Ahmadiyya Suriname wil met tv-zender bruggen slaan
Via de Stichting Al-Balaagh, een commerciële arm van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap Suriname, is een samenwerking aangegaan met Rapar Broadcasting Network (RBN) en zal 24 uur per dag worden uitgezonden op kanaal 5.3. De officiële lancering vindt later op de dag plaats.
Waar gezicht Islam en andere wereldreligies
Volgens Sheikh Alibaks is het hoofddoel van MTA International om middels diverse programma’s het ware gezicht van de Islam en andere wereldreligies aan de wereld te tonen. Het is het gezicht van vrede, harmonie en broederschap, en niet het vaak verkeerde en verwrongen beeld van religie, in het bijzonder dat van de Islam, dat momenteel ten onrechte wordt gepresenteerd door sommige fracties van de samenleving. Daarnaast zullen algemene programma's en documentaires, maar ook kookprogramma's en producties over en van de verschillende continenten van de wereld, worden vertoond. De programmering komt tegemoet aan de wensen en behoeften van kijkers van alle denominaties, geloofsovertuigingen en culturele en etnische achtergronden.
Ook lokale producties te verwachten
MTA International is een niet-winstgevende en niet-commerciële entiteit, die op 31 januari 1992 vanuit London met uitzendingen begon en zich intussen heeft ontwikkeld tot een internationale zender. Op 5 juli 1996 begon de uitzending van MTA naar alle hoeken van de aarde. De programma’s worden via 12 satellieten uitgezonden door partnerschappen met verschillende tv-netwerken en terrestrische systemen. Sheikh Alibaks zegt dat in eerste instantie de uitzending in Suriname grotendeels vanuit MTA London zal worden verzorgd. De programma’s zijn veelal Engelstalig. In een later stadium zullen ook hier eigen producties worden gemaakt, onder meer over lokale problematieken en mogelijke alternatieven, ten voordele van de Surinaamse samenleving.
Continu proces van uitbreiding
Het idee voor de televisiezender MTA International komt oorspronkelijk van het spirituele hoofd van de Ahmadiyya Moslim Jamaat, de Khalifatul Masih V, Hazrat Mirza Ghulam Ahmad. Hij wilde op deze manier de boodschap van vrede en liefde voor de mensheid verspreiden. De zender wordt beschouwd als een van de grootste ‘direct-in-huis-uitzenddiensten’ ter wereld in haar specifieke genre. Via MTA 3 Al-Arabia worden de programma’s volledig in het Arabisch verzorgd, terwijl MTA Afrika 1 en MTA Afrika 2 speciaal bestemd zijn voor het werelddeel Afrika.
Sheikh Alibaks zegt dat de MTA-groep in een continu proces van uitbreiding is en er worden steeds nieuwe gebieden toegevoegd aan het netwerk. “De Ahmadiyya is al jaren actief in ons land. Het is daarom gepast om ook in Suriname te beginnen met de MTA-uitzendingen”, stelt de voorzitter van de Ahmadiyya Moslim Gemeenschap Suriname.
Vandaag
-
10:44
Reyme pleit voor moderne invulling dienstplicht om jongeren voor Defensie te winnen
-
09:01
Criminelen maken sieraden en geld buit tijdens gewapende roofoverval
-
07:13
Bewoners Houttuin vragen DNA opslag radioactieve bronnen op te schorten
-
05:15
Warme vrijdag met zon, maar later kans op stevige buien
-
03:27
Cuba kiest voor ingrijpende economische hervormingen; meer ruimte voor particuliere sector
-
01:46
Regering: Ingrijpen bij 21 Bergi moet levensgevaarlijke situatie beëindigen
-
00:59
Column: Kwestie Van 't Hogerhuysstraat vraagt om open en transparant bestuur
-
00:15
Derde helft WK 2026: Mexico boekt moeizame zege op Zuid-Korea en zet grote stap richting achtste finales
-
00:00
Misiekaba verdedigt intrekken hoger beroep in kwestie Van 't Hogerhuysstraat
Gisteren
- Derde helft WK 2026: De verborgen onderscheidingen op de WK-shirts van 2026
- Derde helft WK 2026: Canada dominant in 6-0 zege op Qatar
- Verzoek aan regering en DNA-leden inzake wateroverlast
- President bij bevordering 150 militairen: Hogere rang, grotere verantwoordelijkheid
- Derde helft WK 2026: Zwitserland breekt Bosnië laat in duel, 4-1
- Exportverbod op Surinaamse drijfnetvis naar VS opgeheven
- Derde helft WK 2026: Tsjechië komt niet langs Zuid-Afrika
- VES: Medicatievoorziening één van de drie grootste kostenposten in de gezondheidszorg
- Derde helft WK 2026: Dag 8 - Mexico favoriet, Afrika viert historisch succes
- Brede steun in De Nationale Assemblee voor verhoging AOV-uitkering
- Derde helft WK 2026: Waarom voetbal veel meer zegt over mensen dan over doelpunten
- Warme dag met veel bewolking en regenbuien verspreid over het land
- Lula waarschuwt Trump: 'Bemoei je niet met Braziliaanse verkiezingen'
- Asabina vraagt regering om opheldering over aangekondigde ontruimingsactie in 21 Bergi
- TAS verdient antwoorden, geen afleidingen
- Derde helft WK 2026: Colombia verslaat WK-debutant Oezbekistan met 3-1
- Column: Voetbalbeleving vs hebzucht
- RvC TAS wil CLAD-onderzoek naar financieel beheer; directeur spreekt van verdraaide voorstelling van zaken
Eergisteren
- Gewapende groepen op goudvelden: symptoom van een staat die haar fiscale taak niet uitvoert
- Derde helft WK 2026: Ghana strijdt zich in slotminuten naar belangrijke 1-0 zege op Panama
- AdeKUS-docent promoveert in België
- Derde helft WK 2026: Engeland wint spectaculaire WK-klassieker van Kroatië met 4-2
- Tiener verdronken tijdens zwemmen in diepe goot in Lelydorp
- OAS verwerpt beschuldigingen aan adres van secretaris-generaal Ramdin
- Derde helft WK 2026: DR Congo verrassend gelijk tegen Portugal
- Overheid werkt aan gezamenlijke aanpak voor kwikvrije goudwinning
- Derde helft WK 2026: Dag 7 Cristiano Ronaldo jaagt op doelpuntenrecord
- Vrouw aangehouden na bloedige vechtpartij onder vissers in Meerzorg
- Bestaansrecht ressort- en districtsraden anno 2026
- Derde helft 2026: Arnautovic scoort penalty en bezorgt Oostenrijk 3-1 zege op debutant Jordanië
- Opnieuw kans op buien; afgewisseld met zonnige perioden
- Iran-akkoord: Trump staat weer aan het begin, maar de kaarten liggen nu in Teherans voordeel
- Van Genderen, eerste vrouwelijke griffier bij het Hof, heengegaan
- Derde helft WK 2026: Argentinië start titelverdediging in stijl; Messi scoort hattrick
- DNA-lid Lau: Begroting leunt te zwaar op verwachte olie-inkomsten