De politiek en de NPS
Met bewondering volgde ik wel enkele politici in DNA van toen, met name: Ruth Wijdenbosch, Arnold Kruisland, Fred Derby, Frank Playfair en Otmar Rogers. Als journalist verbonden aan het dagblad de Ware Tijd groeide mijn aandacht voor de politiek. Mijn aandacht werd meer dan ik me had kunnen indenken.
Als actieve journalist kreeg ik vooral inzicht in het vele werk dat er gedaan moest worden om het land en zijn volk vooruit te helpen. Ik bestudeerde stuk voor stuk alle partijprogramma’s van toenmalige politieke partijen en hun statuten. Mijn bewuste keuze werd de Nationale Partij Suriname (NPS). Bij die politieke partij zou ik mijn bijdrage leveren samen met de toppers van die partij. Mijn missie was niet om op de eerste rij plaats te nemen of een bepaalde functie te willen bekleden, maar om van hen te leren. Inderdaad, ik heb veel geleerd.
Politiek is geen toneelopvoering of een show met bekende artiesten. Politici die zich als artiesten gedragen zijn niet eerlijk naar het electoraat en houden het volk bewust achter. Het wil erop lijken dat dergelijke politici de mening zijn toegedaan dat hoe minder men weet des te beter zij een goede beurt maken. De politiek die daarbij bedreven wordt, is er één die doorspekt is met onwaarheden, beloften en grapjes. Er wordt voorts gepredikt dat de massa tevreden is met wat die wil horen en niet de waarheid. En wanneer die politici niet realiseren wat de samenleving is voorgehouden, krijgt het kiezersvolk een afkeer van de politiek.
Het adagium van een elite of een arrogante politieke partij, komt wellicht door het feit dat een ieder die zich bij de partij waartoe ik behoor, aansluit als boodschap meekrijgt: 1. Yu no mus' deh wan so'boto (je moet geen leeghoofd blijven) en 2. Je moet de politieke geschiedenis kennen. Lees, leer en ontwikkel jezelf. Is daar iets mis mee? Moeten wij dom blijven en zonder kennis en ervaring achter personen aanlopen en een land willen besturen?
Het maken van goed beleid voor land en volk schudt je niet uit de mouwen. Daarvoor is studie vereist. Je moet worden getraind om te kunnen werken in de politieke arena. De wapenfeiten liggen daar. Opo yu ai en zie de waarheid. Ken jouw geschiedenis, want wie het verleden niet kent, zal geen grip krijgen op de toekomst!
Roseline Daan
NPS Hoofdbestuurslid
Vandaag
-
12:43
Beschouwingen rondom het nieuwe BW
-
10:45
President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
-
08:47
In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
-
06:51
RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
-
04:54
Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
-
02:56
Gezellig druk bij heropende Waterkant
-
00:58
Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
-
00:00
Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Gisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem
Eergisteren
- Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
- Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
- De kracht van positief denken
- Kindje verdronken in privé zwembad
- DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
- NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
- Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
- Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
- President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
- Warm en droog weer
- Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
- Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
- Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
- Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
- Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede