen doofpot zaak.
Intussen is vandaag het moment aangebroken voor de meer dan 700 kandidaten die aan de race naar de DNA jackpot van ruim SRD 130.000 per maand gaan beginnen. De start is om 08.00 's morgens bij het CHS voor de DNA-kandidaten en de meer dan 10.000 DR en RR bij de districtscommissariaten. In deze strijd gaat het om persoonlijke belangen, dan partijbelangen en 's landsbelang hobbelt daar achteraan. De kandidaten weten dat ze niet het volk gaan vertegenwoordigen maar hun partij. Als ze een eigen pad willen volgen, zullen ze hun zegeningen kwijtraken.
De strijd zal deze keer niet alleen gaan tegen de mensen van andere partijen, maar ook de mede partijgenoten zullen onderuit worden gehaald zoals hoge hak kandidaat Sherin Bansi tegen recordhouder en geweten van de oranje: Mahinder Jogi. Ook in de paarse ring zal ondanks het stemmen op de nummers niet automatisch het rondje rond lijsttrekker Jenny rood worden gekleurd. Bij de ABOP zullen alle samenwerkende partijen en parachutisten ook hun kracht moeten tonen. Bij A20 en OPTSU, die nog tot een team moeten groeien, zal het ook gaan om eigen knikkers en voorkeurstemmen. Het zullen 60 lange dagen en nachten worden, waarbij politici zelfs over lijken zullen gaan om het roer van het land te bemachtigen voor zichzelf, hun partij, friends and family, sponsors onder mom van Suriname eerst.
Nita Ramcharan
Vandaag
-
07:13
Een ambassadeur met oog voor het kleine: Walter Oostelbos en zijn stille ode aan Suriname
-
05:19
Wetenschappelijk personeel AdeKUS in actie ondanks eerder overleg met vicepresident
-
04:25
Wisselvallig weer met kans op buien en lokaal onweer
-
02:27
Magyar’s overwinning markeert mogelijk einde van EU-Hongarije spanningen
-
00:59
Column: De laatste ontmoeting die misschien niet komt; kille visumprocedure
-
00:00
Hoger beroep tegen ex-accountmanager DSB: miljoenenclaim en getuigenverklaringen
Gisteren
- AdeKUS richt blik op kloof tussen beleid en uitvoering tijdens Bestuurskundeweek
- Republic Bank introduceert online rekening openen via RepublicOnboard
- SVB onderzoekt nationaliteitskwestie spelers en kiest voor lokale selectie tegen Belize
- Nalatenschap van Claudetta Toney: klein van gestalte, groot in daden
- OWOS schort beraad op na constructief overleg met EBS-directie
- Olieprijs stijgt bijna 8% boven $102 voorafgaand aan Amerikaanse blokkade van Iran
- Lijk aangetroffen langs Martin Luther Kingweg; mogelijk slachtoffer steekpartij
- OWOS legt werk neer bij EBS: Directie weigert structureel overleg
- Systeemonderhoud Finabank uitgelopen; diensten pas dinsdag volledig hersteld
- Peneux: Overheidsapparaat ontregeld door politiek ingrijpen en scheve beloningen
- Wisselvallig weer met kans op verspreide buien
- Lessen uit de oorlog tussen de VS en Iran
- Column: Leren van de vredesboodschap van Avurudu
- Belastingvrije kinderbijslag omhoog, uitkering blijft onveranderd
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 919
- Grote inbraak in woning: geld, goud en vuurwapens buitgemaakt
- President ziet groeipotentie AVD als toeristische trekpleister
- Assembleedelegatie naar Turkije voor internationale assemblee
- Tuberoos opnieuw winnaar culturele klasse bij Avondvierdaagse
- Guyana zoekt naar gecrashte piloot nabij Braziliaanse grens
- De politieke barometer, oftewel de kunst van het regeren!
- VS-Iran vredesgesprekken eindigen zonder akkoord, delegaties verlaten Pakistan
- Politiebericht over dood drie jonge kinderen na ziekteverschijnselen
- Bollywood-zangeres Asha Bhosle is niet meer
- Caribisch gebied groeit uit elkaar, regio met twee gezichten
- Wisselvallig weerbeeld met toenemende bewolking
- VS-Iran onderhandelingen voorlopig gepauzeerd: grote meningsverschillen blijven bestaan
- Suriname pleit voor eerlijke klimaatfinanciering tijdens Amazone overleg
- Analyse: Rekenkamer legt systeemfout bloot: probleem is geen geld, maar bestuur