Rijst- en maïsproductie in Venezuela stijgt
Venezolaanse telers van rijst en maïs – basisgewassen voor binnenlandse consumptie – hebben een jarenlange inzinking van de productie ongedaan gemaakt dankzij leningen voor meststoffen en zaden van kopers, die geld vrijmaken om te investeren in generatoren en andere inspanningen om bezuinigingen op nutsvoorzieningen tegen te gaan. zeiden tientallen boeren.
De leningen – van ten minste zes gilden in Portuguesa en twintig landelijke groepen die gewassen kopen – komen te midden van strenge kredietbeperkingen, waardoor traditionele leningen van banken bijna onmogelijk te verkrijgen zijn, en een inflatie van meer dan 50%.
"Men overleeft met de steun van de gilden die de meststoffen aanbieden", zei Latini terwijl hij een rondleiding gaf door zijn boerderij. De toegevoegde productie zou verder kunnen groeien als er meer financiële middelen beschikbaar waren.
De voorwaarden van de leningen, die vaak met de oogst zelf worden terugbetaald, kunnen voor sommige kleine telers nog steeds onbetaalbaar zijn.
Zonder meer reguliere financiering door banken zeiden boeren tegen Reuters dat de problemen zullen blijven bestaan en dat sommige producenten hun activiteiten zouden kunnen sluiten.
De landbouwproductie in Venezuela, die grotendeels afhankelijk is van de nationale voedselproductie, is de afgelopen tien jaar gekelderd na jaren van prijs- en valutacontroles, landnationalisaties, gebrek aan brandstof en storingen in openbare voorzieningen.
President Nicolas Maduro heeft de valutabeperkingen in 2019 versoepeld, waardoor transacties in dollars mogelijk zijn geworden en de economie wat ademruimte heeft gekregen. Hij heeft ook een orthodoxe poging ondernomen om de inflatie terug te dringen met kredietbeperkingen en lagere uitgaven.
Hoewel "voorwaartse verkoop" van gewassen gebruikelijk is in andere Latijns-Amerikaanse landen zoals Brazilië, is de praktijk nieuw en groeit die in Venezuela, vertelden lokale landbouwexperts aan Reuters.
Volgens het lokale adviesbureau Globalscope bedragen de bankleningen die beschikbaar zijn voor boeren in Venezuela ongeveer 330 miljoen dollar. Een groot deel van die financiering gaat naar producenten van kleinschalige exportgewassen zoals sesam en mungbonen.
Volgens overheidscijfers in die landen ligt de beschikbaarheid van kredieten tussen de negen en twaalf keer zo hoog als in Bolivia en Colombia.
"Er is geen bescherming voor de landbouw- en veeteelt sector in de financiële sector", zegt Gerardo Mendoza, hoofd van het lokale landbouwadviesbureau Agrotributos.
Terugbetaling met gewassen
De productie van rijst en witte maïs steeg vorig jaar tot 1,2 miljoen ton, 29% meer dan in 2022, hoewel die stijging nog steeds ruim onder de productie van 3,4 miljoen ton tien jaar geleden ligt, volgens cijfers van het landbouwgilde.
Giorgio Ruffato, ook een rijst- en maïsteler in Portuguesa, vertegenwoordigt een vereniging die boeren helpt financieren. "We geven ze zaden, insecticiden, hulp bij reparaties van machines en diensten om hun oogst op te slaan", zei hij op zijn boerderij, waar ook een klein laboratorium is waar hij controleert op gewasschade door ongedierte of schimmels.
Producenten betalen leningen terug door hun oogst over te dragen of met hun inkomsten uit de verkoop aan verwerkingsfabrieken, die hen voor de oogst in dollars betalen op basis van internationale prijzen. Maar sommige kleine producenten verdienen nog steeds niet genoeg om de gilden terug te betalen.
"Veel kleine producenten zullen verdwijnen, sommigen van ons hebben schulden bij verenigingen of bedrijven", zegt boer Cesar Tovar, die een aantal machines verkocht om zijn kosten te dekken.
Hogere kosten voor producenten, in combinatie met een twaalfmaands inflatie van 51,3%, zouden kunnen doorsijpelen naar de consumenten.
"Elke andere vorm van krediet is belastend. Als je openbare diensten en belastingen erbij optelt, kan dat allemaal een impact hebben op de prijzen", zegt econoom Hermes Perez.
Sommige boeren doen grote investeringen in wegen en reserve-energiebronnen vanwege de slechte infrastructuur en de frequente bezuinigingen op water en elektriciteit.
