Column: Veel meer op spel dan plek in volgende ronde
Canada bezet momenteel de 70e plaats op de FIFA-ranglijst terwijl Suriname als nummer 136 staat genoteerd. Toch lijkt Canada niet helemaal gerust op een goede afloop. De Canadese bond besloot drie weken terug de thuiswedstrijd te verplaatsen naar Chicago. Terwijl de bonden aanvankelijk juist hadden afgesproken om de transportkosten binnen de perken te houden door de wedstrijd in Florida te spelen.
Of ze in Canada enig idee hebben van de financiële huishouding van de SVB weet ik niet, maar het komt voorzitter John Krishnadath wel slecht uit. Alsof de bond nog niet genoeg geld kwijt is aan vliegtickets. Maar het gaat natuurlijk om wat er morgen op het veld gebeurt. Is natio sterk genoeg om Canada opzij te zetten? Moeilijk te zeggen. De eerste drie kwalificatiewedstrijden vormden niet echt een graadmeter: daar waren de tegenstanders te zwak voor.
Toch valt er wel iets af te leiden uit de eerste WK-interlands. Tegen de Kaaimannen moesten de spelers, koud ingevlogen uit Europa, nog zichtbaar aan elkaar wennen. Tegen Aruba kwam er met Diego Biseswar en Tjaronn Chery al meer creativiteit en finesse in de ploeg. En tegen Bermuda werd gespeeld zoals het waarschijnlijk ook tegen Canada moet gebeuren: vanuit een solide verdediging gedoseerd aanvallen. In fasen de tegenstander balbezit gunnen, doordacht storen - ook in de Nederlandse huiskamer was goed te horen hoe de bondscoach zijn aanvallers en middenvelders naar de juiste posities dirigeerde - om dan razendsnel om te schakelen.
De ene keer met een diepe bal op de snelle, klassieke buitenspelers Sheraldo Becker of Florian Jozefzoon. De andere keer kort door het centrum met een handige steekpass. Routinier Ryan Koolwijk kan dat prima. En dan kunnen we het afronden met een gerust hart overlaten aan Nigel Hasselbaink, die nog altijd zichtbaar geniet van zijn status als allereerste 'Suriprof' bij natio. En mocht Nigel er niet meteen drie inleggen, dan is er ook nog een aanvalsplan met Mitchell te Vrede, Dimitrie Apai, Gleofilo Vlijter of Ivenzo Comvalius. Ook Damil Dankerlui, dit seizoen uitstekend op dreef bij FC Groningen, zou nog weleens zijn opwachting kunnen maken als opkomende flankverdediger.
Maar ach, wie heeft het hier over een spelsysteem? Die discussie is meer iets voor collega Frank de Boer die zich met een paar miljoen andere Nederlandse deskundigen het hoofd breekt over de 5-3-2 of 4-3-3 opstelling waarmee Oranje op het EK het best voor de dag kan komen. Dean Gorré heeft een andere opdracht. Hij moet in de allereerste plaats een hecht team smeden van zijn op papier sterke en uitgebalanceerde selectie.
Er is nog iets anders. Waar Canada, zogenaamd uit gezondheidsoverwegingen, de wedstrijd in Chicago laat spelen, zit Suriname momenteel in een veel lastiger coronaparket met overvolle ziekenhuizen. De nachtmerrie is ook voelbaar overzee. Ik ben er dan ook van overtuigd dat spelers en technische staf tot in hun diepste vezels zijn gemotiveerd. Er staat vanavond veel meer op het spel dan een plaats in de volgende ronde.
Diederik Samwel
Vandaag
-
10:48
Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
-
08:51
Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
-
06:53
Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
-
04:55
Warme dag met bewolkte lucht
-
02:57
Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
-
00:59
Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
-
00:00
Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Eergisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem