Column: Geen kuddegedrag op Sociale Zaken
Minister/politicus Bronto heeft blijkbaar het gedrag van olifanten goed bestudeerd. Zij leven in een kudde en tonen een enorme sociale kracht - waar de PL voor staat - door voor elkaar te zorgen. Zij kiezen voor hun soort. Dat doen andere dieren ook. De olifantenleider is blijkbaar erg geschrokken van de taal die de minister op het politieke podium uitte. Mensen stemmen op wie ze lijken en zo is het ook in het dierenrijk, want soort zoekt soort op, weet Bronto.
Bronto en koning Bravo, die ook vicepresident is van de Republiek Suriname, waren behoorlijk op de etnische toer en het kan ze niet schelen wat mensen ervan vinden. De ABOP en PL richten hun blikken op de volgende verkiezingen. Zij willen niet 28 zetels, zoals de VHP wilde, maar gelijk twee derde meerderheid om de regering te kunnen vormen. Volgens padre Somo zijn er 100.000 mensen die op ABOP en PL lijken. Hij wil voor de zoveelste keer een politieke verlenging om zijn volk te leiden naar grazige weiden. Het is niet gelukt met Front, Nieuw Front, NDP, VHP, dus dan maar op eigen kracht via etnische lijnen.
Chan heeft blijkbaar de boodschap begrepen, want hij wordt aangevallen door zijn eigen partners. Het was niet zo slim van de VHP om koning Albert te sturen om de felicitatieboodschap uit te spreken namens de president. Twee koningen op één politiek podium, maakt dat het paard op het schaakbord gaat steigeren. Als bloeddorstige muskieten werd de olifant bestookt. Bronto vergat even dat hij minister is. Hij heeft als het paard op het slagveld rare sprongen gemaakt en koning Albert uitgelegd dat de stoere leiders van de combinatie ook oorlog kunnen voeren. PL heeft zich ferm uitgelaten over Israëls rol in Gaza. En buurland Guyana moet zich ook koest houden, en Suriname als goede buur behouden. Koning Albert moet internationaal weer heel wat uitleggen na deze uitspraken.
Ines Pané, de nieuwe minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, heeft bij haar beëdiging te horen gekregen dat ze continu op de vingers gekeken zal worden, want ze mag niet op sleeptouw genomen worden om op de etnische toer te gaan. Dit ministerie is een belangrijke schakel bij het winnen van de verkiezingen. Er zullen weer heel wat pakketten, monikarta's, ziektekostenpasjes, onderstand, steun voor minder draagkrachtigen... verdeeld worden met het oog op de verkiezingen. Daarom had ABOP het ministerie voor een jaar geleend aan partner PL, die drie jaar het bewind heeft kunnen voeren.
Gisteren mocht de minister feest vieren, maar vandaag moet ze zich aanmelden bij de hoogste baas. Hij heeft een technisch team klaar om het sociaal programma goed in de gaten te houden. De minister zal haar werk moeten uitvoeren onder toeziend oog van de president, want hij weet hoe het kuddegedrag werkt. Hij gaat niet toestaan dat de ABOP en PL achterban voorgetrokken zal worden en zeker niet ten koste van zijn eigen kudde.
En intussen heeft het land 18 ministers en 17 portefeuilles. Ramsaran mocht niet gelijk naar TCT, want het blijkt toch moeilijk te zijn om afscheid te nemen van minister Albert Jubithana, maar woensdag is het dan eindelijk zover. Hij heeft zijn partijkleuren eer aandoend, een rood rapport gekregen over de
uitvoering van het sociale programma. Maar hij mag toch doorstromen,
zoals dat bij Onderwijs gebeurt. Uraiqit hoeft niet meer het partijgebouw van PL schoon te gaan wassen na het grote feest van zaterdag.
Nita Ramcharan
Vandaag
-
16:40
Aangeschoten man beroofd en gewond achtergelaten op Saronbrug
-
15:43
Zwaarbewapende bende overvalt supermarkt en woning in Wanica
-
15:26
Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
-
13:32
VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
-
11:34
Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
-
09:15
Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
-
07:36
NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
-
05:41
Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
-
04:55
Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
-
02:57
Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
-
00:59
Column: AFCON 2025
-
00:00
Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Gisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Eergisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’