Suriname wil relatie met Maleisië en Singapore verdiepen
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is op werkbezoek geweest in Maleisië, waarna hij Singapore heeft aangedaan. Daarna zal hij op de terugweg een kennismakingsbezoek brengen aan zijn Nederlandse collega, Caspar Veldkamp.
De bewindsman zegt in gesprek met Starnieuws dat twee jaar geleden de uitnodigingen van Maleisië en Singapore binnen zijn gekomen. Nu wordt hier invulling aan gegeven, omdat de regering de banden met deze twee landen verder wil aanscherpen.
In Maleisië heeft Ramdin een onderhoud gehad met minister Mohamad Hassan van Buitenlandse Zaken. Het Maleisische bedrijf Petronas is via de onderneming Petronas Suriname E&P BV, actief in Blok 52. Er zijn drie belangrijke ontdekkingen gedaan in Blok 52. Het bedrijf heeft bij de Roystonea-1-exploratieput afgelopen november en de Sloanea-1-gasontdekking in 2020, veelbelovende reservoirkwaliteiten in de zandsteenformaties van Campanië ontdekt. De laatste ontdekking werd op 15 mei gedaan bij de Fusaea-1-put, gelegen op 170 kilometer van de Roystonea-1-put. Volgens het Britse Wood Mackenzie bevatten de twee samen zo'n 400 miljoen vaten olie. Er is ook de Sloanea-1-ontdekking. Petronas is in april begonnen met de Sloanea-2-beoordelingsput. De resultaten hiervan zullen bepalend zijn voor de haalbaarheid van een commercieel gasveld.
Ramdin merkt op dat met Maleisië van gedachten is gewisseld over de olie- en gassector. Frankrijk met TotalEnergies en Maleisië, zijn grote spelers in Suriname op dit gebied. Naast de olie- en gassector wordt ook nagegaan hoe de relatie op overheidsniveau kan worden uitgediept. Gedacht wordt om op het gebied van onder andere onderwijs, de agrarische ontwikkeling en onderzoek, samen te werken op overheidsniveau.
Met Singapore wordt nagegaan hoe in de financiële sector kan worden samengewerkt. Gedacht wordt aan hoe steun kan worden verkregen voor het verdere digitaliseren van de overheid. Ook is er belangstelling voor het opzetten van een welvaarts- en stabilisatiefonds buiten de olie- en gassector.
Vandaag
Gisteren
- Suriname verkent lidmaatschap Ontwikkelingsbank CAF
- Visserijsector onder zware druk door illegale praktijken en hoge kosten
- Winkelier overvallen door drie gewapende criminelen
- Bronto Somohardjo: Generationele corruptie is het echte virus in Suriname
- Simons kondigt verscherpte voorwaarden aan voor gronduitgifte
- De Chinalco-controverse: tussen waarheid en gezag
- Suriname en Chili verdiepen economische en politieke samenwerking
- Ex-minister Kuldipsingh noemt uitspraken in DNA over dubbele salaris misleidend
- Advocaat vraagt vrijspraak voor doodslag; OM eist 10 jaar gevangenisstraf
- Zonnige vrijdag, het blijft droog
- Amerikaanse vliegdekschip nabij Venezuela: signaal van macht
- Column: De schuld van de boodschapper
- Staatsolie keurt commercieel veld voor gasontdekking Sloanea-1 in Blok 52 goed
Eergisteren
- Auto vliegt in brand tijdens reparatie aan Khiraweg
- Suriname wint groots (4-0) van El Salvador
- Beijings Olympische Parels: Het kloppend hart van stadions en symbolen
- Duizenden scholieren oefenen voor Surinaamse vlag Onafhankelijkheidsdag
- Telesur lanceert eigen streamingplatform 'Telesur Plus'
- CASAS start intensieve training voor luchtvaartveiligheid in Suriname
- Colombia: Petro staakt inlichtingenuitwisseling met VS
- Miljoenenfraude LVV; Ryan T. aangehouden
- CAS-tribunaal doet binnenkort uitspraak over Danilho Doekhi en Natio
- COP30: Inheemsen protesteren..'Ons land is niet te koop'
- Robert Vishnudatt: ik ben niet ondergedoken en niet veroordeeld
- Afwisselend weer, gedeeltelijk zonnig en regen
- Groeiende onrust bij FOLS : geduld leerkrachten raakt op
- Trump zet handtekening, einde langste shutdown Amerikaanse overheid
- Column: Voorrang aan het leven
- Zorgwekkende toename hiv-gevallen onder jongeren en kwetsbare groepen