Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
In een feestelijke ceremonie vrijdag zijn 61 zorgprofessionals beëdigd die met succes hun afstudeer- en casuïstiekexamen hebben afgelegd. De diploma-uitreiking vond plaats onder leiding van Jenny Christopher, Onderdirecteur Onderwijs, die de geslaagden toesprak met een inspirerende boodschap: “Dit is geen einde, maar een nieuwe stap in jullie loopbaan. Blijf leren, blijf groeien, blijf bijdragen.”
De 61 geslaagden vormen de derde examenronde van dit jaar. Eerder werden al twee examenrondes succesvol afgerond, waarmee het totaal aantal afgestudeerden in de zorgsector over de eerste helft van 2025 op 160 komt. Voor de tweede helft van het jaar staan nog twee examenrondes gepland.
Van de 66 examenkandidaten slaagden er 61, wat neerkomt op een indrukwekkend slagingspercentage van ruim 92%. De opleidingen Verpleegkunde en Ziekenverzorging in zowel Paramaribo als Nickerie behaalden zelfs een 100% slaagpercentage. Ook de opleidingen HBO-Verpleegkunde en Praktijkbegeleiding kenden volledige slaagcijfers.
Bijzonder is de afstudeerprestatie van de eerste lichting van de opleiding Pedagogisch-Didactische Bekwaamheid voor Aanverwante Beroepen. Drie studenten uit deze groep, die in december 2023 van start ging, behaalden hun diploma.
- Ziekenverzorging: 49 studenten
- Verpleegkunde: 55 studenten
- Verpleegassistent: 8 studenten
- Dialyseverpleegkunde: 19 studenten
- Oncologieverpleegkunde: 13 studenten
- HBO-Verpleegkunde: 10 studenten
- Pedagogisch-Didactische Bekwaamheid: 3 studenten
- Overige specialisaties: 3 studenten
Oproep tot genderdiversiteit
Tussen januari tot juli zijn 160 personen afgestudeerd. Hiervan zijn maar liefst 155 vrouwen. In haar toespraak wees Christopher op het belang van genderdiversiteit in de zorg. “De zorg wordt terecht gedomineerd door vrouwen, maar dit is ook een oproep aan onze mannen: jullie zijn nodig. Jullie aanwezigheid maakt het verschil,” stelt Christopher.
Tijdens de ceremonie werd ook stilgestaan bij de groeiende uitstroom van zorgprofessionals naar het buitenland. Christopher riep op tot meer waardering en betere toekomstperspectieven voor zorgverleners in Suriname, zodat hun talent behouden blijft voor het land.
Vandaag
-
09:31
Suriname verdient openheid en geen mistgordijn
-
07:22
Guyana: Meer dan 50 mensen gered na noodoproep passagiersschip MV Barima
-
06:54
Handelsoorlog tussen VS en Brazilië escaleert na nieuwe importheffingen
-
04:56
Warm WK-finaledag met kans op een lokale middag- of avondbui
-
02:58
Iran waarschuwt VS voor 'onvergetelijke lessen' bij voortzetting aanvallen
-
01:02
Ouders pleiten voor blijvende voortzetting van GRO-programma
-
00:01
Adhin wil themavergadering over veiligheid; Jones hekelt afwezigheid DNA-leden in commissievergadering
Gisteren
- Derde helft WK 2026: Deschamps speelt laatste WK-wedstrijd, Zidane wacht in de coulissen
- Derde helft WK 2026: Spectaculaire troostfinale eindigt in 6-4-zege voor Engeland
- Dodental door aardbevingen in Venezuela stijgt tot boven 5.000
- Telesur moderniseert kernnetwerk om groei dataverkeer op te vangen
- Bouva ziet grotere rol voor IICA bij ontwikkeling landbouw
- Derde helft WK 2026: Gebroken en teleurgesteld: Frankrijk en Engeland in troostfinale
- MIA roept hulp samenleving in bij opsporing Burke en ontsnapte Colombiaan
- Door verandering beleid economische groei bereikt
- Midden-Oostenconflict kan Caribische economieën treffen; Suriname mogelijk in uitzonderingspositie
- Zonnig en warm, Saharastof blijft aanwezig
- Zware aardbeving van magnitude 7,3 treft Mexicaanse kust nabij Guatemala
- Toen spreken belangrijker werd dan luisteren
- Drie agenten buiten functie na verdwijning Colombiaanse arrestant
Eergisteren
- Het contract waarop Surinames olietijdperk rust
- OWRO maakt zeven lozingen schoon om wateroverlast te beperken
- Twee Surinaamse wetenschappers gekozen in bestuur Caribbean Food Crops Society
- De paradigmawisseling van Suriname
- Derde helft WK 2026: Messi en Argentinië tegen Yamal en Spanje
- Colombiaanse verdachte in semi-onderzeeërzaak verdwenen uit cellenhuis; politiemannen worden verhoord
- De Surinaamse Effectenbeurs: ontwikkelingen in het eerste halfjaar van 2026
- Bromfietser overleden na aanrijding aan Magentakanaalweg; doorgereden automobilist meldt zich later bij politie
- Brede steun voor 'Kaalplukwet'; DNA vraagt aandacht voor rechtsbescherming en uitvoering
- Currie: geen examens in vakken waarin leerlingen geen les hebben gehad
- Trump verscherpt visumregels voor buitenlandse studenten en journalisten
- Zonnig, heet en benauwd; hittestress blijft belangrijkste weerrisico
- DNA eist stevigere aanpak veiligheidsproblemen in binnenland
- Column: Eén jaar later, waar zijn de contouren van ‘Kenki a systeem'
- Veiligheid en resultaten centraal bij terugblik op één jaar regering-Simons