Advocaat Veira: Gedrag voorganger ‘maatschappelijk afkeurenswaardig’
Advocaat Derrick Veira noemde woensdag tijdens de zitting het handelen van zijn cliënt, voorganger C.L. maatschappelijk afkeurenswaardig. Echter stelde hij dat er strafrechtelijk geen reden is om de voorganger verder te vervolgen wegens gebrek aan bewijs. C.L. wordt verdacht van verkrachting van een 22-jarige vrouw in juni 2024. De verdachte ontkent dit en stelt dat hij wel geslachtsgemeenschap zou hebben gehad met het vermeende slachtoffer maar dat dit met haar goedkeuren is gebeurd.
C.L. vermoedt dat het een opgezette zaak is gevoed door jaloezie van andere voorgangers, die hem in een kwaad daglicht willen stellen. Hij geeft toe dat geslachtsgemeenschap hebben met iemand voor wie hij moest bidden, ‘helemaal niet goed te spreken is’. “Het is moreel niet correct wat ik heb gedaan maar mensen kunnen fouten maken, zo ook een voorganger. Het is deel van een mens dat hij fouten maakt”, zei de verdachte die stond tegenover kantonrechter Maureen Dayala.
De officier van justitie wilde weten wat het sein is dat de aangeefster aan C.L. gaf waaruit hij kon opmaken dat zij geslachtsgemeenschap met hem wilde. “We zaten op het bed omdat zij geen stoelen had en toen raakte zij mijn handen zodanig aan waaruit ik begreep dat ze meer wilde”, zei de verdachte. Hij stelde dat de vrouw zelf de deur had dichtgedaan, haar kleding had uitgetrokken en het licht in de kamer had uitgedaan. “Ze had aanstootgevende kleding aan; een stretchbroek en een zweefbloes en ik zei haar dat het een andere richting op ging en ze bevestigde dat ze meer wilde dan bidden”, zei C.L. aan de rechter.
Tijdens de zitting werd het vermeende slachtoffer weer gehoord alsook de getuige E.A., de huidige voorganger van de vrouw. Ook na deze verklaringen bleef de verdediging bestaande uit Veira en Chandra Algoe erbij dat er geen bewijs was voor verkrachting. Veira vroeg de kantonrechter daarom om zijn cliënt in voorlopige vrijheid te stellen. “Dit geval is in alle dagbladen verschenen waardoor mijn cliënt maatschappelijk al is veroordeeld. Laten wij hem niet verder straffen door hem in detentie te houden”, pleitte de raadsman.
De rechter ging hier niet mee akkoord maar gaf wel aan dat ze alle verklaringen op een rij zou zetten en een beslissing zal nemen op 9 april over de eventuele invrijheidstelling van de verdachte. Dit zal gebeuren voordat het Openbaar Ministerie haar requisitoir zal houden op 14 mei. De verdachte blijft in elk geval tot 9 april aangehouden.
Vandaag
-
08:47
Man krijgt 7 jaar cel voor dodelijke steekpartij Amazonestraat
-
06:51
President Mexico ontkent samenwerking met DEA rond ‘Project Portero’
-
04:53
Warme dag met middagbuien
-
02:55
Mount Pleasant verslaat Robinhood met 1-0 in Concacaf Caribbean Cup
-
00:58
Reeberg-kwestie: DNA-commissies naar gebied; Simons eist correctie bij onregelmatigheden
-
00:00
Pastor Landveld veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht
Gisteren
- Cultuureducatie: sleutel tot eenheid in Suriname
- Dundas eruit, Van Varsseveld nu bij Directoraat Volkscommunicatie
- Modi naar China voor SCO-top: deur naar normalisering gespannen relatie
- Nieuwe koers bij GBB: minister Soeropawiro pakt dubieuze gronduitgiftes aan
- Leerkrachten eisen duidelijkheid over herkansingen en overgangsnormen
- Tegenreactie op opinie Idris Naipal: Retoriek is geen vervanging voor feiten
- Vrouw overlijdt na fataal ongeval Ringweg-Zuid
- Trump: Geen VS militairen naar Oekraïne, Europa mogelijk wél bereid
- Objectieve criteria voor belang van de dienst
- Fernandes Group schenkt nieuwe truck aan Paramaribo Zoo
- Zonnige dinsdag met maximumtemperatuur 32 °C
- Trump plant trilaterale top: Zelensky dringt aan op ‘echte vrede’
- Column: Corruptie, dit keer geen mantel der liefde
- Minister Pokie krijgt storm van klachten tijdens bezoek aan Ashiana
Eergisteren
- China-Caribbean: Suriname legt nadruk op strategie
- Wo kenki a systeem: een holle slogan
- Monorath onderstreept cruciale rol BBS in nationale veiligheid
- EZ verdiept samenwerking met ASFA en KKF
- SWM vraagt publiek zuinig om te gaan met water
- Smaak als Spiegel van Samenleving
- Politie onderschept kilo cocaïne, illegaal vuurwapen en crack
- Lions Club Para eert best geslaagden LBO en MULO
- Herpositionering Suriname inzake Tigri Driehoek gewenst
- Weer: Zonnig en warm vandaag
- President Prabowo: Indonesiërs moeten profiteren van nationale rijkdom
- Column: Oorlogen groot en klein
- Grasella Jozefzoon waarnemend directeur OW&RO én Staatsraadslid