"We hebben zonnepanelen moeten gebruiken die de batterijen opladen", zegt Luis Hernandez, een teler in de deelstaat Apure, die moeite heeft om aan brandstof te komen.
Latini gebruikt transformatoren op zijn land om de rijstplanten water te geven die werken zelfs als de stroom uitvalt, terwijl Ruffato enkele lokale wegen heeft gerepareerd om gewassen te kunnen vervoeren.
Vandaag
-
16:56
Ruim 30 LO-leerkrachten sluiting training 3x3 basketbal af
-
14:58
Huisartsen ontvangen voor het eerst in jaren tijdig hun honorarium
-
13:37
Verdachte gewond tijdens aanhouding in Brownsweg
-
12:46
Suriname maakt indruk op prestigieus mode- en designfestival Nicaragua Diseña
-
10:49
Bromfietser omgekomen bij aanrijding
-
10:41
Stichting 8 December: Gerechtigheid blijft de enige weg naar berusting
-
09:15
Controverse en internationale bezorgdheid bij politie-invallen in Rio de Janeiro
-
08:43
Verdachte brandstichting Drietabikistraat krijgt 15 maanden celstraf
-
06:44
Trump en Xi sluiten handelsakkoord en verminderen spanningen in felle VS-China rivaliteit
-
05:03
Broeierige dag met buien in de middag
-
04:04
VN roept opnieuw op tot beëindiging van Amerikaanse embargo op Cuba
-
02:37
Stiefvader die kinderen verwekte bij stiefdochter staat terecht voor misbruik
-
00:59
Column: Mogelijke scenario’s
-
00:22
Rob Jetten (D66) grootste winnaar verkiezingen Nederland
-
00:00
Moertabat blijft bij zijn standpunt: Ik ben klaar met de VHP
Gisteren
- Eerste officiële universitair bezoek aan Surinaamse ambassade in China
- President moet oordelen over ontheffing ovj Rathipal
- Italië verhoogt bijdrage voor duurzaam energieproject in Pusugrunu
- Suriname: een vruchtbare bodem voor een eigen psychotherapie
- Arbeider zwaargewond na ongeval met omgevallen boom te Kalangoe
- Orkaan Melissa eist 25 levens in Haïti en veroorzaakt zware schade in Jamaica en Cuba
- OM vraagt gerechtelijk vooronderzoek aan in Moiwana-zaak
- Suriname voert nationale zelfevaluatie uit voor WTO-investeringsakkoord
- Man neergeschoten bij gewapende beroving in hotel
- Politieoperatie in Rio de Janeiro eist minstens 60 levens
- Franse ambassade sluit LGBTIQ+ Filmfestival af met prijswinnende film
- Gevaar nasleep orkaan Melissa in Jamaica, orkaan nadert Cuba
- Overwegend warme woensdag voorspeld
- Melissa is beest te midden van reeks monsterlijke Atlantische stormen
- Venezuela verklaart premier Trinidad en Tobago persona non grata
- Dirk Heave benoemd tot directeur Operationele Aangelegenheden bij het SZF
- Nek-aan-nekrace bij parlementsverkiezingen in Nederland
- Gajadien hekelt gebrek aan transparantie bij verkoop obligaties
Eergisteren
- Su Aid wil SRD 10 miljoen ophalen voor hematologische zorg SVZ
- Orkaan Melissa richt verwoesting aan op Jamaica; Caricom spreekt bezorgdheid uit
- China pleit voor vrede en dialoog in Palestina en Oekraïne
- President stelt werkgroep in voor versnelling toerismesector
- Nieuwe Afro-Caraïbische Educatie Academie wil kennisherstel en trots versterken
- Scholier (12) aangereden aan de Sir Winston Churchillweg
- China presenteert Global Governance Initiative als antwoord op wereldwijde uitdagingen
- 8 jaar HVB – 8 fundamenten, één missie: Suriname hervormen & vernieuwen
- Beleid zonder institutionele structuur blijft drijven
- President Simons belooft snelle aanpak knelpunten Ewald P. Meyer Lyceum
- Warme dag met 's middag enkele lokale buien
- 92-jarige Biya blijft aan de macht na verkiezingen in Kameroen
- Column: We kopen tijd - maar gebruiken we die ook verstandig?
- VES-voorzitter Debipersad: Nieuwe schuldendeal biedt ademruimte; duidelijkheid nodig