A20: Ons trots volk duldt geen misleiding en landverraad
Volgens A20 heeft de regering Santokhi overduidelijk getoond de wil noch de kennis en kunde en nog minder het karakter te hebben om dit land in dit kader te leiden tot een nationale opstelling en de natie te verheffen tot grotere hoogten. Uitspraken van de minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), als zou nationalisme niet de verantwoordelijkheid zijn van de regering maar van het land en de samenleving, raakt kant noch wal en geeft aan dat de regering haar bredere verantwoordelijkheid met betrekking tot het geval Tigri helemaal niet snapt.
Het is een minister van BIBIS, als hoogste diplomatieke vertegenwoordiger, onwaardig om, in een officiële persconferentie van de regering van de Republiek Suriname dd. 13 december jl. publiekelijk te verklaren, dat hij cq. de Staat niet weet of er tegenover de premier van Trinidad en Tobago, internationaal een overeenkomst is bereikt en op schrift gesteld, waar naar gerefereerd wordt als de zogenaamde ‘Chaguaramas overeenkomst’.
Begin jaren 70 zijn Suriname en Guyana overeengekomen om via hun respectievelijke premiers Jules Sedney en Forbes Burnham te praten over het gebied ‘Tigri’. Dit op uitnodiging van de toenmalige premier van Trinidad dr. Eric Williams om de spanning tussen beide landen op bilaterale wijze op te lossen. Als uitkomst van deze meeting is schriftelijk overeengekomen dat:
1. Het gebied beter bekend als ‘Tigri’ per direct gedemilitariseerd zou worden.2. De landen op elk gebied (economisch, sociaal etc..) samen zouden werken.
Is deze informatie bij de minister van BIBIS soms onbekend? Minister BIBIS moet de eer aan zichzelf houden. Wij nemen de huidige minister van BIBIS, dhr. Albert Ramdin, zijn ongenuanceerde en onprofessionele uitspraken bijzonder kwalijk, aangezien hij in hoogst eigen persoon in een eerdere verklaring afgelegd in februari 2022 had bevestigd dat hij een officieel onderzoek zou hebben gestart naar deze kwestie. Het onderzoek zou niet zo moeilijk moeten zijn omdat in 2012 onder hetzelfde ministerie, president Bouterse de grenscommissie die nog steeds onderhandelde over zowel onze west als oostgrens had geheractiveerd.
Suriname eerst!
Deze zoveelste onderwater steek vanuit Guyana zou een eyeopener moeten zijn voor de regering cq. de president dat hun houding vertaald wordt door de op één na hoogste persoon in ons buurland als te zijn nonchalant. De minister van BIBIS had tenminste een reactie kunnen geven op de uitspraak van dhr. Jagdeo, omdat het hier niet gaat om een politieke zaak, maar een nationale opstelling aangaande ons grondgebied.
Guyana heeft in zijn protest naar de Internationale Court of Justice om te voorkomen dat Venezuela een referendum houdt ten aanzien van het door hem bestreden Essequibo gebied, een kaart opgestuurd waarbij het gebied ‘Tigri’ wordt aangegeven als te zijn Guyanees grondgebied. Bij een nationale opstelling zou dit direct een aanleiding moeten zijn om de Guyanese ambassadeur te ontbieden om deze kwestie nader te bespreken en te eisen dat dit alsnog gecorrigeerd wordt in lijn met de Chaguaramas overeenkomst van 1971. Dit is een nationale zaak en geen zaak van een toevallige regering die momenteel aan de macht is.
Wij vragen aan de president van Suriname dat binnenkort een ‘fact checking’ delegatie gestuurd wordt naar het ‘Tigri gebied’ om na te gaan als het gebied daadwerkelijk is gedemilitariseerd zoals bijkans 50 jaar geleden schriftelijk was overeengekomen. Deze delegatie moet bestaan uit deskundigen vanuit de regering en het maatschappelijk middenveld met een breed gedragen nationale draagvlak.
Laat het voor een ieder duidelijk zijn. Alternatief 2020 staat als één man achter elk individu en elk initiatief om onze waardigheid, eer en territoriale belangen te verdedigen. De vicepresident van Guyana mist elk recht, elke geloofwaardigheid en elke waardigheid om zich steeds zo laatdunkend te uiten tegenover ons als trots volk. Het gebied 'Tigri' is een nationale zaak en geen enkele regering zullen wij toestaan om op een misleidende of manipulerende wijze om te gaan met de belangen van Suriname. Het gebied ‘Tigri’ is van Suriname !
Het Kan Anders, Wan Tra Fas' de!
Vandaag
-
23:18
Bedrijven zetten stap naar datagedreven toekomst
-
22:15
NPS rouwt om heengaan van erevoorzitter en oud-president Venetiaan
-
22:06
Politieambtenaar gewelddadig beroofd aan Gama Abajoweg
-
20:54
Corruptiebestrijding vereist daadkracht
-
19:28
A20: Principiële, integere en visionaire leider heengegaan
-
18:55
Vlammen verwoesten hoogbouwwoning aan Baitaliweg
-
17:46
ABOP betuigt medeleven met overlijden van oud-president Venetiaan
-
17:32
LVV-directeur Chotkan in de cel wegens verduistering; smet op ministerie
-
16:47
Ravenberg geeft gehoor aan rechterlijk vonnis in zaak Joerawan
-
15:20
Voormalig president Ronald Venetiaan is niet meer
-
14:50
Personeel ECD legt werk neer: bond neemt actie over
-
12:52
President vraagt klimaatactie: Eerlijke financiering nodig om bossen te beschermen
-
10:56
Staatsolie verstevigt internationale partnerschappen in offshoresector
-
09:14
Woordenwisseling om kinderen escaleert: vrouw kapt buurvrouw en gooit hete olie
-
08:48
Open brief aan de president: Wanneer de moeder feestviert terwijl kinderen honger hebben
-
06:51
Suriname viert tien jaar Women in Maritime Caribbean: Focus op gelijke kansen
-
04:53
Warme dag met temperatuur rond 33 °C
-
02:55
Oorlog in Sudan volledig uit de hand gelopen, waarschuwt VN
-
00:57
Column: Einde aan (onnodig) kabaal?
-
00:00
Anti-Corruptiecommissie wordt tijdelijk ondergebracht bij Constitutioneel Hof
Gisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Eergisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte