Ramdin: Excuses slavernij moeten hier plaatsvinden
Ramdin hield de afspraken voor die gemaakt waren tijdens het vorig bezoek aan president Chan Santokhi door premier Rutte. Eveneens gaf de bewindsman mee dat de president begin januari 2023 had aangegeven de discussie over dit onderwerp breder te willen trekken en wel rekening houdende met de volgende vier fases: 1. Periode voor de slavernij, 2. Periode van de slavernij, 3. Periode na de slavernij, in het bijzonder contractarbeid van 1873-1936, 4. Periode na 1936, het politiek proces van koloniaal verleden naar Statuut en verder.
Suriname is een divers land met een hoge mate van tolerantie. “Dit willen wij graag zo houden. Daarom is het belangrijk dit proces op de juiste manier te begeleiden. Wij hebben een cluster van ministers die de verantwoordelijkheid draagt en waarvan de ministeries betrokkenheid hebben bij dit onderwerp. Van daaruit komt er technische ondersteuning, terwijl voor de praktische uitvoering een Nationale Coördinator zal worden aangewezen”, zei Ramdin.
Minister Amoksi wenste te weten in hoeverre Nederland de internationale dimensie, onder andere de Verenigde Naties, internationale verdragen, ervaringen van andere kolonisatoren, zou meenemen in hun onderzoek. Hierop gaf De Man aan dat Nederland een autonoom traject volgt, maar niet in isolement werkt en dat als derden zouden willen praten er gelegenheid daartoe zou zijn.
Minister Ramdin gaf tot slot aan het traject ‘na de komma’ ook met interesse tegemoet te zien en dat daarom de lokale eigen gehouden consultaties belangrijk zijn voor Suriname. De resultaten daarvan, voor verder dialoog met Nederland, zullen tijdig worden doorgegeven, meldt het ministerie.
De Surinaamse delegatie bestond verder uit minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (JusPol), minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (BiZa), directeur Mavrick Boejoekoe van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) en diverse functionarissen van het ministerie van BIBIS. De speciaal gezant was vergezeld van de functionarissen Sonja Kuip en Reint Vogelaar van de Nederlandse ambassade.
Vandaag
-
06:53
China-expo trekt volle zalen: Surinamers maken kennis met technologie, cultuur en innovatie
-
04:55
Wisselvalling weerbeeld in geheel het land
-
02:57
COP30 eindigt in teleurstelling: fossiele brandstoffen taboe in slotverklaring
-
00:59
Onafhankelijkheid vraagt om een nieuwe blik
-
00:00
190 Surinamers gedecoreerd: Frits Pengel ontvangt hoogste onderscheiding
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 899
- Bel Louis nou eens op!
- Man gewond bij aanhouding aan de Moengolaan
- Eerste Triathlon ooit in Nickerie smaakt naar meer
- Simons eert ouderen tijdens Bigi Sma Dey: Generaties moeten elkaar blijven dragen
- Vijftig jaar Suriname, vijfpuntige ster in vlag, vijf letters NATIO
- Politie administratie wordt volledig digitaal
- Protocol oostelijke grens Suriname moet helder zijn voor binnenlandbewoners
- Herboren Waterkant moet aanjager worden van een vernieuwd historisch Paramaribo
- Zon en lokaal stevige regenbuien
- China wereldleider elektrische voertuigen
- Voetganger komt om bij aanrijding aan de Commissaris Weytingweg
- Ambassade opent bijzondere Nassy-expositie ter ere van 50 jaar Srefidensi
Eergisteren
- Sidon krutu/Mi dren
- Zangeres, muziekdocent en dirigent Tante Melie Leerdam 100 jaar
- Melkcentrale herstelt langzaam na miljoenenfraude
- Drie verdachten ingerekend voor gewelddadige beroving politieman te Brownsweg
- Vijftig jaar Srefidensi, een land dat nog steeds onderweg is
- Bromfietser overlijdt in ziekenhuis na zware aanrijding
- Schoolkoren kleuren CCS tijdens Srefidensi-viering
- Een jubileum zonder visie
- Politie houdt 28 overtreders aan bij verkeerscontrole Klaaskreek
- Wisselvallig weer verwacht vandaag
- COP30 loopt vast: diepe kloof over afbouw fossiele brandstoffen
- Column: Voorbereidingen op play-off tegen Bolivia per direct van start
- Regering geeft SRD 1000 aan ambtenaren en kwetsbare groepen
- Somoharjdo over intrekken perceel: De steiger is van het volk